Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 24.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови  
Автор davide ()
Публикувано07.10.07 20:07



... малко тъжна е тази наша обич, нали?

Иска ми се с тази тема и евентуално следващи подобни теми да насочвам вниманието ви към малко по-общочовешки неща, които поне мен постоянно ме вълнуват, като например приятелството, човечността, клишетата в живота, смисъла и безсмислието, щастието и нещастието, типичните български черти, тактичността и т.н и т.н.

Като за начало - не ви ли се струва тъжно, че в ерата на Интернет и комуникациите въобще, които вече са съвсем достъпни и направо са си ежедневие, хората не поддържат никаква връзка, когато би следвало да са приятели?

В университета имах колеги, с които много си допадахме и бяхме задружни в лекциите, упражненията и т.н. След университета се пръснахме и това е разбираемо, но те или влизат в интернет от дъжд на вятър или влизат често, но не се сещат да кажат и една дума...

Имах една колежка от Горна Оряховица, която беше в най-близкото ми обкръжение. Заедно сме ходили по Интернет клубовете да чатим в зората на Интернет, заедно сме правили упражненията и какво ли още не. След университета тя започна работа във Велико Търново и е постоянно онлайн. Писал съм й поне 4-5 пъти да поддържам връзка, да я чувам, да й честитя рождения ден и всеки път страшно много се радва да ме чуе, бъбрим си малко, а тя самата никога досега не ми е писала. Вече и аз не й пиша и не сме се чували с месеци. А и двамата сме онлайн много време...

Една друга колежка замина още по време на университета за Холандия да гледа деца. С нея сме учили в едно училище три години преди университета, стоял съм на предния чин пред нея, разбирали сме се, в университета също, помагал съм й с това и онова... Когато замина за Холандия, беше онлайн рядко и това отново беше разбираемо, но всеки път когато идваше онлайн аз й писах - питах я как е, има ли нужда от нещо, а тя - никога не ми писа сама. Вече не сме се чували от години и дори да я видя онлайн, не й пиша...

Други колеги, които също бяха сред най-близкото ми обкръжение, още повече че бяха от моя град (!!!), не се сещат да влязат в интернет и да разменим по една приказка, а после - колко било жалко, че сме се чували и виждали рядко...

В казармата успях да се сближа с другите висшисти, но особено се радвах на един от тях. Той беше от Попово, но живееше във Велико Търново. Имахме си телефоните. Скоро след казармата ходих на почивка из БГ и една от спирките ми беше Велико Търново. Обадих му се да се видим. Видяхме се, побъбрихме, разходихме се, даже се снимахме заедно. На следващия ден напуснах Велико Търново. Не сме се виждали повече. Не сме се чували повече. Можеше и той да се обади някой ден дори само да се чуем за малко или да ми поиска ICQ номера примерно да поддържаме някаква връзка. Не е ли редно тия неща да са двустранни?

Разни хора, с които съм се запознавал из чат сайтовете и с които сме се харесвали, с времето спират да пишат или направо изчезват безследно. Какво стана с харесването?

Аз винаги държа на хората, които ми харесват и намирам време за всеки един от тях - я да кажа здрасти, я да ги бъзикна нещо и да ги накарам да се усмихнат, я да предложа да се видим или нещо друго. Е, не всеки ден, но това не е и нужно.

Много ли коства да се сетиш за човек, който не ти е безразличен?

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано07.10.07 20:21



Интернет не е мястото за подържане на контакти, приятелства, връзки или по-специални разговори etc. ...просто сичко е супер синтетично и стерилно....

на живоо rullz..eye-contact

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано07.10.07 20:30



Ами виж сега...аз съм в такава ситуация. Не седя в Интернет за забавление, а, защото работя. Виждам приятелите ми, които са на 2500км - в България и роднините ми през океана - в САЩ в програмите за моментни съобщения, но не мога всеки път да пиша на всички. Тогава никаква работа няма да свърша, а и не мога да говоря със 100 души наведнъж. Наистина това са хора, които ми липсват, но ако започна постоянно да обръщам внимание на всички няма да имам време за абсолютно нищо друго.

Послеслов: Най-тъпото е, че някои понякога се засягат като кажа, че работя и нямам време да говоря...


Редактирано от Пaвчyko на 07.10.07 20:31.



Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано07.10.07 21:42



Доста позната ситуация. Хора с които допреди време си бил близък и сте си писали много, бил си с тях след това просто млъкват и изчезват.
Но все пак има и изключения, лично аз си поддържам контакти с някои хора от години. Но както ти каза връзката трябва да е двустранна. Когато видя че един човек ми пише и отговаря само когато аз първи го заговоря...просто се обезмисля разговора. Явно този човек не проявява никакъв интерес и отговаря просто по навик.
Хора от чат сайтовете казваш? Хммм не си спомням накой от тях все още да е ми е в кюто. Изобщо когато вляза в някой чат (не се е случвало от месеци) и видя невероятната простотия която се лее там....не виждам какво бих могъл да си пиша с повечето. Е да случва се човек да попадне и на приятни и умни събеседници, но са рядкост.

А на последния ти въпрос, не, не коства нищо да се сетиш за хора които обичаш, харесваш и на които държиш. Дори е приятно.
А когато не се случва, то явно че няма нищо освен безразличие.





Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели... [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.10.07 21:46



Имаме компания, в която движим с моето гадже- на разни възрасти, пол и занятие, събираме се почти всяка седмица- купони, рожденни дни, Нови години и т.н. Но също така имам желание и се опитвам да си чатя с разни хора. Пробвах се в Елмаз- като разберат, че сме моногамни и няма да има тройки, четворки и т.н.- разтварят се в мъглата.... Единственият продължителен лаф е с един сладур от женски пол- разведена и готина, не и пука, че сме гейове и няма да смачкаме чаршафите..... Човек редуцира контактите си през годините, най- вече от гледна точка на нещо, може и неосъзнато, но трайно- любов, секс, семействно, пари, власт, слава и т.н. Много от нас не влизат в тази схема на околните, които ни интересуват, така че си правим извода и сбогом. Винаги съм слагал окончателен край на дълготрайните сърдечни връзки, няма "ама нека си останем приятели", "да се виждаме отвреме- навреме" и т.н., знам, че след края се появява нотката на фалш, желанието другия да е нещастен от раздялата и до края на живота си да разглежда общите снимки до дълбоки старини..... Малко пресилено, но има този елемент. Впоследствие, когато и това отшуми, абсолютно ми е все едно, какво става с отдавнашната ми любов. И Инернет няма нищо общо с това, освен подсъзнателната мисъл, че "твоя" човек може би утре ще реши да се регистрира например тук.......



Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор WebMister (content)
Публикувано08.10.07 01:42



Интернет е просто средство за общуване. И преди него така си губехме дирите, дори доста по-ефективно. За мен има подобрение - сега дори намирам случайно стари познати на неочаквани места из нета...
А иначе - на всички ни е познато - "хайде, ще се чуем...". Тия дни по Коледа 2010. Такъв е живота - не е от нежелание, просто така се получава. Както нямам време да се обадя на всеки телефонен номер който имам в телефона си, така нямам време и ежедневно да разменя думи с 200-те човека в ICQ-то си. Понякога се сещам, понякога те се сещат, и е приятно.



Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано08.10.07 02:35



Това и мене ме дразни много - има ме в листа си, вижда че съм онлайн и не казва едно здравей! Това е все едно да видиш приятел на улицата и да го подминеш все едно не си го познал. Обидно е, но се свиква в края на краищата.



Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: 3X]  
Автор WebMister (content)
Публикувано08.10.07 03:22



Не е така, метафората не е подходяща.
По-скоро прилича на "има ми телефона а не ми се обажда всеки ден въпреки че знае че си го нося" :)



Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: 3X]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано08.10.07 08:14



Ако тръгнех да казвам здрасти на всичките ми приятели и роднини, които са в ICQ, Skype или MSN нямаше да мога да свърша абсолютно никаква работа... Пък в крайна сметка ако знаех, че има толкова обидчиви хора, бих си написал един бот да им казва здрасти... а защо не и нещо като Елиза (програма симулатор на психотерапевт, издържала теста на Туринг), което да си говори с всички докато аз работя






Тема Re: Интернет все ни свързва, Интернет ни дели...нови [re: davide]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано08.10.07 16:24



аз имах един период в който се стремях да подържам връзка с всичките хора, които познавам. нещата все се получаваха както ти си ги описал. накрая ми писна и спрях. разбрах, че ми е ковствало неимоверни усилия да подържам връзка с хора, които рядко се сещат за мен и въшност е нямало смисъл. който иска знае как да ме открие...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.