Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 19.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.19 21:55



Албанците винаги са били естествен съюзник на българите в Македония. Това, че в Македония не останаха българи не е вината на шиптърите.

По тази причина не виждам защо да сме против албанците.

Редактирано от goga на 19.05.19 21:56.



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: goga]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано19.05.19 22:05



Това не е вярно! Албанците са естествен съюзник срещу сърби и гърци, но до там. Принципно на Балканите не ти е съюзник, който ти е съсед. Защото имаш смесени територии с него, за които винаги има спор... Освен ако двете държави не са толкова израстнали...интелектуално, че да нямерят компромис и да осъзнаят, че е по-добре да живеят заедно в мир, от колкото в 200 годишни войни и развитие нулево...В крайна сметка никъде на Балканите не видяхме такова чудо...между които и да е две държави...
...те затова гърците и сърбите са естествени съюзници...тяхните народи не граничат помежду си и нямат такъв...драматичен спор помежду си.



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.19 22:08



Отношението на албанската държава към българите и България винаги е било уважително и джентълменско. За разлика, от това на скопяните.

В този смисъл, не виждам защо трябва да враждуваме с шиптърите. Да не враждуваме не означава непременно да им бъдем "съюзници". Просто имаме много повече сметки за изчистване с другите ни съседи.


Аз, за разлика, от теб, обаче, смятам, че С. Македония никога няма да стане истински наш приятел, затова не виждам причина да се хвърляме в огъня, за да я запазим цяла /както винаги досега се е смятало в София/. Да оставим северняците да се оправят сами и да не им помагаме зорлем. Ако се стигне до разпада им, никаква намеса.

Редактирано от goga на 19.05.19 22:12.



Тема Re: Косово: ще стигнем и до Нишнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано19.05.19 22:20



...абе не е чак толкова идеално положението...има и от двете страби отделни хора и отделни моменти...на напрежение. Но определено генералната линия на мнозинството и от двете страни е на взаимно приемане и нормално съжителство.
Всъщност хората не контактували с другата общоност носят предразсъдаците създавани от медиите и националните пропаганди.

Важно е да се каже по този въпрос, че все пак има рзлика между албанците в Р.Македония и албанците в Косово. Албанците в Р.Македония не са чак толкова настроени с омраза към македонците, както косоварите към сърбите. При всяко насилствено взривяване на етническите албанци в Р.Македония...главните участници са осовски албанци, а не македонски. Това цялостно ниво на толерантност на българската народност, включително македонците, все пак влияе и на малцинствата. Хората не са толкова глупави, когато имаш дългосрочно човешко и нормално отношение и те отговарят със същото. Можеше да има някакво нормално съжителство.
Когато държавата ти е такава с такова значително малцинство...просто е лудост да я градиш на противопоставяне. Да не говорим че с модернизацията и урбанизацията на албанците след няколко поколения ще почне и асимилацията. Загубиха се десетилетия, накрая албанците получиха повече, отколкото са искали...и всичко заради това, че сърбоманския и сърбоколонисткия елит я подчини изцяло на великосръбските интереси.
Интересно ми е дали има поне една глава в Белград, която се е замислила след близо 140 години сръбска намеса в Македония, какво направиха и Егейска бе загубена и Вардарска разсипана. Дали някой в Белград се е замислил какво причиниха на тази земя и на милиони хора...



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: goga]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано19.05.19 22:26



Р.Македония не е сръбския колонистки елит и тяхните слуги сърбомани. Второ аз не мисля че България има някакви възможности ако Р.Македония тръгне да се разпада по албански линии...ние да го спрем това.
Трето разбира се е в наш интерс да се запази териториалната цялост.
Човек идва ли ти на акъла, че България още днес може да приеме към 100 000 македонски албанци, поради недостига на работна ръка. А след 10-20 години и 200-300 хил. Население което говори езика с малки пробеми, за няколко месеца ще го изчистят... и след две поколения в големите градове щат нещат ще се асимилират...
Гърция си внесе половин милион албанци от Албания и далеч не всички са християни.
Демографският ресурс на България е изчерпан... останаха няколко големи града и това е... другото е празно или цигани...



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.19 22:36



Стига с това плашене на гаргите. Албанците напират да идват да стават евтина работна ръка в България. Стига смешки.

Да не е по-добре да внесем половин милион виетнамци или пакистанци. По същата логика.


Относно С.М. : най-добре е въобще да не се занимаваме с тях; ако някой тук има някакъв интерес и възможност да прави пари там - ОК, да прави; но зорлем да ги братосваме, стига безумия. Просто трябва да си държим на нашето: анти-македонизъм, опазване на историческото ни наследство и точка. Ако се разпадне С.М., даже в дългосрочен план може и да е по-добре за България. Макар, че аз не го желая, но ако се случи - не бих се месил.

Редактирано от goga на 19.05.19 22:39.



Тема Re: Косово: ще стигнем и до Нишнови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.19 22:41



В момента ДПС тръгват по свирката на Местан и това не е добре в дългосрочен план за етническия мир у нас. Дано да е само блъф.

Такива като Местан трябва да бъдат рязани до дъно още в зародиш. Те ще докарат големи беди и на българи, и на турци, ако им се даде възможност да си развяват коня, както им се иска.



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе !нови [re: goga]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано19.05.19 22:48



...не разбираш...ако икономиката у нас се вдигне още малко и както укончателно се пенсионира до няколко години..."златното поколение" (първо родено и отгледано от комунизма)...то няма кой да работи десетки професии...буквално.

Да не правим грешките на комунизма...голяма модернизация на селскостопанство на индустрия...накрая...то няма хора. Културно-историческо наследство...ала бала...хората и езика са най-важното.



Тема Re: Шо ми се прајш на удрен бе ! [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.05.19 22:51



Аз разбирам. Но ти казвам: албанците са ни най-малкият проблем при този сценарий.

Както и да е, много се отплеснахме.



Тема Re: Косово: ще стигнем и до Нишнови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.05.19 23:05



Как реши че ДПС тръгват по стъпките на Местан?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.