Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 18.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Предплатен нетнови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.05.11 12:15



я и дайте акъл - на Вива ли да взема или да преодолея нарастващото отвращение към МТЕЛи да си зема тяхна пишка с ония 2 ли бяха 4-месечни пакети?
Ще ми се налага да го ползвам в Западна Стара Планина лятото, както и в района на Шкорпиловци и дивите плажове южно, тъй че и мрежата би имала значение. Съвети, акъл?



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.05.11 12:16



П.С: Без абонаменти и без Глобул.



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор 16:28 (непознат )
Публикувано22.05.11 13:05



Ама и ти си намерил къде да ходиш. Ако е по трънско, не разчитай - там е тишина. За Шкорпиловци нямам наблюдения.



Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.05.11 20:43



Ми да ти кажа моя опит.
Имам моя час - ментелска предплатена. Като я взех изпълних там поредния танц със саби да спрат СМСите. Ама не помня какво баш направих - включваше посещение на техен офис, и изясняване колко баш информативни са съобщенията за цицоуголемители и пишкоудължители. Спрях и гласовата поща - на цена 3 ст, след обаджане до *88. А бе мангали (сред циганите има и читави, за това - мангали).
Въвеждаш 5 номера - и ако зареждаш редовно (на 29 дни) по 10 - 15 кинта - разговорите ти към тези 5 номера, е 3 ст на час. Съответно зареждам 10 кинта за данни - 50 мб - при редовно зареждане (на всеки 30 дни) се натрупват.
Пишките са "по ефективни". В смисъл - повече мегабайти, за по дълго време.
Вивателските имаха някаква особеност. Като заредиш кинти - веднага ги превръщат в мегабайти. Което е и плюс и минус - зависи от гледната точка де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор 5rov ()
Публикувано22.05.11 22:02



Моят съвет е да си вземеш само карта за 30 лева и да я ползваш пробно в смартфон, примерно. Ако те устройва, продължаваш, можеш да си купиш такава с модем, ако ли не, хвърляш я. За морето със сигурност ще има поне EDGE, което е предостатъчно да четеш форумите на dir.bg

. За планината, колкото си по-високо толкова по-добре е хващането. Аз лично съм много доволен от покритието на виваком по Рила. Считам го за най-доброто. Но планината си е планина и някъде между ридовете винаги е "сянка".

Редактирано от 5rov на 22.05.11 22:12.



Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор Red Wing ()
Публикувано24.05.11 20:04



Баце Киро, нема какво да го мислиш.





Тема Re: Предплатен нетнови [re: Kиpo]  
Автор Кари СолмундарссонАдминистратор ( )
Публикувано18.07.11 11:36



В крайна сметка си взех една абонаментна пишка от оператора, с едногодишен договор. Засега съм доволен от пробите на няколко места по Балкана и Севера, остава само да видим на морето как ще бъде.



Пишката е Алкател Х220, фърчи и на Линукс и за служебните администрации си е без грешка. Остава само да видим като(Ако) слезе на 128 кбпс как ще е, но едва ли ще има проблем(в крайния случай на крайния случай, това все пак ми е по-скоро резервен вариант на 99 на сто от местата, където съм или авариен план "Б" за извън офисите).
Ще споделям или псувам, ако се налага по темата.
Хубаво лято на всички.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Редактирано от Кари Солмундарссон на 18.07.11 11:37.



Тема ако съм доволен [re: Red Wing]  
Автор Кари СолмундарссонАдминистратор ( )
Публикувано18.07.11 11:40



ще преценя догодина дали да мина на тоя вариант, все пак в момента нямам никаква представа колко трафик ще правя, а ако малкия докопа примерно компа и издуха 2-3 Гб, оставам без нет. По-добре църцорещите 128 кб, отколкото без 'ич. Поне мога да си следя метеомделите, а аз съм от 1998 г. в нет-а знам и мога и с 2 и с 200 като скорост:) Знам какво е НЯМАНЕ(на нет или 32 кбпс дайъл-ъп). Мерси за съвета.



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: ако съм доволеннови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор 5rov ()
Публикувано18.07.11 14:33



За крайбрежието не се притеснавай, добре са го покрили. В последните седмици се оказа, че Виваком е с най-доброто покритие, от трите оператора, според доклад на КРС, в което аз вече съм се убедил лично. Сега пиша от плажа край Обзор и индикаторът за сила на сигнала 3жи е на максимум.



Тема Re: ако съм доволеннови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано18.07.11 18:56



Не се излагай, ако ще вземаш на Виваком и те удовлетворява ЕДГЕ, вземи си

- 500 MБ на макс и след това неограничено, ама наистина неограничено - на ЕДГЕ, само за 5 лв. месечно. Тоест - 60 лв. годишно, което на практика е само два пъти повече, но за сметка на това, наистина неограничено.
За добро или лошо, най-късния оператор в България разви мрежата си тотално с ЕДГЕ, за разлика от Глобул, например, който няма ЕДГЕ у мойо село, дето се води 10 000-но градче общински център, а със сигурност и на още много места.
Рабира се, и тук има ташак - тази оферта се предлага само на клиенти на фиксирания нет на Виваком, та ше трябва да гепнеш некое братчедче от провинцията, и да го придумаш да вземе картата на свое име.

На Глобул минималната е на 19 лв. и 1000 МБ на макс, но с негарантирано ЕДГЕ. За сметка на това пък предлагат безплатен 3Г модем, разбира се с циганското увъртане за "разумно потребление" и некви други ала бала (типично за Глобул).

Може би най-интересен като алтернатива на предплатения нет е , предлаган от Ментел - за 5 лева неограничен интернет, но без да споменават има ли нещо на макс и след това на по-ниска скорост, а и върви само в пакет с таблет.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.