Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 16.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Profilaktika na Izparitelia ...Koga...???нови  
Авторroolmann (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 09:11



zdraveite iskam savet na nikolko mesta po vestnici i spisaniq sam sreshtal iziavlenia che izparitelia triabva da se pochistva niakakav filtar sled 15-20000km. chestno kazano az sam minal s moiat 50000km i oste ne sam go otvarial no se setih da otvia probkata mu i isteche starshna smrat ot tam i to dosta, no ne sam go otvarial napravi mi vpechatlenie che kolata vze da varvi po-dobre. I drugo nesto mi e napravilo vpechatlenie kogato slozih uredbata mi goreshe izvangradsko 8.2l pri skorost 120-140km sega sled okolo 50000km razhoda mi e s okolo 1l poveche i se chudia dali tova ne se dalzi tochno na tova nesto "filtyr" v izparitelia?????
Inache kolata mi e Opel Vectra 2.0i 116kone



Тема Re: Profilaktika na Izparitelia ...Koga...??? [re: roolmann]  
Автор Любитeл ()
Публикувано05.11.02 10:37



И аз да питам: колата е същата и беше със същия разход, както е написал roolmann, в момента при същите скорости на газ 11+, на бензин 7,2. Газовата е Ловато електрически със симулатор или както там се казва. Газовата е може би на 30К км, редовно и чистя мизериите и минавам да я настроят и върви добре. Преди около година имах проблем тъй като ми беше малко течността в охладителната система и изпарителя замръзваше и тъкмо когато ускорявам вземе та изгасне. Въпросът ми е дали може мембраните да са се втвърдили и от там този убииствен разход, нищо че километрите май не са много?



Тема Re: Profilaktika na Izparitelia ...Koga...???нови [re: roolmann]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано05.11.02 12:57



moita e na 25-30 000 km....i kato vze suvsem da ne biva rabotata s moshtnostta otidoh na profilaktika.... nyama vi obyasnyaam kvo 4udo izkaraha ot klapana, utainika i filtura...... sigurno edna shepa neshto pyasuko-obrazno..... otvaryaha i izparitelya...toi si beshe kato nov....palya na gaz i zimno vreme.... membranite mu si byaha meki....... spored maistorite....na okolo 10-20 000 e neobhodimo po4istvane na utainika i podmyana na filtur4eto......

A)bort, R)etry or S)elf-destruct?


Тема Re: Profilaktika na Izparitelia ...Koga...???нови [re: minimiro]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 15:37



Naskoro napravih takava profilaktika na moia izparitel. Dosega sam pravil 2 takiva.I dvata pati v izpariteliat imashe dosta ot neshto kato mazna kal.Nai-zle beshe klapanat na visokoto naliagane na izparitelia.Ot mrasotiata i rajdata v nego toi zaklinvashe i ne iskashe da puska dostatachno gaz.Padna goliamo chistene s koreselin i dori s Kislol.Poslednia pat smenih i gumichkite na klapana za visoko i klapana za nisko naliagane-biaha se deformirali(vdlabnali).Ot nasabralata se maznotia se beshe razmeknal dolnia krai na goliamata membrana na gazta.Smenih i neia.Imam nov filtar Lovato i ne zabeliazah sled 5000 km. da e nasabral mnogo mrasotia.Mislia obache, CHE NAI-VAJNO E BUTILKATA DA NE E RAJDIASALA. Moiata butilka oshte v samoto nachalo(predi 8 godini) beshe dosta rajdiva.Togava butilkite biaha skapi i kupih lejala po vlajni pomeshtenia ruska butilka kato po-evtina.Ta pri tova polojenie izpariteliat se palni ot butilkata s dasta rajda.Vijdal sam i drugi razglobeni izpariteli v mnogo po-tejko sastoianie ot moiat.Taka che e dobre da se pravi pregled i profilaktika otvreme-navreme.Ne moga da pretsenia obache prez kolko kilometra-zavisi ot mnogo faktori.



Тема Kyde pravite profilaktikata na AGUtoнови [re: Patil]  
Авторturbodizelcomby (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 16:37



Che i moita vze da se pobyrkva nesto? Izparitelia mi vrysta gaz i se chuva gyrmene, a se sluchva i da pridrypva. I moita e Vectra 2.0 115ks s Lovato izparitel.



Тема Re: Kyde pravite profilaktikata na AGUtoнови [re: turbodizelcomby]  
Авторrollmann (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 10:21



Moita Vectra e systo s isparitel Lovato varvi mnogo kato na benzin no razhodai e okolo 9.2-9.6l na dylgo.Ne mie e garmela nikoga otkakto ia regulirah na gazoanalizator. Inache i mahnah katalizatora oste kato kupih izparitela, mnogo varvi raboti extra ama malko kato cheli se vdigna razhoda???



Тема Re: Kyde pravite profilaktikata na AGUtoнови [re: rollmann]  
Авторturbodizelkombi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 14:53



Na men mi pravi 10-11 izvyngradsko no nikoj ne me izprevarva, gradsko 13-14 no se izstrelvam kato raketa na svetofarite.



Тема Re: а бензин?нови [re: turbodizelkombi]  
Автор Любитeл ()
Публикувано07.11.02 19:02



При такова каране извънградско, колко ти харчи бензин?



Тема Re: а бензин?нови [re: Любитeл]  
Авторturbodizelkombi (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 09:35



7-8 do 130km/h, po magistrala ne sym ia karal na benzin. Kato karam na gaz i si mislia che mi e evtino i niama tolkova znachenie kolko byrzo ia karam i natiskam poveche pedala. Inache po magistrala ne shte da vdigne poveche ot 190km/h.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.