Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 11.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GSM
*Кратък преглед

Тема Въпроснови  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.06.07 19:08



Здравейте!
Налага ми се да реша следния проблем. Необходим ми е джиесем апарат, който да отговаря на следните условия:
-Максимална издръжливост на батерията
-Максимално опростен модел
-Да не налага въвеждане на код при включване
-Прилична цена
Външният вид изобщо не ме интересува, не са необходими никакви специални функции.
Апаратът ще се използва за набиране само на един номер.
Както може би се досещате - купувам го за възрастен човек с лошо зрение който в областта на техниката никога не е ползвал нищо по-сложно от телевизор и е имал затруднения дори с дистанционното.
С периодичното зареждане може да се справи, но необходимостта от въвеждане на код при включване ще е голяма пречка.
Ще бъда изключително много благодарна на всички, които могат да ми посочат подходящ модел.



Тема Re: Въпроснови [re: Zhimi]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано30.06.07 20:00



Че пин кода се изключва.Не разбирам какъв е проблема.
Освен това трудно ще накараш възрастен човек да го носи със себе си,така,че може да си е постоянно включен на заряд.





Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Въпроснови [re: Xoлдън]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.06.07 21:46



Благодаря. Не знаех това. За всички телефони ли важи това, че пин-кода може да се изключва?Има ли някаква потенциална опасност телефонът да стои на заряд постоянно?



Тема Re: Въпроснови [re: Zhimi]  
Автор Cпoмeниии (член)
Публикувано30.06.07 22:09



Привет!
Много добър вариант - Моторола С139 - прекрасна батерия...огромни цифри на дисплея....лесен за боравене, напълно поносима цена. Предимството пред с118/119 е, че дисплеят е с много добър контраст и яркост.
Всеки един модел има меню сигурност..или подобно...в което може да се укаже да НЕ иска ПИН при включване.
За стоене на зарядно - НЕ се препоръчва, освен ако не е с напъпно скапана батерия.
По принцип до около 1 седмица не е проблем да стои...заминаваш някъде, забряваш нещо на зарядно...случва се. Но не се препоръчва да стои много време - скапва се батерията.



Тема Re: Въпрос [re: Xoлдън]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.06.07 22:14



Благодаря още веднъж. Този модел наистина изглежда да е това, което ми трябва.



Тема Re: Въпроснови [re: Cпoмeниии]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.06.07 22:35



Да, дисплеят изглежда по-добър, но в случая ме интересува главно "зеленото копче". Омръзна ми майка ми да плаща таксата за стационарен телефон, който служи единствено за моите обаждания няколко пъти месечно. Отдавна се каня да го сменя с някакъв прост мобилен, но все се съмнявах дали ще се оправи. Но след като от една седмица не мога да се свържа с нея, заради някаква телефонна повреда, която няма кой да оправи вече ставам по решителна. Много благодаря за съветите!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.