Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 18.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема Възможен ли е професионализъм в България?нови  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано19.02.09 22:27



Поводът ми да пусна тази тема е че едно събитие вчера, което бе отразено в доста интернет медии ме накара да се замисля.
А именно - авиокомпанията обявена за национален превозвач Бългерия Ер изхвърли на улицата най-добрите си пилоти - истински въздушни асове, хора с доказани умения, способни да обучават, невероятни професионалисти.
Навсякъде другаде те щяха да бъдат златната флотилия.
Тук те са на улицата. България ги пъди.
Да, те ще се намерят работа навсякъде по света.
Но фактът, че Бългерия Ер ги изкара на улицата говори много за това, което се случва днес , тук, сега в България.

Професионализмът забранен ли е в България?

Да си некадърник тук е предимство?

Да умееш да правиш нещо по най-добрия начин

или

да умееш да дадеш подкуп на когато трябва?

Един мой познат, невероятен програмист, отдавна напусна България - тъжен и отвратен...

Защо България гони най-добрите си чеда?



Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България?нови [re: Илиaнa29]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано20.02.09 11:47



за съжаление, това е самата действителност в нашата родна България.



Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България?нови [re: Илиaнa29]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано20.02.09 22:33



Кои пилоти са изгонени? Остатъците от Отряд Ту-154?
Дай малко информация моля.

В момента тук сме останали най-глупавите, мързеливите или тези които хептен за нищо не стават или някакви непоправими загубеняци националисти.

Тия дето са ставали за нещо отдавна са избягали, не виждаш тоталната липса на конкуренция - всеки може да бъде какъвто си поиска - аз мога да стана певец или борсов агент - все тая - решавам и ставам, просто добрите отдавна ги няма.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България?нови [re: Илиaнa29]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано22.02.09 18:31



Това, което казваш, е прекалено обобщаващо и обвиняващо и звучи повече като реторичен въпрос отколкото като реален такъв.
В българския манталитет има един остатък от социализма, който бих нарекла "стаден патос". Случи ли се някой да вземе думата, той/тя поема дълбоко дъх, променя си тона на гласа, и започва да говори на "ние" и "те" и да употребява бюрократични термини.
Ето и твоя въпрос/мнение... Възможен ли е професионализма в България... Ами разбира се, че е възможен. Фактът, че можеш да публикуваш това мнение на какво се дължи според теб? Напусналите пилоти и твоя приятел - програмист, да не са се родили научени. Както и не са преминали през досегашните си животи без да са ползвали лекарска помощ или обществената инфраструктура като цяло. Ако пуснеш въздуха и се огледаш по-внимателно, ще забележиш колко много хора всъщност имат съвест и си вършат работата.
Ако някой професионалист е уволнен, това не означава автоматично, че в съответната държава няма място за професионализъм. И това, че някаква фирма е обявена от някого за превозвач на страната, също не означава, че няма други фирми със същата дейност в тази страна или, че няма никакви други възможности за човека-професионалист да работи...
Моето мнение е, че в България има много повече възможности за индивидуална/професионална изява, отколкото в някоя държава със отдавна канализирани бизнес-процеси и, съответно, с инфраструктура, която е непоносимо скъпа за абсолютните начинаещи. Говоря за "входните бариери", които участниците във всяка индустрия се стремят да изградят, за да се предпазят от нова конкуренция.



Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България?нови [re: Илиaнa29]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано24.02.09 16:40



Ами не знам, но в мнението на method има доста истина. Преди 10 години, когато започвах професионалния си път можех да стана единствено склададжия в областта, в която работя. Днес на практика мога да си избирам в коя фирма да работя. Не виждам конкуренция - на практика, последните две фирми, в които работех ме търсеха те, не аз тях - стоя си и ми звънят. Мога да си почеткам самочувствието и да си мисля, че много съм напреднал и затова, но всъщност истината е друга. Хората, които бяха висококвалифицирани, когато аз започвах, отдавна не живеят в страната.



Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България?нови [re: METHOD]  
Автор sibibibidri (непознат )
Публикувано10.03.09 00:46



" ......Тия дето са ставали за нещо отдавна са избягали......"
Сега разбирам, защо ВСЕЗНАЕЩИЯ, МОЖЕЩИЯ И РАЗБИРАЩИЯ е на територията на страната!
Ти явно за нищо не ставаш, но за това пък симулираш компетентност, която миксираш с нахалство и се изказваш по всички теми.



Тема Re: Възможен ли е професионализъм в България? [re: sibibibidri]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано10.03.09 09:33



Не се засягай :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.