Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 24.04.24 
Автомобили
   >> SAAB
*Кратък преглед

Тема 9000CSE 225hp 96-танови  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 09:57



от 2-3 седмици гледам периодично една обява за такъв - 13500лв...
Вчера чак ме хвана яд, че не отидох да го видя... Цяла нощ го сънувах... Ако бях отишъл сигурно щях да се убедя, че не е чак толкова хубав и да спя спокойно...

Извинявам се за аматьорския въпрос: 2.3 турбо ли е това CSE?



Тема Re: Mалко пояснение ...нови [re: Teдo]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 19:15



НЕ! между абривиатура на CSE и обема/мощноста на двигателя няма нищо общо.

Двигатели на 9000 биват следните:

3.0 V6 GRIFFIN - 200 (210) h/p (Асимитричен турбокомпресор с ниско налягане)
2.3 Turbo АЕRО - 225 h/p
2.3 Turbo - 200 h/p (Тurbo с високо налягане)
2.3 t (LPT) - 170 h/p (Turbo с ниско налягане)
2.0 t - 150 h/p
2,3i - 147h/p
2.0i - 130 h/p

Абриавиатури: букви обозначават само ниво на оснащението с екстри на колата (т.е кожа; ARB/2XARB; АКП; климатик/климатроник; TCS и пр.)

- седан: CD/CDE/Griffin и 9000i (84-91 г.), CC (91-93 г.),
- хечбек: CS/CSE (91-98 г.)

А сега за сънища =)) споко такава кола трябва да се гледа мноооого обстойно и не трябва да се хвърляш на всяка втора която се появява. Най-добре я закарай на пълна диагностика, да я видят и да ти кажат в какво е състояние даден СаБаБ =))



Тема Re: Mалко пояснение ... [re: Viggen]  
Автор Honda (любител)
Публикувано30.10.03 23:46



Можеш ли да ми обясниш значението на хубавата българска дума 'оснащение'



Тема Re: оснащение...нови [re: Honda]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 09:52



= оборудване... ама и тая думичка май е руска

И аз, като не получих отговор вчера, разръчках из нета и стигнах до същия извод за буквите CSE...

Човек не трябва да се лъже от ниската цена... Рано или късно си доплаща икономията... От друга страна, високата цена също не е гаранция...

Имаш ли представа кои са слабите места на Аерото (225кс)... "Екстрите" капризни ли са или са 'build to last"??? Някой писа за друг СААБ, че скоростната кутия не издържала мощния мотор... Нищо чудно собственика да се е видял в чудо, да го е "закрепил" и сега го продава "изгодно"...



Тема Re: оснащение...нови [re: Teдo]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 10:29



Никога не съм карал СААБ, но тук са много разпространени. Направило ми е впечатление, че 9000 винаги изглеждат доста опърпани. В смисъл не си личи качеството на шведите в тях, или са правени с некачествени материали. По мои спомени през средата на 90 години бяха им спаднали много продажбите и извадиха 99, 900 които бяха малко ретро, и по-късно новите 9х, които наистина се ползват с име.



Тема Re: оснащение... правилЬно =))нови [re: Teдo]  
АвторViggen (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 18:24



Нямам много желание да пиша тука поеми и опуси, ако имаш желание и разбираш руски ще ти пратя доста полезни неща за 9000 /"+"/"-"/
Описания; спецификаци, отзиви и пр.
дай си е-mail

Успех.

Доколкото знам в БГ истински 9000 AERO са буквално няколко бройки, една се продаваше миналта година /синя/ за 14500лв май, какво стана по нататък - не знам.



Тема Re: оснащение... правилЬно =))нови [re: Viggen]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 18:39



Преди години бях мераклия на 9000, ама вече мога да се замисля и за 93 или 95.
Знаеш ли откога смениха системата на буквите и употребяват имена - Аеро, Вектор, Линеар?
А адреса ми е peter.marinov@ntlworld.com




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.