Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор Kapъk (=)
Публикувано15.03.09 13:27



АМАН ОТ НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ


Ако не са изминали 7 дни от покупката правиш следното:

Абстрахираш се от това, че диска не работи, че ходил еди къде си и т.н.

1. Връщаш диска на Вуду , по възможност в същата опаковка както е бил доставен, заедно с оригиналната фактура , касова бележка , гаранция и т.н. всичко, което е съдържала доставката.

2. Правиш копия на всички документи, даже можеш да снимаш диска, където се вижда серийния номер.

3. Пишеш на един лист, че на основани член 55 ал.1 от ЗЗП връщаш стоката и искаш парите да ти се върнат. Без никакви обяснение "защо, ама как и т.н.
"за сведение:
Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:
1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки "

4. Обаждаш се на избран от теб куриер и му предоставяш пратката за транспортиране до Вуду , като изрично пишеш , че пратката е хард диск и е чуплива . Пазиш товарителницата и касовата бележка.

Чакаш да ти върнат парите. Ако не ги върнат ще платят глоба на КЗП в пъти по-вискока от стойността на диска. Но мисля, че ще педпочетат по-малката злина и ще ти върнат парите.



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: cec]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано15.03.09 15:30



> Но идва финансова криза. Дори и ресторантите ще се замислят...

има две кръчми в Русе, които допреди има-няма половин година бяха много приятни - и като готвене, и като обслужване. в момента и двете са ми в списъка с места, където "кракът ми няма да стъпи".

причината е елементарна: > Търговеца е прост далавераджия

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема според мен...нови [re: Kapъk]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.03.09 19:44



Според мен някъде из гаранцията на диска има дребни букви "гаранцията важи за конфигурация, за компоненти 7 дена" или 3 дена там кой колкото е обявил. Целия цирк разигран от продавача, е за да може да мине този срок и да не може да се предяви претенцията за рекламация.
Иначе според по-горе изтъкнатите причини предпочитам да се разкарвам 100-150 километра а не да купувам по нет-а.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: според мен...нови [re: Диaн]  
Автор Kapъk (=)
Публикувано15.03.09 21:38



Аве ти четеш ли какво съм написал. Не става въпрос за гарнция, а за връщане на стока. Законът дава право на всеки потребител закупил стока от разстояние /разбирай в случая интернет/ да може да върне същата в 7 дневен срок. Който продава стоки от разстояние знае какъв риск поема. Купуваш нещо по интернет, виждаш го , не ти харесва , и го връщаш. Законът ти дава това право.

А относно гаранцията. Пука ми за нея. Законът пише черно на бяло 2 години и всяко друго листче, дори то да има името "гаранция" да си го сложат на пи88ката. Чл.115 ал.3 от ЗЗП пише 2 години и всяка друга гаранция е недействителна. Пазиш си касовата бележка и с нея доказваш гаранцията.

И нещо много важно, с което се сблъсках преди година и занесох повреден уред в сервиз. Ако евентулано дадена стока се развали никакъв сервиз. Директно при търговеца, от който е закупена. Излиза ти с номер , че има сервиз. Ти си държиш да бъде вписана рекламацията задължително в регистъра на рекламациите. Ако не искат, веднага се обаждаш на КЗП и те ще ги разкатаят за отказа за вписване. Ако до 1 месец повредата не отстранена
пак в магазина и си искаш парите. Вписан ли си в регистъра на магазина , минал ли е месец , нямат мърдане. Никакви сервизи и други глупости. От магазина си е купил , от магазина си търсиш правата. А пък търговците и сервизите да се оправят помжеду си. Теб това не те грее.

Прочетете го тоя закон, има 5 страници текст където ви касаят, а не търговците да ви имат за крепостни селяни.



Тема Re: според мен... [re: Диaн]  
Автор stanetzz (President Evil)
Публикувано15.03.09 22:40



Цитат <<Dian>> "Според мен някъде из гаранцията на диска има дребни букви "гаранцията важи за конфигурация, за компоненти 7 дена" или 3 дена там кой колкото е обявил. Целия цирк разигран от продавача, е за да може да мине този срок и да не може да се предяви претенцията за рекламация."

Гаранцията на някои хард дискове е 3 години, има и с 5-годишна гаранция.
Ако човека се е преебал със Сийгейт, които напоследък бълват дефектни партиди, са длъжни да му го сменят (марката е без значение, де- длъжни са).
Иначе начинът му го казаха вече- Федерация На Потребителите.

Между другото, темата не е зле да се пусне в "Черен Списък На Фирмите"



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано16.03.09 00:33



случката с теб ми стана интересна, днес я споделих с моя позната, която използва Спиди в нейната работа. Според нея от спиди си застраховат пратките ... така че , ако е застрахована - може да получиш парите си от тях.

Разбрах от постовете, че не си за парите, които си дал, а за това че някой се е опитал да те "пусне по пързалката" и подозирам че това е била целтаа и очевидно ти си си един от кофти късметлиите


Успех - каквото и да решиш!

Винаги има изход ...



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано27.04.09 00:03



Ако може да напишете и марката на дефектния диск.



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: ж]  
Автор1639 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 15:49



Е, и какво стана? Темата е дяволски интересна.



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: 1639]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано08.09.09 08:41



темата е от март месец, пич ... човека може и SSD да си е напазарувал ... :)

Винаги има изход ...



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: Ulysses]  
Автор 1639 (новак)
Публикувано08.09.09 09:32



Мен ме интересува изхода от случаката, пък била тя и от март. Случвало ми се е подобно нещо. Шитнаха ми едно софтуерче, което уж работело и на Виста, но вкъщи видях в ръководството, че ясно си пише до XP. Едва ли не щяхме да се сбием с шефа на въпросната дупка в ж.к. Люлин докато ми върне астрономическите 10-15лв. Подобни случаи са въпрос на достойнство, а не на пари...

Редактирано от 1639 на 08.09.09 09:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.