Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Правила на КЛУБ Хакери, Кракеринови  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано30.06.04 01:06



Правилата са лесни и прости:
Добре е да ги спазвате, защото съм ги мислил за Наше общо удобство, а и така ще си спестим много неприятни реплики и емоции. Вярно е че и аз не обичам да ми казват какво и как да го правя, но когато съм на обществено място, се съобразявам с обществото в което съм. Това отличава Човека от Маймуната.
1. Модератора винаги е прав, той не мрази персонално никой от ВАС, а гледа интереса на форума, дори когато ви се струва че има персонално отношение
2. Преди да решите да пишете тука, запознайте се с профила на клуба, става дума за "ХАКЕРИ и КРАКЕРИ",който не знае с какво се занимават - да потърси в Интернета :) Ако не ви работи някоя програма - има Клуб - Windows, както и Клуб - Софтуер, ако не ви работи компютъра - има Клуб ХАРДУЕР, ако търсите нова версия на някоя програма има КЛУБ WAREZ.
3. Добре е ЗАГЛАВИЕТО на темата да отразява за какво става дума, заглавия от рода: "Heeelp", "Спешнооооо", "Знае ли някооой" са меко казано - БЕЗСМИСЛЕНИ, хората влизат с две цели във Форума, Първата - да им се помогне, втората - да помогнат, но не са длъжни да четат всичко наред, заглавие от рода 'Не мога да си пусна Soft-Ice под XP" вече говорят нещо.
4. Добре е както Заглавието, така и цялото съдържание на въпроса да са написани на КИРИЛИЦА, най-малкото - ние сме Българи и трябва да се гордеем с това, по-лесно е да се чете на кирилица, а не е и оправдание, че нямате инсталирана, най-малкото защото има KREDOR, а също така и клуб WINDOWS където още в началото пише как да си инсталирате читава кирилица.
5. Опитайте се да обясните с 4-5 думи какъв ви е проблема, за какво търсите крак, или съвет, НО след като сами сте се постарали поне да проверите в www.google.com, най-голямата търсачка в Интернет, както и в самия Клуб, дали преди месец някой не е питал същото, за целта има бутон ДИРЕНЕ
6. Призиви, покани и прочее щуротии за хакване, кракване и подобни, имащи за цел да навредят на някой от нас, ровене в мейлите, крадене на пароли, Интернет Трафик и пр. НЕ СА ЖЕЛАТЕЛНИ! /Друг е въпроса, че ако можеше да се влезе в чужда поща, ей така, с едно питане във форума, просто нямаше да съществуват ПАРОЛИ, нали?/
7. Не е желателно да се пускат и теми касаещи кракването или нелегалното разпространение на Софтуер, писан от БЪЛГАРСКИ специалисти, мнозина от тях са ни приятели и колеги, а и повечето цени на БГ софтуер са съобразени с положението в страната ни.
8. Добре е да знаете, че както във ВСИЧКИ форуми по света, така и тук се записва адреса от който влизате, независимо дали
сте регистрирани или не, така че лесно можете да бъдете намерени при евентуални зловредни действия.
9. Всички теми които не отговарят на горните условия ще бъдат унищожавани без предупреждение
10. Ако има някой, дето малко е несъгласен със тези правила, нека прочете пак т.1 :-)

Редактирано от AliBabach на 09.06.09 19:01.



Тема Re: Правила на КЛУБ Хакери, Кракери [re: AliBabach]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано30.06.04 10:15



амин дай боже:)))
имам питанка?
смяташ ли, че е добре да се заформи една тема-отдушник, да я наречем, в която всеки да пише комични неща, които намери?
за мен, например, и досега си остават класически два постинга- на ro6avia за хакването на мейл и на ebasi за начина на откриване на някого по IP

Рождённый ползать летать не сможет...


Тема Предложениенови [re: AliBabach]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано30.06.04 11:47



<offtopic>
Не мога да повярвам, че само с един глас и малко flood те избрахме за модератор :) ... можело значи .
</offtopic>
<tematic>
Та така ... не виждам две важни правила - за СПАМА и за Нетикета ... ще разрешиш ли на хората да се обиждат един-друг и ще разрешаваш ли реклами ?
</tematic>



Тема Re: Предложениенови [re: martyr]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано30.06.04 12:41



за неетичното отношение помислих и аз, но реших, че това го включва затова не писах за него:
_____________

....и подобни, имащи за цел да навредят на някой от нас....
_____________

Рождённый ползать летать не сможет...


Тема Re: Предложениенови [re: martyr]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано30.06.04 16:30



Споко бре. За спама си има правило #1 !!! ;о)))



Тема Re: Предложение [re: Щиpлиц]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано30.06.04 17:29



То май всички субкатегории попадат там :) шефа винаги е прав .



Тема За спаманови [re: martyr]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано30.06.04 17:46



си има точка 2-ра, той просто не се вписва в профила на клуба, ако се опитам да го сложа като точка, би трябвало да дам някакво определение на това що е то СПАМ и винаги ще се намери някой, за който е били просто 'споменаване на новости' или подобни извъртания,
А колкото до Нетикета - мисля че още в предговора към правилата съм споменал - в т.3 "хората влизат с две цели във Форума, Първата - да им се помогне, втората - да помогнат", простотията човешка май не се нрави на повечето Нормални хора тук



Тема Добро пожаловать! [re: AliBabach]  
АвторПиpoтexниk (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:25



Не е нужно да доказвам, че този Кодекс е логически непротиворечиво множество от аксиоми, подобен на Евклидовата геометрия. Най-после и тук да се възцари красив ред в доскорошния хаос, продължил мъчително дълго. Моите поздравления към Модератора и му желая спорна работа.
Тук преди мнооого време откъслечно се появявах под псевдонима XXL. Сега възкръснах като Пиротехник.



Тема Офтопикнови [re: Пиpoтexниk]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано30.06.04 23:36



А защо не си регнеш ника ... виждам тук таме постваш с него ... по приатно е да знаеш че постинга е от някои които познаваш до някаква степен ... а не от някои които се преставя за някои ;))


П.С> Аде да не давам предложение да може да се поства само от регнати никоже ;РРРР

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Предложениенови [re: martyr]  
Автор ro6avia (ламерясал)
Публикувано01.07.04 10:11



Никой не е казал че е избиран :-)))))))))))

Натресоха го и това е. Активно участие за натрисането имам аз, само че аз мрънках за това че трябва да има модератор. Предложенията ми бяха 3, упълномощения избра габосс-а :-)))))

П.С. Последноспоменатия май ще му се наложи да черпи за новоназначението :-)))) Което е удобен повод да се изпие известно количество алкохол .....

root@ro6avia#echo rm -rf * > /bin/seek_and_destroy
root@ro6avia#/bin/seek_and_destroy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.