Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Извинявам се, но ...нови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано27.03.10 12:47



мисля, че си струва ангажимента.



Помня, че някъде май имаше тема само за петиции и такива работи, но не мога да я намеря.





Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.03.10 13:05



А, не. Дреме ми на мене. Утре ще вземат да ми забранят и мръвка да ям.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано27.03.10 20:26




Делото от статията е чудовищно. Този човек наистина е садист и заслужава голяма присъда, жестока дори !!!
Проблемът с животните в България е комплексен - има толкова бездомни кучета... и тук трябват нови закони, както и в ненормалните изолатори. Надявам се ще можем да се борим и за това.

Редактирано от Moд (вere) на 27.03.10 21:55.



Тема Re: Извинявам се, но ... [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.03.10 21:03



В потрес съм! Нямам думи, с които да изразя болката и яростта, която изпитвам в момента...

Много се надявам този садист да си получи заслуженото някой ден, да изпита същата болка каквато е причинил на клетата животинка! Много гадно и мъчно ми стана за кученцето. Има толкова големи, хубави и тъжни очи...

Знам, че нямам право да съдя, но просто не мога...

Казвам всичко това с ясното съзнание, че е имало хора, жертви на бездомни и дори на домашни кучета...Преди няколко месеца кучета удушиха малко момиченце...Но да осакатиш така едно невинно животно, просто трябва да си звяр, а не човек...А нали все пак сме хора, би трябвало да имаме някаква съвест и човещина в себе си...

П.П. И все пак най-добре за кучето би било да го приспят. Така само страда и се мъчи...



Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано28.03.10 00:25



Хм, като чета коментара ти, предпочитам да пропусна подробностите около въпросния човек и въпросното кученце.

Такива неща не е добре да се гледат и четат, ако човек не може да остане спокоен и да приеме това, което вижда или научава. Иначе вредим сами на себе си с такива емоции, а и подхранваме нови такива случки, защото каквото излъчваш, това и привличаш.

Дадена ни е свободата да грешим, дадени са ни и възможности да поправим грешките си. Ние не знаем какъв е бил животът на този човек, какъв опит (и дали) е избрал да има в настоящото въплъщение, нито каква цена е платил или ще плати за този опит.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ


Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.03.10 09:12



Цялата работа е, че някакъв изрод е отрязал краката на едно куче. Със или без закон - пак щеше да го направи. Журналистите надушили работата и взели, че го разгласили. Останалите идиоти не убили кучето, а го лекуват. Това е единичен случай. Има много по-опасни и масови престъпления срещу хора, но за тях не се говори, понеже на политиците не им е изгодно.






Та в сравнение с тия неща... Кучето не ни е най-голямата грижа.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Изyмeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.03.10 09:13



Това са само най-фрапиращите случаи от последните 2 седмици.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Изyмeн]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано28.03.10 10:45



Не. Цялата работа е, че просто трябва да има закон срещу безмислената и непровокирана жестокост. Не говоря за конкретния случай, въпреки, че той беше свързан с постинга с петицията.



Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано28.03.10 10:50



Ето това най-много ме дразни в някои йоги. Могат да се правят на спасители на света и да привличат и експлоатират всякакви емоции и сили, когато стане дума за манджата, но когато стане дума за болка на беззащитно същество - това е карма и не е наша работа да се месим. Амрита поне е откровена и е такава по всички възможни теми, а вие само когато стане дума за храна.



Тема Re: Извинявам се, но ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано29.03.10 21:26



Пак ли наизуст говориш? Можеш ли да гледаш без очилата на предразсъдъците? Това, което казах е, че не е добре (а и няма смисъл!) човек да гледа такива неща с подробности, ако не може да остане вътрешно спокоен. И казах, че няма да го гледам, което, мисля, е достатъчно красноречиво. Знам колко дълго остава в мен болка и мътилка от преживяването на такива неща и затова предпочитам да не се запознавам отблизо с подробностите. Нека има закон, нека има съд, но нека си даваме сметка, че човек греши от невежество, глупост, страдание, страсти и пр. Това, което го има в най-лошия човек, го има и в теб, и в мен, но може би не е толкова ярко проявено.

Ти какво предлагаш, да мразим ли? Светът е пълен с глупост, с невежество, това е и причината за океана от страдания, в който плуваме. Но да мразим и да отмъщаваме е само наливане на още вода в мелницата на страданията.
И къде точно съм казал, че не е наша работа да се месим?

Един съвет ще ти дам, потребителю Каломаин. Не давам често съвети, но няколко пъти вече се изказваш оценъчно и нападателно в отговор на мои постинги, без да съм ти дал повод за това. Опитай се да четеш непредубедено и да не интерпретираш написаното от някого през призмата на вече изградената си представа за него или за "хора като него". Така няма да допускаш грешката да виждаш под вола теле.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.