Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Митко, твоите ли спечалиха ?нови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано16.05.19 12:39







Тема Re: Честито на Локото!нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.19 12:44



Аз от "Марица" освен един 80-годишен братовчед на майка ми друг жив човек не познавам.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Честито на Локото!нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.19 12:45



Па наща махала цялата е (беше) на жепейци, не в Кършияка.
Иначе майка ми е от Кършияка, затова и родата и над 80-годишна възраст е от "Марица", другите под 80 са от "Локо".

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Честито на Локото!нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.05.19 15:19



На турски е кАрши (отсреща).Десният бряг на Струма от Кресна до Петрич се казва също Каршияк.
Това,че за плодивският сленг са характерни изкилиферчени турцизми - така е.
Имах вуйчо - първи братовчед на майка ми - карши Кършияка, на юг от Марица, ул."П.Васков", железничар, зет на железничар, блокът им- на 17 етажа - железничар до железничар.
До моста в Ка(ъ)ршияка пък беше женен брат на дядо ми.Жена му беше от Грънчаровите.У тях са били на квартира 15- годишните чирпанлийчета Пейо Крачолов и Коста Нунков, ама ги изгонили, защото им опипвали 13- годишното момЕ.
Та те така...



Тема Re: Честито на Локото!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.05.19 16:04



Аха, знам за брега на Струма, а в Бурса (ли беше) също май има квартал с такова име.
Целият останал Пловдив е карши Кършияка (така пък).
"Петър Васков" специално е в Кючук Париж - това е кварталът по темата на клуба един вид, основан е от бежанци от Македония и Беломорска Тракия.
Аз между другото не знаех, че и другаде имало чисто железничарски блокове освен в родния ми квартал, който така и се казва - "Гарата".



Мостовете са много, предполагам, имаш предвид пешеходния, или още Стария мост, до Новотела. Те тоя брачед на майка ми, дето е от "Марица", и той там живее. А по повод учениците на квартира покрай Марица в онези години някаква позната, леля или съседка на майка ми навремето казвала "От селата дойдоха и завършиха гимназия, а нашите не можаха" (или нещо такова беше, по памет, ако не бъркам), което някак си освен упрек към нашите, дето не можаха, издава убеждение, че на гражданина пО му отива да завърши гимназия.
Чирпан е град, де, при това - града голяма, с четири църкви, което издава, че навремето наистина е бил града сравнително голяма.

----
Имаше един зъл виц - "агитката на Славия намаля с 20 процента - бай Георги почина", та за съжаление със "Спартак" и "Марица" също е така, но всъщност клубовете, футболът и спортът изобщо отдавна не са това, което бяха... по времето на Яворов примерно. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Честито на Локото!нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.05.19 16:48



На вуйната татко й бил от Тетово
Стрината беше от квартала до пешеходния мост, на мястото на паркинга на хотела и на самия ъгъл до моста.Беше пенсионирана учителка.Когато Яворов е бил у тях е била бебе.Яворов всъщност учи 9 год. и не завършва гимназията.Това, че са дръсали хазяйчето го пише и Мих.Арнаудов.А грънчарят умира млад от натравяне с въглероден оксид.



Тема Re: Честито на Локото!нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.05.19 17:45



Вчера се видя какво е съотношението по трибуните. За да се хванеш в работен ден да пропътуваш 130-140 км, означава много в днешно време. Особено в България, където футболът е пародия. 15 хиляди в жълто-черно наблюдаваха мача на националния стадион.

Марица никога не е имала много фенове. Дори в звездните й години, когато е в А група и има победи над столични грандове. Но Марица винаги е имала силна детско-юношеска школа.

Спартак са били доста масов и харесван клуб в началото на 60-те, когато е играл легендарният Тодор Диев.

Нашият блок се водеше на жепе. Но всъщност от 6 входа само 3 три бяха реално чисто жепейски. Сред лапетата от средата на 80-те, когато съм ритал топка пред блока, Локото не беше популярен, просто защото във входовете на жепето живееха предимно пенсионери.

Редактирано от goga на 16.05.19 17:46.



Тема Re: Митко, твоите ли спечалиха ?нови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано16.05.19 22:56



И на Роберт Петров, Жарко Серафимовски, Зоран Златковски, Ванчо Траянов, Бобан Янчевски, Деян Постоловски, родени шампиони!

Много емоции тези два дена в Пловдив. Моите са все положителни.



Тема Re: Честито на Локото! [re: DannyDeVito]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.05.19 21:47



Е и, голема работа.

Само разбрахме колко от Пловдив са тука...
Прецакахте ми шампионската лига дето я разделихте между БТВ и А1, сега не мога да гледам мачовете във Вторник. В същност мога, но не за 8 лева на месец ами за 80.

Редактирано от torlakov-93629 на 17.05.19 21:49.



Тема Кои не е осетил еуфорија отнови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.05.19 16:05



спортна побјада, ништо не е разбрал в живота

. Не е за всеки и не може всеки га го разбере.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.