Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 19.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Друже, какав конфлитк ?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано19.03.18 15:16



Ми то отсам тази линия, албанци няма...



Тема В техната митологијанови [re: komitaO3126319]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.03.18 17:58



Скопје и Битолја са некакви искони албански градове. Едениа са го “освободили“ от турско през 1912 а в другиа са се сабирали да “создадат“ “албанската“ азбука.
Не бива така , Слави, и вие требва малку да понамалите с грандоманијата . Балгарско знаме може да има в Охрид, ама само барабар с македонско





Тема Re: В техната митологијанови [re: SashetoBE]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано19.03.18 17:59



а в другиа са се сабирали да “создадат“ “албанската“ азбука.

коя по-точно....мисля, че имат поне три опита....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: В техната митологијанови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано19.03.18 18:04



Де бреее, 3% албанци имате в Битоля, много лесно се дадохте.
А македонско знаме в Охрид може, ама ако е това:





Тема Аз сам сравнително интелигентеннови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.03.18 18:14



но за балгарските корени се научих малко покасно, така че не е коректно да се каже че не сам ги забравил, оти те во моето семејство беха почти комплетно “забравени“ . Пљос това, не можеш да забравиш нешто което не го знаеш, поне во Њутновиа свет, за квантниа всеоште не е јасно.
Ако искате от нас да си кажем јасно и гласно на што сме, тогаш и вие да го направите саштото. Мулчо предлагаше нешто което ми се виде много подмолно и неискрено.
Този вид на сатар които ти предлагаш е неприменлив от повече причини, една попроста причина е поради това че всеоште не сме изобретили начин да враштаме времето назад.
Какво значи “да славите титова Югославия“. Вие ја славите ли Тодор Живковата Балгарија ? А дали се отказвате од всичко направено по времето на Живков ?

Редактирано от SashetoBE на 19.03.18 18:25.



Тема Re: В техната митологијанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.03.18 18:19



За какво ни е българско знаме над Охрид...?

Само проблеми от това.


Бракята има още много да теглят. Нека сами да си преценят какво искат. Насила хубост не става. Някой ден може би български държавен символ над Охрид няма да е кощунство, но това е само една от многото възможности. Като не ни щат, няма смисъл да се натискаме.
Животът и несгодите са най-добрият учител. Сега каквото и да кажем, ще звучи като натрапване.

Редактирано от goga на 19.03.18 18:21.



Тема Хахаханови [re: komitaO3126319]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.03.18 18:20



ме закла



Тема Re: Аз сам сравнително интелигентеннови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho (ентусиаст)
Публикувано19.03.18 20:49



Виж Саше, ние нямаме силата да попречим на албанците да постигнат своето, дали ни харесва или не, въпрос на време е да получат в някаква форма самостоятелност. Смятам, както съм го и писал, че трябва да ви помагаме в този кофликт, да ви снабдяваме, подкрепяме дипломатически, да ограничим щетите до линията от 41-ва г. и т.н. въпреки, че мисля е в наш интерес те да постигнат в известни граници целите си. Ако една ръка е гангренясала, добре е за пациента да се отреже, колкото и да му е мила, за да се спаси целия организъм. Представи си, че имаш братовчед който е сигурен, че е Наполеон Бонапарт, държи се надменно, псува те като се опиташ да го убедиш, че всъщност е Трайче Наумоски от Крива Паланка и бащите ви са братя, съседите се подсмиват под мустак, гледат сеир. Трайче знае кои са ти съперници от тях и им се усуква. Любов към Трайче не е останала много в теб, но пък помниш родителите му като свестни хора, чувстваш за дълг към тях, а и християнски, доколкото можеш да му помогнеш да си проясни съзнанието, да си спомни кой е. Знаеш, че лечението с електрошокови удари ще е болезнено за него, но пък ще му даде отново шанс да заживее като нормален човек. Дава ви се шанс да станете отново българи, равни с другите, и това не е наказание или унижение, това е висша чест! И една възможност да заживеете като бели хора. Разбира се, грижата ми не е за днешните македонци, на сърцето ми е България и интересите и, и ако трябва да си изцапаме ръцете за да си върнем своето, мисля, че това не би трябвало да ни спира. От теб българин няма да стане, но може би някой ден внуците ти ще обичат България повече от мен.



Тема Re: В техната митологија [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано19.03.18 21:09



Между другото днес попаднах на един новинарски македонски сайт, в който получили български паспорти македонци обясняват с какво омерзение ги взели - най-голямото унижение било, когато изпитващите ги накарали да научат българските национални празници.

Като се има предвид, че един пасош е около 1000 евро грубо, плюс пътни за разходки до София и обратно няколко пъти - това не са социално-слаби и гладни хора... И смятайте за какъв тип народо-психология и типажи става въпрос - да се навираш сам за омразния бугарски пасош и после да обясняваш колко унизително било да запомниш няколко дати от българските национални празници. Такъв народ /като тези македонци/ нямат бъдеще. Те и майка си ще продадат и после ще обясняват, че е било с омерзение



И как после тези ще ги спасяваме от шиптърите. Аз лично не бих си мръднал пръста. Да бегат да се спасяват сами - с омерзение да поемат албанските пасоши и езикови норми

Редактирано от goga на 19.03.18 21:10.



Тема Re: В техната митологијанови [re: goga]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.03.18 11:58



Защо се влияеш от евтини пропагандни сайтове? Да не говорим, че и в Република България човешкият материал не е от най-добрите.

Веднъж слушах един, който 10 пъти повтори, че плюе върху всичко родно.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.