Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 16.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Умрял клуб, част IIнови  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.08.16 11:43



Некви шансове да го има пак, тоест да живне?


Не съм преводач, ама ми беше винаги интересно тука - дори при малко на месец мнения/постинги...
(Иначе ползвам английски ежедневно в работата си де - техническа поддръжка съм за едни софтуери.)




Тема Re: Умрял клуб, част II [re: Naki]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано08.08.16 10:01



Аз предупреждавах (не ми се търси точно сега конкретния ми пост), че след нахълтването на Дядото всичко ще се срине, но не се взеха драстични мерки веднага и ето го резултата. Участниците вече свикнаха да се оправят сами (в което няма нищо лошо, разбира се), а изглежда свикнаха и с липсата на общуване на клубно ниво (което вече е много лошо).
RIP, Преводачи".

Life is a zero sum game.


Тема Re: Умрял клуб, част IIнови [re: ivz]  
Автор xakepxakep (пристрастен)
Публикувано08.08.16 23:31



Според мен главната причина са многобройните групи във Фейсбук. Освен това хората масово имат смартфони и могат да пишат практически навсякъде с тях. Също така понеже имам достъп до Google Analytics, забелязвам, че откакто пуснах около 32 000 думи в сайта www.ezikov.com, трафикът е нараснал почти двойно. Масово се търси и от чужбина. Наистина хората май вече се оправят сами. Да не забравяме и обновения многоезичен www.multiran.com, който за знаещите руски (и немски т. н.) е незаменим. Аз по навик продължавам почти всеки ден да надзъртам тук. Може би защото почти не влизам във фейсбук.

Редактирано от xakepxakep на 08.08.16 23:46.



Тема Re: Умрял клуб, част IIнови [re: Naki]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.08.16 10:51



То целият Дир е на това дередже, надали дядото е причината.
Всичко тече, всичко се променя.
И на мен ми се иска някои от клубовете да си бяха останали живи, но...



Тема Re: Умрял клуб, част IIнови [re: Naki]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано31.08.16 17:53



Колеги, случвало ли ви се е да получавате странни или смешни поръчки? Днес мога да се похваля с такава, за цялата ми преводаческа практика за пръв път се случва - при това от агенция, а не от директен клиент.



Идва запитване за кратък спешен превод, отварям файла и какво виждам. Да се преведе от руски ритуал за разваляне на черна магия /за мъжка импотенция/ с добавени молитви към него.

И идва точно по новолуние /и предстоящо затъмнение - утре/, точно когато се правят такива... хм, ритуали.

Е, отказах. В молитвената част не се чувствам особено силна.



Тема Re: Умрял клуб, част IIнови [re: Naki]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.10.16 13:19



По принцип повечето клубове в ДИР-а западат, тъй като се появи Фейсбук, направиха се форуми и пр.
мисля, че за един преводачески клуб основното е не взаимопомощ по конкретни въпроси за превод на дума/изречение/пасаж (и това си върви, но за мен е второстепенно), а по-общи въпроси.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Умрял клуб, част IIнови [re: Black Wolf]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано20.10.16 20:51



И форумите западат вече, но може би зависи от тематиката. За сметка на ежедневните дискусии във фейса.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.