Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: Crrafterr]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано14.10.19 20:06



Вчера срещаме един приятел и го питаме как в новия офис.
-Страхотно! Като на круизен кораб! Виждам водата
на пристанището!
Направо завидях!
Нашата Морска гара много я изджиджиха - няма нищо
общо с пространството пт преди 2-3 години.



Тема да, бе .... прочела си ги!нови [re: caryb]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано14.10.19 21:40



Ако беше ми прочела мислите и щеше поне да се поизчервиш като нормална госпожица .....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: да, бе .... прочела си ги!нови [re: BATHco]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано14.10.19 21:43



Ти пък от къде видя, че не съм....



Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: BATHco]  
Автор ellynora (x)
Публикувано15.10.19 03:26



Има значение ако е художник.





Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: eta d]  
Автор 741 ()
Публикувано15.10.19 09:23



Клубът от снощи се подчинява на едни други, квантови закони вече

Мисля, че от поне две седмици е така. Два пъти го забелязах на мои постове, колко пъти е станало без да го забележа, не е ясно.



Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: 741]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.10.19 09:29



Кажи ни.
Какво е това което аз не забелязвам?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Местоработата (офисът) [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.10.19 10:17



Да, променят се нещата.
Едни приятели заживяха вече в село до София, защото жената си подреди нещата така че да работи от къщи. Хем е с типична офис-професия- в списания работи- пише, редактира, не знам точно. Мъжът и пътува обаче. Сина ми за малко да започне стаж в подобна компания също.
Чудя се все пак от гледната точка на старовремски предприемач, къде отива заедността? Нали сме заедно, единни, в една лодка, ние срещу конкуренцията? Има неща като мотивация, отчетност, дисциплина, а също така вътрешна конкуренция, израстване, кариера.
Тези домашни офиси правят сам воинът да е воин и става фирмата нещо далечно на сърцето и душата. Работата прилича като на нает, външен ресурс, на който не можеш точно "да се опреш" и да градиш планове.
Аз много трудно бих ръководил такова нещо.



Тема Re: Има нещо сбъркано тук!нови [re: BATHco]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано15.10.19 13:02



Работя на непълен работен ден, на час ми плащат.


Не повече от 2-3 часа, макс 4 часа на ден ми излизат.
Само ако има криза - 2-4 пъти годишно - имам яко бач за 1-2 седмици, за повечко часове.

Нямам нормирано работно време, работя когато ми скимне, но всеки ден, често вкл. събота и неделя.




Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 13:17



Нововремският предприемач си прави друга сметка: поддържането на работно място в офис му излиза три пъти повече от плащането на човек, на когото не му виждаш очите.
На всичко отгоре оня е дори по-ефективен, продуктивен.
Кариерата е нещо като движение нагоре на заплащането, сменят фирмите като носни кърпички... рядко мисията на фирмата достига до сърцето. Те са двупосочни нещата: от фирмата към служителя (бъзикат го понякога с фалшиви послания) и от служителя към фирмата.

Но си има чатове, тренировъчни курсове и т.н. Братовчедка ми е така сега, след като дълги години (20) бе ай ти на Райфайзен. Сега е в някаква софтуерна група, която пише нещо свързано с ей ай - веднъж на два месеца са ту в Швейцария, ту в Германия (там е базата), ту в Ница. Влюбена е в работата си по новия, домашен начин, взима маса пари и т.н. Така й остава време за планините (катери се непрекъснато).



Тема Re: Местоработата (офисът)нови [re: Crrafterr]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано15.10.19 16:17



Явно си е до човек.
Мъж ми, ако иска, може да си бачка от вкъщи, поне 50% от времето, обаче предпочита да ходи до фирмата - има си причини - технически най-вече, а и е мъж, все пак, когато работиш от вкъщи, щеш, не щеш, трябва да си по-гъвкав.

Аз съм наопаки, бих излязла да ходя на работа някъде, само ако нямам друг избор. Спестеното време за път, нервите в трафика, безсмисленото висене по оперативки, тийм-не-знам-какви-си-глупотевини, колежката, колегата, пък тоз, пък онзи, кафенца - мафенца... йерархии, симпатии, антипатии, гъзолизци, баджанаци, администрации и прочие човешки фактори на спиращо ефективността естество. Няма нещо, което да ме отвращава повече от такъв живот.

Слава на бога, че се родих през времето на домашния офис, защото иначе трябваше да стана философ, да живея в бъчва и да маам по препаска, все неподходящи екстри за женския пол.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.