Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема мониторнови  
Автор kEnVeLo ()
Публикувано23.07.06 17:01



Хора какъв ТФТ монитор ще ми препоръчате - 19 инчов. Кои са 3-те най-добри марки за монитори?

kEnVeLo - AnYwHeRe!!!


Тема Re: мониторнови [re: kEnVeLo]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано23.07.06 23:24



KTC, IBM, AOC, Philips, HP, и т.н. неща. Не се притеснявай, всички са еднакви. Само цените и гаранционните условия са им различни. Поинтересувай се за кой ще ти дадат най-изгодни гаранционни условия. Има монитори, на които се приема за гаранционен дефект дори един мъртъв пиксел. Но са доста по-скъпи. Иначе и те са същите като другите де. Ти сам можеш да си решиш за какъв монитор можеш да отделиш пари.


Щирлиц

Тема Re: монитор [re: Щиpлиц]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано24.07.06 13:04



Тъкмо одеве гледах, че за "Филипс" дават тригодишна гаранция и подменят дори само при един умрял пиксел. Стори ми се добре, не знам как е за другите марки.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: мониторнови [re: Haчko]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.07.06 15:03



аз съм с HP L1940T, защото е с доста стабилна поставака. стои на такова място, че има голям риск от събаряне, при какъвто случай ще ми умре не само пиксел.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: мониторнови [re: kEnVeLo]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 15:25



http://www.tomshardware.com/2006/03/27/the_spring_2006_lcd_collection/page45.html



Тема Re: мониторнови [re: kEnVeLo]  
Автор kEnVeLo ()
Публикувано28.07.06 14:11



а какво мислите за Samsung i LG? И кои са по хубави- със новите огледални екрани или другите. Защото в един магазин ми казаха, че са много добри, а в друг, че отрязявали всичко и товарели очите и не били за препоръчване

kEnVeLo - AnYwHeRe!!!

Редактирано от kEnVeLo на 28.07.06 14:13.



Тема Re: мониторнови [re: kEnVeLo]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 17:30



Отраженията зависят от ъгъла на гледане и светлината - явяват се при покритите със стъкло монитори ,но не са фатални .Повече мори прекалената яркост и невъзможността да получиш добър контраст без много яркост при по-ефтините модели.
Като купиш - кажи какво си избрал и как е. За какво основно го ползваш -текст ,картинки ?



Тема Re: мониторнови [re: dd]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 18:07



Сетих се и още нещо - пробвай как възпроизвеждат текст на 1280/960 .Оптималната им разделителна е 1280/1024 и текста при другите е размазан.Обаче картнките са оптимизирани предимно за 1024/768 което има съотношение като при 1280/960 - 1.33 .Тоест - при 1280/1024 картинките са скъсени ( демек каките ше изглеждат по-дебели (ако си падаш ).
Можеше и по-зле да го обясня ...



Тема Re: мониторнови [re: dd]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 18:18



Ако работиш на CAD - вместо кръгове чертаеш елипси.



Тема Re: мониторнови [re: kEnVeLo]  
Автор kEnVeLo ()
Публикувано28.07.06 20:05



И неска ходих по магазините и за сега съм се спрял на Самсунг 960BF. По принцип си бях харесал 940N обаче го гледах неска във техномаркета на цариградско и останах неприятно изненадан от картината която вадеше. Никакъв контраст и светлост. Но те там са навързани 50 монитора с някви суичове и може и от тва да е. Та утре ще ходя до техномаркета в мола да го видя същия дали няма да извади по добра картина. Ако не взимам 960BF



kEnVeLo - AnYwHeRe!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.