Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 17.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Презентация на Вивателнови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.11.05 16:54



Гледам в момента една презентация

и размишлявам върху петия й слайд. Там има сравнени цените на предплатените карти на Вивател, Мобилтел и Глобул.

Разбирам, че цените на Вивател са най-ниски.

Не мога обаче на проумея защо максимума на PRIMA и b-connect се достига на 40-тата секунда. Това, че се смята при 70% трафик съм собствената мрежа би променило графиката, ама пак максимума ще се достигне на 60-тата секунда.

Някой да ми каже какво не разбирам?

ReadOnly: spectator@mail.bg

Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано12.11.05 18:32



Мдааа, на същата графика, защо по старата тарифа Мтел взима 38-39 ст. за разговор до 30 сек. (65/2=32,5), защо после изхвърча чак на 69-70 ст.
Защо по абсцисата са означени с деления 15, 25, 35, 45 и 55 секунди, а самите "call duration"-и са написани като дължини на отсечки, които на мен ми изглеждат с дължина 10...
Абе, сори за обидата, ако има журналисти да четат тук, не знам какво се случва във факултета по журналистика, но от там със сигурност излизат с по-слаби познания по математика от учениците в 5-ти клас.



Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: PeterPan^]  
Автор Nistel (минаващ)
Публикувано12.11.05 22:03



Абе както и да е в реални условия е невъзможно да изкараш по-евтино с Прима-та .. а и с връщането на парите далаверата е още по-голяма ..



Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: Nistel]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано12.11.05 22:53



Да, връщането на парите си е голяма далаверя И все пак, дали да бъда сигурен, че ще ми се върнат и парите изразходвани за достъп до Интернет?
Иначе, с риск да започна безкраен спор, с b-connect разговорите реално ми излизат 0,37 лв с ДДС ( За 40 лв получавам 45 лв ваучер + 6 лв за лоялен клиент, без да броя лятната промоция, с която де факто получих 102 лв разговри за същите пари). Да, минималното време при Вивател е 30 секунди, но центата ми излиза 20% по-скъпа (със или без промоциите)
Надявам се да смъкнат малко и цената на стартовия пакет, а дори да не го направят сигурно ще си купя карта на Вивател съвсем скоро. Но за съжаление условията не са така очевидно по-добри, както са се опитали да ги представят с графиката. Така че, поне засега, новият номер ще си го ползвам само за експерименти. Иначе, най-искрено пожелавам успех на новия оператор, дано да успее да се настани трайно на българския пазар.



Тема Re: Презентация на Вивател [re: PeterPan^]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.11.05 23:09



Темата кривна в интересна посока: май само ваучерите на Вивател не предлагат отстъпка: за 50 лева ваучер получаваш разговори "само" за 50 лева.

Иначе спора е краен, поне до шести януари. Няма как Глобул да ти даде 20% поевтина цена от тази на практически безплатните разговори на Вивател.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано12.11.05 23:37



Теоретично безплатни, практически 50% по-евтини. Глобул вече ми го дадоха, макар и под друга форма. При всички случаи въпросът кое е по-евтино е доста спорен. И в крайна сметка, май повечето сме под влияние на странични фактори или с по няколко телефона/карти по джобовете.
Но определено има голямо подобрение, откакто приватизираха БТК. Дано само да им потръгне все пак.



Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: PeterPan^]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.11.05 23:59



Докато си пишех въпроса защо само 50% по-евтини, взех че се сетих сам.

С останалото съм съгласен и дано да потръгнат нещата.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: Презентация на Вивателнови [re: PeterPan^]  
Автор 5rov ()
Публикувано14.11.05 12:37



Моля, те кажи каква е тази "лятна промоция" за която говориш, ще умра от любопитсво... Аз уж следя, но за тази изобщо не се сещам каква е...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.