Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 25.04.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: Пeпи]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 20:47



Някак траурно ми звучи тази тема. Вече наистина няма значение какви са били директорките му. Тъжното е, че по селата няма млади хора и деца.



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: eиo]  
Автор4oвek (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 11:06



хей нямаш право да говориш глупости и простотии по адрес на маломировската директорка,защото това не е вярно. АЗ СЪМ РАБОТИЛА С ТАЗИ ЖЕНА НЯКОЛКО ГОДИНИ И СМЕЯ ДА ТВЪРДЯ< ЧЕ ТЯ Е ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК И ПРОФЕСИОНАЛИСТ> НИКОГА НЕ СЕ Е ДЪРЖАЛА НАДМЕННО И НАГЛО> ТЯ Е ИСТИНСКИ ЧОВЕК И СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ Я ПОЗНАВАМ>НАРЕД С ТОВА ИМА ПРЕКРАСНО СЕМЕЙСТВО> ФАКТ Е това!!!!



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: 4oвek]  
Автордo Пeпи (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 15:33



Кои са другите училища за закриване?



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: дo Пeпи]  
Авторdaskal (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 21:45



И тази тема за образованието е тъжна...



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: Miro]  
АвторOOOOOOOOOO (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 15:42



стига сте писали глупости



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: OOOOOOOOOO]  
Авторkhggml;,gytcuhijm (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 15:47



eelncgbkk;okoumhjpo[gtswdo][k0[p'k;'wd



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: daskal]  
Автор kiki74 (тореадор)
Публикувано27.06.09 12:16



Разбрах от сигурен източник, че тази година през м. септември се очаква да бъде закрито спешно училището в село Бояново. Може ли някой който е запознат с информацията да ми напише нещо повече.Май общинските власти спешно са изпитали недостиг на пари за останалите училища и се надявали чрез делегирания бюджет на училището в Бояново да вържат бюджета на останалите училища.



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиро [re: kiki74]  
Автор monax7 (разтревожен)
Публикувано28.06.09 16:34



Нямам информация за с. Бояново, но и аз дочух, че Кирил и Методии изпитвали недостиг на пари и нямало да има отопление за учениците през зимата. Моя син учи там и съм сериозно разтревожен защото няколко години децата бяха добре отоплени през зимата и нямаше кой знае колко спиране на учебния процес. Обаче ако клюките на града са вярни, нашите деца ще мръзнат цяла зима.И аз моля ако някой има информация да влезе и да каже.Вместо да дават толкова пари за униформи и заплати ръководството на училището можеше да задели пари за отоплението през зимата.



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: monax7]  
Автор monax7 (разтревожен)
Публикувано28.06.09 16:44



Виж каква информация намерих в нета за това което те интересува.

1500 учители аут. Закриват 80 училища, ревна Янка
Синдикалистка №1 и КНСБ организират във вторник митинг в София

"80 училища ще бъдат закрити по решение на общинските съвети в страната", съобщи председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева.

Около 1500 учители ще загубят работата си. Очаква се и закриване на цели паралелки в други училища.

"Изчерпано е вече всякакво закриване на училища и на детски градини в малките населени места и молбата ми е към общинските съвети да не пристъпват сляпо само защото трябва да пестят пари", каза Такева.

Училищата, които ще бъдат затворени, са предимно в малки населени места.

По думите й пенсионираните учители в момента са около 80 хиляди.

Всяка година се пенсионират около 2500 учители.

В курсове за преквалификация могат да се включат всички, които са до 68-70 години.

По данни на синдиката това са около 50 хил. души.

Синдикалистка №1 поясни, че исканията им са до края на 2009 година да бъдат отпуснати 10-те процента, които са задържани по Закона за държавния бюджет, и през тази година стандартът да бъде 1790 лв. за ученик.

Какво общо има Закона за държавния бюджет с училищните бюджети. Нищо не мога да разбера.Парите нали се отпускат от общините.



Тема Re: Защо бяха закрити училищата в с. Лесово и Маломиронови [re: kiki74]  
Автор donimv (четеца)
Публикувано28.06.09 20:17



Изненадана съм от това, което сте написали.Още повече, защо в тази тема? Можехте да си основете отделна тема. Все пак става въпрос за друго училище.Тук, ако се породи дискусия, може да стане прекалено дълго и сложно за четене.Все пак има 79 предходни мнения по основната тема. В отговор мога да кажа само, че никоя община даже и община Елхово не би се заела с неприятната процедура да закрива училища в навечерието на парламентарни избори.Общинския съвет /особено Елховския/ е сложна конфигурация от представители на различни партии. Гласуването на такава непопулярна мярка би довела до отлив на избиратели за съответната партия. Ако има каквото и да е било закриване на училища, то вероятно ще стане преди началото на учебната година, непосредствено след изборите. В това отношения има подобен прецедент / закриването на училището в с. Малък манастир/ след 15 септември. Но даже и тогава решението беше взето 7 месеца след настъпилия момент на закриване. Поучена от горчивия опит свързан със закриването на училището в с.Лесово - мога да кажа само че училищата в нашата община могат да бъдат закрити и за два дни. Така че нищо не би ме учудило.



Вратата е винаги една -или влизаш през нея или излизаш. Но е винаги една.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.