Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 25.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За осветлението на улиците през лятото  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано04.07.10 23:45



Почти не ми се случва,
но днес ми се наложи да премина по пешеходната зона от ЖП гарата до Каршияка във вечерно време.

Познайте от първия път какво е състоянието на уличното осветление!...

Таман се зарадвах, че Фонтана работи, независимо, че репертоара на музиката е от времето на създаването му и бях върнат в реалността от полумрака на Главната в северната й страна.
После това впечатление се засили в Каршияка.
... но течяло ремонт на бул. България - кво ме интересува, не съм в някое глухо селце, дето кмета икономисва на стотинки!

Не, че си идвам от Варна,
ама там днес бях приятно изненадан от построена нарочно велоалея,
свързваща поне 10-тина училища по пътя си към градската градина.

Може би ще трябва да оглася призива на проф.д-р Д. Христозов за липсата на планировка и необходимостта от създаването своевременно на подходяща вело-инфраструктура в Пловдив.

Предполагам, че през лятото икономисваме ток от осветление за зимата.
Или сега правим икономията заради повишаването на цената и свиването на бюджета?

Отделно не виждам почти никаква визия за светлинно подчертаване на археологичната среда по центъра, а това е най-евтиното и най-ефектното въздействие, което може да се постигне бързо по време на летния туристически сезон.
Но какво да се прави, навярно това се оставя за бъдещ актив на следващото административно управление на града, което явно ще се насочи към кореспонденцията Тракия - Рим!...

Какво е вашето впечатление?
Не съм ли пристрастен в повдигането на темата?
Имам ли право като гражданин да искам повече от администрацията на града?
Има ли скрити възможности при решаването на този проблем?

пп надявам се на светъл европейски финал на световното











.

Ако искаш да си - бъди!

Тема Re: За осветлението на улиците през лятотонови [re: Vetrim]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано05.07.10 12:54



като стана дума за световно - силно вярвам и се надявам че Дел Боске ще направи всичко възможно и ще развали перфектния ритъм на немската машина.
Иначе по темата - глупаците от стефан стамболов 1 така и не разбраха че с повече, но по-малки на глед проекти /които определено биха направили впечатление/ ще привлекат много повече симпатии, отколкото със "мега" инфраструктурни проекти, затворени в продължение на месеци булеварди, струващи безбожни суми пари /справка бул. България/, и ДОРИ НАКРАЯ НЕДОВЪРШЕНИ /шахтите, пак по бул. България/... положението е (tmi) на 32434та степен...
НО, дръжте се, Братя! Остават година и 3 месеца



Чрез нахалство, към прогрес...

Тема Re: За осветлението на улиците през лятотонови [re: e2e]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано05.07.10 16:45



Е не е ли ясно вече- "мега" проекти, означава и "мега" пари за усвояване. Колкото повече пари за усвояване- толкова повече и за гепене. От едното осветление к'ви пари да изпишат, че и за тях да останат, мани тая тънка поста...



Тема Как осветлението направи един човек кмет...нови [re: Linchpin]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано06.07.10 11:34



Като противовес на казаното от теб,

преди време - като правихме филма "Баба Василка",
с учудване забелязах, че един човек от селото - с голям за тяхното разбиране размах - инвестира в подобряване на условията на живот там.
Първото, което направи беше да разшири пътя, водещ до Димитровград (или да съдейства това да стане по-бързо и качествено); после плати на някви мангали да го побоядисат отстрани - като на самолетна писта - с варчица. Но придоби вид.
После се захвана с осветлението на селото и скоро то стана светло. На практика почти всички улични крушки бяха ремонтирани и може би заменени с енергоспестяващи (имат отчетлив жълт цвят, но това е от редкия газ вътре в балона).
Навярно е имал и други активности, но хората решиха, че той заслужава да ръководи селото и го избраха за кмет, а малко по-късно бе издърпан и стана кмет на Димитровград.
Не ме интересува от коя политическа сила е, а навярно и с хората около него е така, щом той може и иска да е полезен за останалите!
Осветлението е само елемент от отношението към проблемите на средния човек.

Иначе, като стана дума за баба Василка от с.Добрич, Хасковско (пуснахме свободно филма в нета, аго излъчиха и по ПОТВ и К1, а чух, че и по БНТ САТ, но не вярвам), след запознаване с нейните неща, пловдивските учени решиха да я поканят и с доста усилия направихме една среща в СУБ-Пловдив между нея и пловдивчани. Това, разбира се, се засне, както и повторно ходене до съседно село, където пак тя бе в основата на откриване на свята вода и възстановяване на заличено по-старо християнско място (сега там се строи метох), но силите и времето не ни достигат за направата на продължението.


Та думата ми беше за осветлението
и как то може да изстреля един загрижен човек до административни върхове...









.

Ако искаш да си - бъди!


Тема Re: Как осветлението направи един човек кмет...нови [re: Vetrim]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано07.07.10 00:54



Значи, ако някой ме е разбрал погрешно, да поясня- нямам нищо против осветлението да бъде възстановено- напротив, просто изказах предположение, че това не се прави, понеже общинарите и общинските кметове са заети с ... да кажем по- доходоносни дейности! Поне на тази мисъл ме наведе разказа на един таксиджия, който ме вози наскоро... а може би просто е злословил?!? Дали е така или не- това ще проличи от действията на самите кметове!
И ако центъра на Пловдив и занапред остане тъмен- освен да внесем някой кмет от димитровградските села, защото както вече стана ясно на всички-кметовете от карловсите села не стават!



Тема Re: Как осветлението направи един човек кмет...нови [re: Vetrim]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано12.07.10 00:13



И какъв е този филм? А къде може да се види?



Тема Re: Как осветлението направи един човек кмет...нови [re: cineman]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано12.07.10 03:29



(пуснахме свободно филма в нета, аго излъчиха и по ПОТВ и К1, а чух, че и по БНТ САТ, но не вярвам)

Vetrim да каже дали







Тема Re: за филма...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано28.07.10 14:35



да - това е една част от филма

мисля, че може да се намери в колибката, арената и някъде на друго място

извинявам се за закъснението,
но скоро се върнах от наводнена Варна, а трябваше да се погрижим
за лекцията на ХРМанек оня ден във Военния клуб
(междувременно лани ВЯ направи и филма "Хомо Соларис" за него,
който може свободно да се намери пак там)









.

Ако искаш да си - бъди!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.