Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 20.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема оцет или лимон?нови  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано19.05.06 19:09



никога не съм обичала оцет, но напоследък налитам на един ябълков-сайдер оцет, много приятен
и балсамикото не е лош.
какво знаете за оцета?


:..Want not, lack not..:


Тема Re: оцет или лимон? [re: фoтoнчиk]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано19.05.06 21:09



Лимон май е по -добре. Но и ябълковия оцет го водят че е полезен. А балсамикото мисля че нещо не ставаше за вегани ама сега не помня що и ме мързи да гледам



Тема Re: оцет или лимон?нови [re: jeni4ka]  
Автор DarkMoonRising (Elendil)
Публикувано20.05.06 15:11



етествено че лимонче :)



Тема Re: оцет или лимон?нови [re: DarkMoonRising]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:28



Лимон:).



Тема Re: оцет или лимон?нови [re: фoтoнчиk]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано25.05.06 16:56



джинджи, къде са да ни обясниш, за хим.състав на оцета и влиянието му върху нас?


и мен ми е интересно .. защо виното да е полезно, а оцетът не?

..how full of death is the life of momentary man..


Тема Re: оцет или лимон?нови [re: drosophila]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано25.05.06 19:27



а, и да не е полезен е много вкусен.
особено сайдеровия. не мисля че е нормално съзнателно да ограничиш всичко дето не е "полезно". то това е много условна категория. науката постоянно се преобръща на 180 градуса, така че не е хубаво прекаленото вманиячаване.
но все пак е интересно за оцета кво има в него и на какво влияе.
и аз го чакам джинджи ама никакъв го няма
заради изпитите ще да е.
твойте минаха ли?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: оцет или лимон?нови [re: drosophila]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано26.05.06 19:57






Ябълковият оцет казват, че е много полезен. Даже го продават на капсули и твърдят, че намалявал чувството на глад. Освен това съдържал много калий.
Иначе обикновеният винен оцет го получават чрез оцетно-кисела ферментация на вино или плодови сокове. Причинител на ферментацията са бактериите Acetobacter aceti, Acetobacter pasteurianum. Те окисляват алкохола до оцетна киселина и вода. Ако си спомняте малко химията, ето го уравнението:

С2Н5ОН + О2 -> CН3СООН + Н2О + топлина

Влиянието на оцетната киселина е нито полезно, нито вредно - влиза в метаболизма ни, свързвайки се с коензим А - става ацетил-КоА и изгаря до CO2 и H2O в цикъла на Кребс. Когато се приема в големи количества дразни лигавицата на храносмилателната система. Оцетната киселина, както знаете е и естествен консервант, защото убива бактериите, развалящи някои хранителни продукти, затова се използва в приготвянето на туршии.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.