Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Асансьорнови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.21 14:33



Да ви попитам и вас... някой, който има мнение, базирано на личен опит или ЕЖК, но Ж да е все пак компетентна!



Все още се борим в блока - за ремонт на стария асансьор или за смяна с нов.

Има хора, които мислят, че макар и на 65 години - асансьорът е стабилен и трябва просто основен ремонт - двигател и ел табло, и ще стане железен. Други смятат, че трябва да си монтираме нов асансьор.

Ако цената не играе съществена роля - имате ли мнение? Освен кипренето "Ма виж къф ще е хубавичък и новичък" - други някакви гледни точки? Иначе асансьорът си върви, дава разни дефекти от време на време, сега сме се наострили да му правим основен ремонт, но не защото не върви, а защото поради възрастта му има опасност в един момент да спре, а тогава се чака 3 месеца, докато се изработи новия... просто превантивно го решихме. Но има хора, които пък държат на нов...

Просто, както често става, питам и тук...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Асансьорнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.12.21 14:38



Само ще те наспамя - нямам никакъв личен опит, нито компетентност


Такъв музеен експонат трябва да се пази и поддържа, като атракция. Това мисля. Който иска нов, да сменя блока!



Тема Re: Асансьор [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.12.21 15:09



Лично според мен ако старият е поправим по-добре е с него. Не знам до каква степен цената няма значение. Едни познати и то не в идеален център ми казаха скоро че във входа им решили да си сложат асансьор за сефте. Излязло на апартамент по над 25 хиляди лева. Инак новото си е ново, ама...



Тема Re: Асансьорнови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.21 15:14



Едни познати и то не в идеален център ми казаха скоро че във входа им решили да си сложат асансьор за сефте. Излязло на апартамент по над 25 хиляди лева. Инак новото си е ново, ама...

Цената за която ми говориш - вероятно касае асансьор на сграда, в която НЕ Е ИМАЛО до момента асансьор. Там нещата са доста по-различни. Ние си имаме шахта, машинно отделение и всичко необходимо, става дума просто да се изработи и монтира нов асансьор. Цените варират от 45 000 до 80 000 лева - в зависимост от вида и качеството, разбира се.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Асансьорнови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.12.21 15:21



Ми не знам точно, защото хич често не ходя у тях и то по стълбите. Доколкото знам имат някава шахта, но никога не са имали асаньор -сградата е пет етажна. Щом си провелила и знаеш, добре.



Тема Re: Асансьорнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.21 15:46



Такъв музеен експонат трябва да се пази и поддържа, като атракция.

Е, не чак толкова. Атракция са онези с мрежите отвън, дето се движиш като в клетка.... нашият си е най-обикновен, от първите български асансьори, по лиценз на Шиндлер. Преди години му откраднаха решетката заради медните части, които имаше по нея, посред бял ден... оттогава се спасяваме с някакви самоделни вратички.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: Асансьорнови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано01.12.21 15:50



Не го ли повдига този въпрос преди...
Наш дядо Шиндлер, 82 г. Олд, му сменихме двигател, тегличите, потегнагме механиката, но си е
стар и аз лично съжалявам, че не преборихме
противниците за нов. Сега цената ще е поне двойно,
това преди 4 г. (((

Бъдете високи))!!


Тема Re: Асансьорнови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.21 16:06



Не го ли повдига този въпрос преди...

Ами - деменция ме мори...

Пък и май по архивите вече не може да се търси...

Ако някой знае как - да каже.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: Асансьорнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.12.21 16:09



Нещо такова?




Ти от кой отбор си - този на ремонта или този на новото?
За ремонта, интересно какъв гаранционен срок ще дадат. Ако е достатъчно дълъг, по-добре си спестете сериозна инвестиция баш в инфлационни и кризисни времена, когато никой не може да бъде сигурен за доходите си, дали ще са му достатъчни. Някой би казал, че кредитът сега е изгоден, но рискът за вноските си е повишен.

По-добре отложете новото за по-добри времена. Не знам от колко души зависи решението, но си в приключение, ако са повече от трима. Най-вероятно е двуцифрен брой, не ми се мисли



Тема Re: Асансьорнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.21 16:35



Нашият е по лиценз на този, но си е български.

33 апартамента сме, 70% са против новия асансьор, ОБАЧЕ предимно по финансови причини. А има двама луди, които имат маниакална фиксация за нов асансьор. Последният им напън е - че щели да финансират новия асансьор.

Аз съм потив, но не по финансови причини. Кабината ще е по-малка, не харесвам автоматични врати, които ме ритат по задника, преди още да съм се изнесла (внесла) с всичките си багажи, бидейки брокер - съм засядала и в нов асансьор, нямам вяра на нова машина - винаги е по-скапана от старите, които са "вечни", след гаранционния срок може и да сдаде багажа... и имам още двайсетина довода. Но ПОВЕЧЕТО както казах, са против заради парите. И ся, тоя ни изненадА с тая оферта да го плати... и ще стане МАЗАЛО.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.