Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема На неграмотен български !нови [re: torlakov-93629]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.11.19 11:37



НАЈОСТРО ПРОТЕСТИРАМ !
Доносот е напишан на сосем солиден македонски литературен јазик. За мој вкус стилот е леко инфантилен и со премногу латинизми и некои помали грешки но да се нарече неграмотен е обидно.

Редактирано от SashetoBE на 24.11.19 11:42.



Тема Сполај тинови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.11.19 11:49



за напишаното. Може ли да го споделувам ?



Тема Re: Сполај тинови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано24.11.19 12:09



Стига да се отнася за мен, да може да се споделя.



Тема Re: Колко са жертвите на югославския македонизъмнови [re: Dean Dimov]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано26.11.19 23:30



В македонистката страница ВМРО, току що се появи това:



Редактирано от komitaO3 на 26.11.19 23:31.



Тема Re: Колко са жертвите на югославския македонизъмнови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано27.11.19 10:18



Хахаха, тия не съм ги разглеждал:

Четата на Георги Вндев, на неа тој е со трите медала за храброст.
---
Интересно, дали се пита все пак някой- абе, кой му ги дал тия медали, АСНОМ и СКОJ сеуште се далеко?



Тема Се сетих сега за едно семејно предание [re: Darkages]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано27.11.19 16:56



прадедо ми Михаил е бил получил орден от СФРЈ като учасник в Илинден. Некакав не много голема светкав медал с манжетничка. Легендата говори че наводно тои го е хврлил на буништето. Но, некои мисир го е исчопкал от там и го разнисал низ двора а некои од внуците са го видели и са го взели да си играат. Баба ми Благуна, тогава оште мома ги е видела и така спречила да стане нешто полошо. Естествено, децата са получили и немалко буфтамбек.Не е извесно каде завршил медала.

Редактирано от SashetoBE на 27.11.19 16:53.



Тема Re: Се сетих сега за едно семејно преданиенови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.11.19 16:55



Ще го хвърли я, прадядо ти за Целокупна България се борил, не за Югославия





Тема Re: Се сетих сега за едно семејно преданиенови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано28.11.19 05:26



Писал съм го, пак ще го напиша:
Прадедо ми Андон е ходел по комитетски работи в Кукуречани в 1895 - значи там е имало вече комитет, когато в някои от градовете комитетите още са били по едва 5-6 души.С голема вероятност са се познавали с прадедо ти и той да е бил от един първите съзаклятници.
Прадедо ми Евтим воюва от 1912 до 1918 и достига до чин фелдфебел от 53 Осоговски полк..В 1918 е бил на 42, не в първа младост и после развива един вид своя си пацифистка философия, разочаровсн от войните и насилието по принцип.
Неговия медал, чисто сребро, го продадох преди 35 години.Първо, защото беше не от войните, а от гарнизонни стрелби, с лика на цар Фердинанд и надпис :"За заслуга" и второ - беше без лента и веднага го дал на децата като играчка.
Дедо ми Георги си ги пазеше, пазя ги и сега.Участва 1913, 1915-1918, 1941-1944, стига до санитарен поручик.Неговите са На Червения Кръст с кутията и грамотата и златен "1915-1918" в калъфче от червена восъчна хартия с надпис: " Гордей се с този български медалъ и винаги пази достойнството на България!"



Тема От штаба получих справканови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано28.11.19 17:37



баба ми когато това е станало не е била мома а вече мајка на башта ми(което е савсем јасно оти ба[та ми е роден 43г.) Сашто, това че го е хврлил и версијата приказката којато ние знаем е најверојатно версија на един од нејните братја сос задна дата. Поскоро истината е че само го е сахранил на сигурно мјасто т.е. го сокрил , но не го показвал и не се хвалил с него, но точно е че некои од внуците са го искарали и са си играјали с него. Ако се опитаме да разберем зашто ? Ами както и сос всичко останало, в тези први години след краја на војната поучени од дебел опит од претходните 50 години најсигурно нешто е било да се држиш лоу профајл оти обратите ставали сравнително често та много дигане на глава може на некоја сабја да налети ! Варијанта че го е считал за српско лицемерие и се држал и чувствал като балгарин в себе си не е невозможна но факта че се е врнал од САШт уште пред војната казва че балгарштината не му е била најважното нешто.



Тема Холивудски обрат во сценариотонови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано02.12.19 10:37



ја отворив темата пред двама од потомците на Михаил. Еден од неговите внуци од еден од синовите(бивш комунистички функционер) ме погледна зачудено и рече,
- Каква Југославија !? Бугарите му дадоа некаква признаница. Југославија му даде “само“ пензија.

Редактирано от SashetoBE на 02.12.19 10:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.