Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема TV/FM Express Card за лаптопнови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.07.09 15:20



Някой ползва ли такова нещо за да сподели впечатления?
От този

е.
Евентуално и предложения само с ФМ - по ще го ползвам, а е и по-евтино предполагам.
Ако има значение - с 8,9" Амило на Фуджицо-Сименс ще се ашладисва.



Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Cтepн™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.07.09 02:00




идва за 15-20 дена, ако можеш да ползваш "нет на корем" т.е. не ти го таксуват на мегабайт можеш да слушаш радио от нет-а

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Диaн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.07.09 10:09



Това си е чист ФМ ресийвър, за какво ми е ИНет?
Мерси за линка.



Тема Re: TV/FM Express Card за лаптоп [re: Cтepн™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.07.09 14:14



Ако имаш нет неограничен от към мегабайти можеш да ползваш този плейър:


само разархивираш и пускаш не се инсталира, ако искаш може да си вземеш линкове към необходимото радио и да ги стратираш през уинамп или медиа плейр от . Най-много да се наложи да влезеш в настройките и да увеличиш буфера да не прекъсва.

Не знам какво си решил НО основния проблем според мен с приемането на радио в случая може би ще е зарядното за лаптопа, може да вкарва шумове и да чуваш шим-а на захранването като фон. Друг проблем който може да възникне това е като ти се разкарват из стаята и да смущават радиото - не знам до колко е качествен приемника. Разгледай сайта, има и цифрови тунери на добра цена, за сега май само в София могат да се ползват за съжаление мисля че някои от тях си имат и укв приемник

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Диaн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.07.09 16:16



Всъщност идеята ми е, когато съм навън с нетбука - в кафене, на лодка - да си имам музичка и новини от радио, нещо да дрънка, а не записани МР3-ки. Очевидно ще е на акумулатор, не със зарядното.
Разбира се телефонът ми също има ФМ, ама трябва да му слагам ХФ за да тръгне. А и винаги може да се наложи и да се гледа нещо по ТВ...колкото батерията разреши





Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Cтepн™]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.07.09 13:29



Я да не пускам нова тема, раздуй за тия малки лаптопчета 8-10 ".
Те нямат CD и трябва да им завираш програми от флешката.Има ли някакви проблеми с MS офиса и XP, които оригинално вървят на дискове?
Иначе за други малки програми мисля да няма проблеми.
Аз и сега ги мятам първо на твърдия диск и оттам правя инсталацията.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Xoлдън]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.07.09 16:36



Аз лично слагам всички инсталации на харда и инсталирам оттам. Не съм ползвал портъбъл софт все още.
Фуджицото си дойде с донякъде инсталирана ХР хоум и си я доинсталирах. Работи си перфектно.
Купих за 2 кинта малко кабел и като ми трябва да сложа по-голяма инсталация, примерно Енкарта Енциклопедия е 3,5ГБ, вързвам тефтера в рутера у нас, шервам ДВД-то на голямата барака и прехвърлям.
Направих една стара 512МВ флашка бутваща с Хиренс и ХР лайв. Така даже и да ми се скапе ОС мога да върна имиджа, направен с Акрониса от Хиренса, а мога и да стартирам с Лайв ХР и да се вържа за някой ДВД. Не си струва да се дават 120 кинта за ЮСБ-ДВД.
Офис съм сложил 2003 и нямам грижи, включително и с Аксес - работи нормално. Също и Аудишъна на Адобе. А напоследък инсталирах и Фотошоп CS3...ако не те притеснява малкия екран или пък натрупването на прозорци, то въшката се справя чудесно





Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Cтepн™]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.07.09 18:19



Благодаря!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Cтepн™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.07.09 20:53



Какви са тези 120 лева за USB-DVD? тук приятел има USB чекмедже за хард-диск и го ползваме него със закачено нормално CD или DVD. По спомени чекмеджето беше около 30-40 лева а DVD записвачка е около 55-60 друг е въпроса че може да я свалиш от някъде. Проблема е че при инсталация на XP процеса отнема около 3-4 часа, все пак имаш сериозно ограничение от скоростта на порта.

Сега се поразрових из онзи сайт има и аналогови тунери при Laptop Gadgets, моето лично мнение - купи си китайски транзистор за 10 лева да ти дрънка, все пак си на почивка, за*би компа някъде и се наслаждавай на бирата и рибата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: TV/FM Express Card за лаптопнови [re: Диaн]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано23.07.09 16:09



нещо не сте настроили като хората USB-то. Да не е било на 12Мбит. аз съм инсталирал виста за около 1 час през подобен външен IDE контролер, закачен на USB, но към нормален (десктоп) комп.

Винаги има изход ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.