Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 16.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпросче...нови  
Автор милeйди (Снегурочка)
Публикувано31.12.08 01:40



...гледах един филм наскоро и ме заинтересува живо един проблем,който предполагам често се среща но не му се дава гласност....


Та- филма се казва-Жената на брат ми(La mujer de mi hermano) и е испаноговорящ(не съм сигурна каква националност е продукцията,но май колумбийски)

Та там се третира проблема за женените гейове,които се борят с природата си.Години наред впрягат с всички сили волята си да водят 'нормално' съществуване,налагат си нормална ориентация...женят се за красиви жени дето дори им го дигат чат пат...............................НО............................не могат да избягат от природата си да изпитват влечение към собствения пол и то да се усилва колкото по-репресирано е.


? ми е: възможно ли е гей да обича жена,макар че го привличат мъже?

Героя във филма твърдеше ,че жена му е любовта на живота му,но че просто харесва мъже и има нужда да е с тях отвреме навреме.

Възможно ли е подобно нещо



Редактирано от милeйди на 31.12.08 01:42.



Тема Сексуалността не е черно-бяланови [re: милeйди]  
Автор linjack ()
Публикувано31.12.08 05:47



Историята ми напомни на една книга, която четох преди няколко години:
"Портрет на един брак" от Найджъл Никълсън - син на Вита Саквил-Уест и Харълд Никълсън. Вита е една от любовните интереси на Вирджиния Улф, била е бясно влюбена в една от най-скандалните дами на века, Вайълет Трефъсис, но любовта на живота й е сър Харълд - известен британски дипломат със слабост към красиви млади мъже.

Найджъл разказва една доста интересна история - на любов, ревност, болка и в крайна сметка всеотдайност между двама души, които физически предпочитат хора от собствения си пол, но са намерили себеподона душа в образа на човек от другия пол. Дори са успели да си направят двама сина през годините

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка

Редактирано от linjack на 31.12.08 05:54.



Тема Re: Въпросче...нови [re: милeйди]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (father fucker)
Публикувано31.12.08 13:19



Аз смятам, че е възможно и гей да се влюби в жена. На мен ми се е случвало. И как мислиш е оцелявало гей братството през вековете - женели са се, много ясно, макар и да са изгаряли по мъже. Но няма да е същото - винаги ще имаш усещането, че нещо много съществено липсва. Жените са съвършени създания и са далеч по-лесни за употреба от мъжете, освен това могат и да раждат

Но никога няма да я има тази страст, която те кара да изтръпваш



Тема Re: Въпросче... [re: милeйди]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано31.12.08 14:28



Както поставяш въпроса 'Възможно ли е...'(!!!!) под съмнение е замисълът на филма. Щом сценарист е писал, продуцент инвестирал, режисьор реализирал, ще трябва да е възможно! Вероятно не е по истински случай, а сумарен образ на действителни бракове. Естествено че има такива бракове. ;)

Преди малко размисъл по ?-са бих понаместил понятията и друго.
Мъж женен за жена със сексуален живот влиза в категорията би. А не гей. Друго понятие - МСМ (мъж секси мъм), като първият може да е женен, е почти без разпространение у нас.

Ясно си дала да се разбере, че той има затруднения със секса към съпругата. Причината е от факта гей (според наричането), което по подразбиране означава, че не го вдига според нечия/някаква представа.
Преразказано го поставям под съмнение, защото, той, ако е осъзнат гей преди брака, ако е типичния гей мъж, колкото и да обича жена, няма ли И сексуално влечение към същата, не би се появила перспективата брак. Брак заради платонична любов, толкова краен вариант не е филма, нали! Следователно персонажа не е гей женен за жена. Преди брака персонажа е бил мъж, който знае и осъзнава, че има влечение към мъже. Силна любов към жена го тласка към свързване. С навлизане в брачния живот, осъзнава ново обстоятелство - влечението към мъже е толкова силно, че е невъзможно да се пренебрегва.
Важно е и как изглежда, как се държи, езика на тялото, облеклото, много детайли биха подсказали какъв е точния замисъл. От целия образ ще се изведе понятието.
Та май говорим за би, който с течение на времето разбира, че секса с мъже е необходимост.

Рамката в която е поставена ситуацията подсказва и упрек - защо като има влечение към мъже изобщо се стига до брак.
Не ти разбирам какво може да е 'по-репресирано'! Съпругата ли го репресира, подозрения от околни ли, какво е пресиращото извън него!

За мен най-важното е,
засегнат ли е факта ВРЕМЕ - с течение на времето, влечението към мъже става фактор - развила се във ВРЕМЕТО яснота колко е силно сексуалното му влечение, поради което е влезнал в проблем.
Вероятно филма се ограничава само от момента на брак до осъзнаването колко е важен другия секс, а не акцентира в дълбочина, и в ключовия момент - този мъж с ВРЕМЕТО осъзнава, че секс'влечение изисква своето.
Вероятно някъде между кадрите, в подтекста, се разбира, че той не е трябвало да стига до брак.
Ако е така, то както и ти, и създателите на филма, се движат по повърхността на живота. Правят снимка, в която по обективни... причини не може да се изясни всичко. Лесното и атрактивното от добро… чувството стига до морализаторствам в полза на... неясно кого, хм…! То е ясно в чия полза, но да се движиш из низките страсти, лесно изплуващи на повърхността е печеливша карта за евтин живот.
Моралната страна, която индиректно вероятно е засегната, е чиста проба реципрочност (съотносителност) от дълбоко лично събитие, в търсене на съотносително, подобно, в други реалии. Казвам последното, защото много съм задълбочавал каква е точната причина за създаването на произведение, произхода на реакция, поведение и прочие. В неподозираното огромно количество причините са оправдание за пред някой през творба, за оправдание пред лицето в огледалото, за успокоение на съвестта, в създаване на начин да освободиш напрежение, негатив.

На ?-са.
Като изпитваш съмнение към възможността гей да обича жена, всъщност и ти налагаш разлика между секс'ориентация и мъж. Гей мъж означава мъж на който секса е с мъж.
Отдавна, за жалост, е възприето, че хомосексуалният е индивид без пол. Толкова е фрапантно, че вече години ми отнема да повтарям, че геят е мъж, лес(з)бийката е жена. И първо е пола, после е ориентацията.
Ако и ти имаше нормалните представи, осъзнаеш, че като говориш за гей или лезбиен всъщност говориш за мъж и жена, нямаше да си задаваш въпроса.
Щом като е мъж то естествено е способен да изпитва чувства, да обича, и жена. В живота когато мъж има отношение (чувства, емоция) към друг мъж без сексуални желания (защото не е предразположен, няма вродено сексуално влечение към мъж) ние наричаме приятелство. В приятелството има харесване, някой случаи и повече от харесване - няма секс. Имам предвид ест обичайният/чистият смисъл.
Изводът ти трябва е, че мъж винаги може да обича, харесва, желае жена. Сексуалната ориентация не лишава мъжа от чувства - било то към жена или себеподобен. Влюбването, обичането, не са само в плоскостта секс... евентуалният. Да, после може и обикновено има секс, но човек роден за мъж харесва жени. И повечето гей мъже обичат жените. Е, има и гей които отричат, говорят какво ли не....

За съжаление малко, почти никога, не се говори в гей средите, че има и хомосексуални, които се влюбват в жени, харесват жени, обичат жените, независимо от сексуалната си ориентация. И логичното, ако има сексуално желание към нея, конкретно към нея - брак.
Както обикновено ще стигна до вече класическото обяснение защо има толкова несведущи сред хетерото, и защо се появяват въпроси като твоя.
И ти като други, виждаш видимите хомосексуални - травита, транс, женствени гей - мъжете, които видимо се различават от стандартната представа за мъж. Те не са единствените. Има много нормално изглеждащи гей мъже. Какъв е техния живот, какво се случва с тях е малко известно.

Въпросният филм само докосва сексуалната ориентация в развитие. Как тя се свързва с личността, със социума, с представите на всякакъв род човек.
Ще допълня само, че какво се случва с човек/мъж в течение на време, че личността е подложена както на вътрешни, така и външни влияния, в съотношения и цикличност, е колкото важно да се познава, толкова и интересно да се коментира. Резултата би дал нови представи, нови доказателства, каква е силата на любовта, обичта.

пп
Още бих размишлявал на глас, но… празникът напира с пълна сила.

Редактирано от Kurvoazie на 31.12.08 19:58.



Тема Re: Въпросче...нови [re: милeйди]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано31.12.08 17:50



Здрасти:)
Според мен е възможно и още повече историята го е доказала.
препоръчвам ти Кучешки следобед с Ал Пачино (Dog day afternoon), който е по действителен случай. Там героят на Ал пачино Сони беше женен за жена си, от която имаше две деца и същевременно се беше венчал за голямата си любов Лион( Крис Сарандън).





Тема Re: Въпросче...нови [re: милeйди]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано02.01.09 19:43



Ако съдя по себе си- нито веднъж досега не съм бил влюбен в жена... Не го смятам за реално и възможно. Обичал съм жени, но не и в сексуален смисъл, не като представа за обвързване, не като осъзнат чувствен избор на същността ми.
Една любов не може да оцелее, ако и се налага да се бори непрекъснато с изкушенията на плътта, още повече разнополови. Това, че има случаи на женени гейове, не е доказателство за каквото и да е било- по- скоро обстоятелствата са подтикнали някого към подобна неразумност. Възможно е гей и жена да съжителстват, но ще липсва най- важното- съвместното пътуване на сърцата... /леле, колко мелодраматично прозвуча...

/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.