Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: пасери?нови [re: vallentin]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано28.01.04 14:27



и аз така мислех, но защо едни пичове ми разпечатват тази страница и монетите седят в очертаващо се каре?става въпрос за проблема, за който говорихме по-рано, за розовеещия /по-правилно мръсно белия/ фон в рамките на карето? имам 20 монети да кажем, наредил съм ги в илюстратор с копи пейст от ФШ. принтил съм ги и всичко е ок. но тези пичове незнам какво са правили, но от техния принтер монетите седят в мръснобяло каре. отварям файла, меря цвета на фона в карето и той e K 0 - те са били грейскейл във Фш и така си седят и в илюстр. обръщам ги в цмик - фонът си е 0000, но на принтер е излязъл мръснобял. каква ще да е причината?



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Авторamatok (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 15:48



Ако още пазиш .psd файловете с изрязания фон около монетите опитай да place-неш тях в Илюстратора за да си 100% сигурен че нямаш никакъв фон.

Успех!



Тема Re: пасери?нови [re: amatok]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано28.01.04 15:57



точно това съм направил - на псд файла имам бял бекграунд и отгоре 1 лейър с монети, които са тифецнати. в илюстратор съм отворил нов документ и съм копирал монетите 1 по 1, защото с плейс няма как - нямам снимките на отделни файлове. така че тези снимки идват без фон от ФШ. въпреки това си личат тъпите карета. нищо не ми хрумва.



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Авторamatok (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 16:35



Виж сега, направих това, което си направил и ти и видях че всъщност проблема е че копираш лейъра във ФШ и го пействаш в АИ – ето какво става кото правиш това:



Подложил сън някакъф фон за да съм сигурен в прозрачността...
Невиждам защо казваш, че няма как да плейсваш псд-то в АИ. Разкарай белия бекграунд лейър на псд фаила и остави само монетата с прозрачен фон, после запиши така файла и го импортвай (file-place) v Illustrator. Така гарантирано ще имаш изображение с прозрачен фон. Накратко: не копи-пейст а импорт (плейс) е решението ти според мен.

Успех!



Тема Re: пасери?нови [re: amatok]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано28.01.04 16:54



amatok, blagodarq za vremeto,koeto si otdelil. oba4e... pyrvo - ne moga da pleisna, zashtoto imam psd s 30 moneti na edna stranica. ne iskam da gi pleisvam zaedno,zashtoto taka ne moga da gi redq v illustr. a gi nqmam vsqka na otdelen fail. ina4e e iasno,4e shtyah s place da rabotq. vtoro - ti si napravil to4no tova, za koeto govorq - i okolo kartinkata ti pravilno se obrazuva pravoygylnik v bqlo. ok, ama tova bqlo ne bi li trqbvalo da e syshtoto kato fona vyv ilustrator? vse edno tova, koeto si napravil da go slojish po na4ina po koito si go napravil, samo 4e bez sin fon otdolu i kato go printish, da ti se otkroiava pravoygylnikyt.
aa da i kak postvash screenshota tuk napravo v kluba???? ako mi kajesh, shte ti pokaja za kakvo stava vypros.



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Авторamatok (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 17:16



Прав си за това, че не би трябвало да има някакъв проблем с фона, защото той всъщност няма грам инфо за никакъв цвят в себе си...Чак сега разбрах, че всичките ти монети са в един фотошопски файл...Въпреки че си абсолютно прав за "tova bqlo ne bi li trqbvalo da e syshtoto kato fona vyv ilustrator" аз бих отделил всяка монета в отделен файл с прозрачен бекграунд и единствения лейър да е самата тя, след което бих плейсвал една по една и да ги редя като отделни обекти. Иначе нямам идея защо ти излизат мръсно бели квадрати... сори...:-(
Не се сещам повече как да ти помогна...ако се сетя нещо ще ти пиша...но може и да е чак утре, а ако ти е спешно няма да имаш голяма полза...

Колкото до постването на картинки - имам безплатно място в bol.bg (можеш да си отвориш където искаш), качвам там нещото което искам да видиш и после като пиша поста си заграждам целия път до него с [image]пътя до изображението[/image]
Поздрави!



Тема Re: пасери?нови [re: amatok]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано28.01.04 18:11



ахххааа, ясно за постването. мерси много, аматок. ами не ми е спешно, просто изведнъж след 1 година време се обаждат хората и ми пращат принтираните страници с въпросните мръсни карета. ще видя какво ще измисля. нямам сили да цепя псд файла на отделни монети, защото те са мноооого файлове с мнооого монети.
от целия пост обаче така и не разбрах как да слагам пасери в илюстратор. научих се да слагам кроп маркс, но нищо повече.



Тема Re: пасери? [re: monipro]  
Автор soaron[ski] (не-познат)
Публикувано28.01.04 22:03



В отговор на:

от целия пост обаче така и не разбрах как да слагам пасери в илюстратор. научих се да слагам кроп маркс, но нищо повече.




ами - виках ти ръчно да си ги слагаш ;-)

майтапа настрана, малко съм те объркал за сепарейшън сетъп-а.
значи - той ти е неактивен, защото не си задал правилния принтер ;-)
ако си под Win98, инсталирай си Linotronic 930, той е универсален (но под 2000 и ХР е кофти)...
а относно ппд-то (PPD на английски - PostScript Printer Description) - това е файл, който съдържа описанието на принтера, който ще използваш - в случая трябва да взвмеш ппд от фирмата, където ще пускаш филма - те трябва да имат...

...тогаз сепарейшън сетъп ще ти стане активно, и ще можеш да използваш тия пусти пасери ;-)
но нищо не ти пречи да си направиш корицата в илстратор, да я сейвнеш като епс, и после да си я цветоотделиш в куарк

по проблема с тия мръсни :-) карета - виж дали Color mode на илюстраторския документ не ти е RGB... друго не се сещам
а тия грейскел монети - щом са грейскел, така да остават - не трябва да ги обръщаш в CMYK

успех :-)

_________________________
evolution&movement

Тема Re: пасери?нови [re: soaron[ski]]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано29.01.04 10:31



соаронски - ще пробвам както казваш за цветоотдел. в кварк. просто никога досега не съм правил цветоотделки. колормоде доколкото знам в илюстратора се задава за всеки обект. селектвам ги всички и му давам конверт, но ако цъкна м/у обектите, цветовата таблица пак ми минава в ргб. нали не бъркам, като си мисля, че чисто бялото в цмик е равно на чисто бялото в ргб = чисто бялото в грейскейл???? може ли от това да произлизат някакви проблеми?
благодаря на всички за помощта. в сравнение с онзи ден знам доста нови неща. сега остават само още 99% :)

опааа, кварка ми /вер.5/ не иска да отваря епс.

Редактирано от monipro на 29.01.04 10:35.



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 10:53



Ne 4etah vsi4ko nagore, ama ako iska6 daj mail da ti prata gotova forma 35x50 da ne se my4i6 (paseri, skali, nojove,....)A eps_a ne se otvarja a se placeva (get picture)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.