Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Непосредствено...нови [re: croesus]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано10.05.19 21:32



Аз съм чувал това 1:1 — точно дето си лягат с ботушите, колят кокошки и е*ат хубава Яна, а германецът чука на вратата и пита дали може да си купи една кокошка. И WISP е написал, че е чувал подобно.

Работата не е в това кои са ни доили повече, а в това кои са натурални прасета.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 10.05.19 23:18.



Тема Re: Непосредствено...нови [re: WlSP]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.05.19 22:42



Моят дядо пък не ми е разправял такива неща.



Тема Re: Непосредствено...нови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано10.05.19 22:44



Гладни бунтове в царство България потушавани от гестаповци?! Абсурд, но дай източник? ,,Цялата административна власт на България е била връчена на немците, за да са сигурни, че ще си получат провизиите." Това е пълно безумие. Писмото вероятно е автентично, посочено е селото, грешките в него, шмекериите с продуктите, имената не са избрани от масовите, бледите лекета при прегъване съвпадат с по-наситените, хартията не е състарена по разпространения метод чрез излагане на слънце.



Тема Re: Непосредствено... [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано10.05.19 22:46



Твоят дядо тези разбойници са го направили някой, бива да говори срещу благодетелите си, макар да са примитивна паплач.

Редактирано от mulcho на 10.05.19 23:20.



Тема Re: 9 майнови [re: tuzlija-179435]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано10.05.19 23:01



В никоя посттоталитарна страна не може да се направи пълна и цялостна промяна на кадрите .

Да, така е.
Поне в рамките на едно поколение.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.


Тема Re: Непосредствено...нови [re: mulcho]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.05.19 23:32



Пускал съм статии няколко пъти тук, няма да го правя още веднъж. Отделих само 5 минути, за да намеря тези двете:

и

Но ти и сам може да намериш каквото ти е нужно - архива на NYT мисля, че вече е безплатен. Препоръчвам на всеки да го порови и да види комюникетата от София по време на войната и в първите 3-4 години след нея, когато тук има специален кореспондент на вестника. Уверявам те, ще останеш с впечатление, че четеш новини от паралелна вселена.

Можеш да прочетеш как армията е била изпращана да атакува на нож хора, демонстриращи против някакво убийство. Може да научиш, че военният парад на 6ти май 1943 е бил охраняван картечари, като демонстрации са били разпръсвани и с картечен огън. Понеже затворите били пълни, някои по-малки площади в София са били ограждани с бодлива тел, за да служат като временни лагери за задържани. Правителството е "наказвало" населението, като е затваряло всички магазини за хранителни стоки до второ нареждане. И да имаш купони - няма какво да си купиш с тях. След това цялото население трябва да се яви в полицията по азбучен ред, за някаква проверка. Бреговата охрана на Бургас и Варна е преотстъпена на немците плюс 20 километрова зона около тях. В една от статиите дори пишеше адреса на офиса на Гестапо в София, но не помня къде точно. Мисля, че беше в сграда, която вече е разрушена.

p.s. видях че линковете по-горе не се отварят точно на новината, а на първа страница. Затова направи следното: отдясно на страницата има няколко бутона подредени един под друг - 4 стрелки, плюс, минус и след това един с правоъгълник. Кликни на този последния и ще бъдеш прехвърлен точно където трябва. Заглавията са: "TROOPS SAID TO CURB FOOD RIOTERS IN SOFIA" и "BULGARIA IS RULED BY BY GERMAN AGENTS"

Редактирано от croesus на 10.05.19 23:42.



Тема Re: Непосредствено...нови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано11.05.19 00:06



Че те воюват срещу нас и немците, да ги смятаме за надежден източник? Редовия американец трябва някак да бъде убеден да тръгне срещу картечниците и огнехвъргачките, да бъде надъхан както и през Първата световна когато хуните уж са закусвали с белгийски бебета. Нагли предизвикателства срещу японци и германци, пожертване на няколко хиляди съотечесвеници, но гои в Хавай, кораби, но не и от самолетоносачите и пътя към световното господство е открит. Облъчнането днес във все още белите държави с пропаганда на педерастия, хедонизъм, против семействата, някакво равенство на жените, агитирането им да правят кариера, подстрекаването на диваци да емигрират в Европа... това е продължение, част от пътя към безконтролната власт на капитала и върхушката на избрания народ, която съвпада с живота ни тук.



Тема Re: Непосредствено...нови [re: croesus]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано11.05.19 00:54



Пропуснал си да отбележиш, че тогава София е била изравнена със земята точно от тези, и евакуирана. Това им е била целта — деморализация на населението, размирици, hence бутане на държавата. След като са отровили Цар Борис III... по фалшиви документи де...

След това според автентична салфетка, каквото е останало, е договорено да се подари на Сталин, след като Запада и СССР са действали с ясна стратегия за правилното поделяне на баницата.

Ще разгледаме паралелната вселена. Сигурно има интересни неща, но не противоречи на нищо.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Непосредствено...нови [re: croesus]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано11.05.19 01:06



... някои определени хора да са получили точно такова отношение от Червената армия.

Това направо изби рибата в реката.
И на какъв принцип са били определяни тези хора, а?

На мен пък баба ми ми разказваше, че когато немските войници минавали през България, били строени в редици или седяли в камионите си и просто минали по главната улица през селото. Наливала вода в стомните на чешмата. Хората не излезли да ги посрещат. Никога не сме ги обичали особено. Но били чисти и избръснати. Това и направило впечатление. Бях искрено учуден - в моето семейство винаги са ме възпитавали в русофилство, а геманците винаги са били лошите.
Минала Червената армия, жива кокошка не останала по дворовете, а хората в селото криели момите по таваните. Ама това ми го каза след 1989... че току виж и нея, на 70 години, да вземете да я определите. Комунисти.

Още помня как на първият учебен ден след 10 Ноември викахме по коридора в училище "Ехей, честит нов президент!", а учителките излезнаха бърже и зашъткаха: "Ш-ш-т! Да не ви чуе някой! Че не се знае...". Та ми светна, че и нас, на по 16-17 години щяхте да ни определите. Комунисти.

И баща ми... влезна в шляканата ви партия, защото искаше да прави кариера. Като специалист, експерт. Отиде и второ висше да учи, и завърши с отличен. На 35 години. И го насраха на някакво партийно събрание, щото критикувал, че се работи на загуба и можело по-ефективно. Аз на негово място щях да си замълча. И щах да се опитам да променя нещата постепенно, пък до където стигна. Ама не и той... та, защото много знае, и него го определиха. Добре, че 1989 вече беше близо, та му се размина леко. Комунисти.

Определени хора...



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Непосредствено...нови [re: headhunter]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано11.05.19 04:28



Тези "определени хора" най-вероятно са били спекуланти. Към края на войната това е била най-мразената категория хора в цяла Европа.

Бидейки повечето български села по онова време са били с родово-общинни порядки, най-вероятно спекулата се е въртяла на ниво род или даже село. Както и в момента телефонните измамници са концентрирани в 4-5 търновски села.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.