Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема get picture v quarkaнови  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.02.04 13:24



нещо не мога да се оправя. имам една камара картинки, които да наредя на кварка. повечето са сканирани, има някои снимани с дигитален апарат. сканираните - при гет пикчър команда - ми ги дава като unknown size & color, а за формат ми дава PICT. /иначе са джпег всичките/. явно скенера ми нещо е сейвнал под тоя формат, макар че доколкото знам PICT си е PICT, а джпег си е джпег. след сканирането ги пооправих с фотошопа, но нищо не съм барал освен малко светлина и такива работи. те са грейскейл.
та така - не мога да ги плейсна - т.е. мога, но не се виждат. какво ще да е това????



Тема Re: get picture v quarka [re: monipro]  
Автор bluelemon (Crazy Nights)
Публикувано16.02.04 13:38



Zapishi gi v tif format i togava gi getvai.



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: bluelemon]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано16.02.04 14:22



И виж дали си пуснал опцията "Include image thumbnail" - иначе нищо нема да видиш



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: Fallen_Angel]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.02.04 15:48



taz opcia e pusnata. sega shte probvam prez tiff



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: monipro]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.02.04 16:37



da,prez tiff shte stane. ne mi se iskashe da go pravq taka,shtoto sa mnogo failovete. ako se seshtate zashto mi go pravi toq nomer,shte sym blagodaren.



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: monipro]  
Автор bluelemon (Crazy Nights)
Публикувано16.02.04 16:53



Tva ne e nomer prosto failove s razshirenie jpg ne se izpolzvat za pe4at zashtoto sa s goliama zaguba na info (compresia, opisanie na cvetovete i t.n.) A zashto niamat prevu v quark prosto sa nesavmestimi s programata. Kato sa ia pisali ne sa znaeli 4e nikoi shte eksponira jpg



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: monipro]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано17.02.04 12:49



Tрябва ти само да конвертираш тифовете, става доста бързо, ако са малки няма да ги усетиш, има автоматични неща за това. Ако не можеш да си направиш екшън в шопа, използвай ACDSEE например, има конверт на контекстното меню.



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: bateventzi]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано17.02.04 18:03



не, опраям се с шопа. конвертнах ги с екшъните. мерси.

на блуелемон искам да съобшя, че така ги сканирах преди време, не съм съобразил за какво ще са. освен това не си прав за кварка,защото превю на джпега има, но на този, сниман с дигитална камера, а тези от скенера - не.
на първия тип дава формат 256 грейс, а на втория - пикт. просто това не можех да си обясня.



Тема Re: get picture v quarkaнови [re: monipro]  
Авторbongo bongo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 19:51



Pi4 naj- veroiatno ne si zapisal pravilno jpecite, triabva da sa Baseline Standart a ne na niakoi ot drugite dve opcii, tova ako izpolzva6 po star Quark




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.