Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 19.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За кирилицата  
АвторБaй Любo (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 19:45



За кирилицата

Нещо доста преобладава методиевицата на тоя форум и освен това разни хора споменаха че са имали проблеми с инсталацията на кирилска клавиатура, та затова ето един списък на сайтове, които обясняват как става това за разните версии на уиндоз. Линуксчиите май ще трябва да си помогнт сами.
Л.

Обяснява как да се подмени kbdbu.dll в win XP, (да не ви пука – за win2k е същото). Не споменава обаче, че преди да подмениш длл-а трябва първо да инсталираш стандартния микрософтски БДЦ длл. Хареса ми как подробно обяснява как да се добереш до директорията dllcache – може би щото на мен ми отне 2 дена докато стопля че е скрита.
http://www.comexgroup.com/software/_os/phonetic_xp.htm

Обяснява как да се подмени kbdbu.dll в win XP и Win2K. Дава и source кода на dll-a (за царе които искат да си подредят сами клавиатурата):
http://www.csoft.bg/decho/docs/cyr_bg.htm

По същество същата работа, но обясненията са малко кратички:
http://www.nlcv.bas.bg/WinApps/

Малко старичък, но за сметка на това обяснява и FlexType
http://bulgaria.com/welkya/cyrillic/keyboard.html


Това пък е някакъв нов подход – не сменя kbdbu.dll – може би е подходящ за хора които искат да могат да пишат и на други екзотични езици като например немски или френски:
http://emil_stefanov.tripod.com/arch/bg/keyboard_winnt.htm

И накрая аз ползвах тоя сайт – бих го препоръчал на първо място, ама на днес не отговаря въобще.
free.hit.bg/injinera/



Тема Re: За кирилицатанови [re: Бaй Любo]  
Авторuser_ (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 21:11



10x za linkovete.

Tyi kato tova e star spor i iskam da otbeleja che reshenieto ne e tolkova prosto kolkoto izglejda. Ne vsichki imat administratorski prava na mashinite koito izpolzvat - nai-veche studenti koito izpolzvat mashini za obshto polzvane v kolejite/universitetite, sushto taka hora koito izpolzvat computri na rabotnoto si mqsto (predpolagam che nqkoi ot pisheshtite tuk sa administratori na rabotnite si mashini/mreji no tova e druga tema). Lipsata na administratorski prava v pochti vsichki sluchai oznachava che chovek ne moje da instalira nishto na suotvetnata mashina.
Osven tova dori za hora koito imat sobstveni mashnini instaliraneto na kirilica ne vinagi e dobro reshenie zashtoto aktiviraneto na multilanguage support v Windows moje da precaka settingi na drugi programi.

Otnovo, 10x za linkovete i se nadiavam che te shte pomognat na horata koito mogat da se vyzpolzvat ot tqh.



Тема Re: За кирилицатанови [re: Бaй Любo]  
Авторhealer (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 23:36



И аз благодаря много. Твоите линкове са най-изчерпателните досега. Аз много се интересувам как сам да си подредя клавиатурата, и се надявам някой да го напише по точки 1... как да стане това, за по-неопитни.



Тема Re: За кирилицатанови [re: user_]  
Автор malkia (char *argv[])
Публикувано03.10.02 00:01



imenno - pri nas administratora instalira razni raboti - i az gledam da ne precha mnogo.

Imame dosta 3rd party hardware i software w nashata firma, i ne iskam kogato populwam dokumenti ili pisha w sorsovete ili tam kakvoto i da bilo - da se chudja ot kude nastupwat greshki.

Pone shte probvam w kushti sega da instaliram korektno kirlitza za Linuxa si (prednia put sgafih - i polozhenieto beshe grozno - polovinata bukwi ne se chetjaha).



Тема Re: За кирилицатанови [re: malkia]  
АвторБaй Любo (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 00:51



Да бе това за достъпа не се бях сетил щото при нас все още цари свобода в това отношение.

А за линукса ако постнете инструкции как става няма да е зле.
Л



Тема Re: За кирилицатанови [re: Бaй Любo]  
Автор koй (минаващ)
Публикувано03.10.02 06:45



Инсталирането на фонетична кирилица във Windows XP наистина не е сложно (в момента пиша с такава), но даже и след инсталирането й все пак остават някакви проблеми. В някои случаи (да речем, когато отворя news.bg) наред с кирилицата се явяват някакви досадни символи -- например въпросителни като тези ?????????? ???. ???? ???. Подобен проблем имах с други компютри, които работят под Windows 98SE. И при тях кирилицата като че ли работеше, но се появяваха същите въпросителни. Въпросът се реши едва след като намерих в сайта на injinera един код, който се стартира под DOS. Инсталацията извърших в София това лято. За тези които се интересуват, кодът за Win98SE е:

RunDll.exe setupx.dll,InstallHinfSection L0402 2 %windir%\INF\LOCALE.INF

За съжаление сайтът на injinera е недостъпен за мен сега (в Ню Йорк) и не мога да видя какъв е въпросният код отнасящ се за Windows XP. Бих бил много благодарен, ако някой в България погледне в сайта на injinera и го публикува тук. Не би ли могло да се направи огледало на сайта на injinera в някои сървър в България, който се вижда оттук или в краен случай, в някой сървър извън България ? Това би улеснило много сънародници, които искат да пишат на кирилица, но нямат точни инструкции как да сторят това.



Тема Re: За кирилицатанови [re: Бaй Любo]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 06:57



Eto o6te edin link, za tezi na koito ne im se zanimava da instalirat.

http://5ko.free.fr/lat2cyr.html



Тема Dai i za moia slu4ai link ;-)нови [re: Бaй Любo]  
Автор Marko Totev ( 16 Colors)
Публикувано03.10.02 07:23



Tova e moia problem s kirilicata.
Ako imash "link - razresenie" pish ;-)

1. Siadm az na computara si
2 Double Click -vam na AOL i ve4e sam vav mrezata.
3. Otvariam si az Explorera i otivam v clubs.dir.bg
4. Sestam se 4e pak ne sam si postavil kirilicata
5. I zapo4vam da se kolebaia:

" Tu da mu ...... maikata. Pak v4era predi da si legna ne slozih multi language.
Da ia sloza li sega ?. Tu ama ako ia installiram sega parvo Windows-a ste mi poiska installation CD. Poglezdam kolekciat sas CD-ta otliavo na men i na polovin raka raztoianie. Tam se madri i W98 SE. Posigam vzimam go".

Oba4e vaznikva vtori problem:
" Dobre de za minutka ste mu sloza kirilicata. Ama pak posle Windowsa ste iska da se restartira. I pak ste tribva onovo da startiram AOL ....( abe pak zapo4vam ot nulata).

I taka bez da se kolebaia reshavam:

" Abe sto az ne si sloza kirilicata predi da zagasia komputara "

I taka po niakoe vreme se probuzdam na computara.

"Lele pak ste zakasneia za rabota utre ( ve4e izvineniata s katastrofi i trafic ne varviat). Davai da si liagm po barzo. Gasia samo monitora i hop- podskok v legloto.

I taka ve4e ciala godina.

Ta ako mozesh pomogni mi :-).
A ako ne - ste pisha na Dr.Phil (ne znam dali si mu gledal showo-to to e kam 4:00 PM LA time http://www.drphil.com





Тема Re: Dai i za moia slu4ai link ;-)нови [re: Marko Totev]  
Авторuser_ (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 17:11



> A ako ne - ste pisha na Dr.Phil (ne znam dali si mu gledal showo-to to e kam 4:00 PM LA time http://www.drphil.com

po-dobre gledai komentarite na David Letterman za Dr. Phil



Тема Re: За кирилицатанови [re: Бaй Любo]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано05.10.02 05:30



Кирилицата на инж-а (нарочно не слагам точка) не струва
или аз не съм по - голям идиот от idiot proof указанието дето е написал (нишо личнно към инжинера де)

WHEN YOU PLAY WITH THE BULL YOU GET THE HORN



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.