Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 16.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема "Не ми пука как изглеждам!"нови  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано28.08.08 10:33



Много често напоследък я чувам тази реплика.Какво имам предвид ли?Факта,че се сблъсквам с много жени,които се обличат меко казано-грозно.Не се съобразяват с фигурата си,възраста и някои други особености на телата и лицата си.Виждала съм жени на средна възраст с почти перфектни тела,но грозно и кичозно облечени.И обратното-жени с недотам "изваяни" фигури да се обличат така,сякаш дадена дреха е точно за тях ушита.На мен лично никак не ми приятно да видя възкръгличка дама с късички блузка и пола,които може и да са модни,но е грозно как изпод тях "надничат" тресящи се "сланинки".Също така не ми е приятен и стила тип"папагал"-неподходящо съчетани цветово дрехи,обувки,грим и прическа.Случвало ми се е да звънна на вратата на непознати хора и да ми отвори домакинята облечена в мазен пеньоар и прическа тип "дърпана котка".Винаги съм се питала,защо всички се оправдават с нямане на време или измислят купища други причини.Не казвам,че навсякъде трябва да сме облечени едва ли не като манекени,но и не мога да приема някакси,че вида тип "парцалеса" е допустим. Имам познати,които съвсем спокойно си казват:Не ми пука как изглеждам,нали аз си се харесвам?

Да,ама-не.Според мен няма да е зле да се "погледнат" през очите на естетиката,защото вида на една жена подходящо облечена(зависи къде се намира) говори за нейния манталитет,възпитание и много други неща.





Тема Re: "Не ми пука как изглеждам!"нови [re: morska valna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано28.08.08 11:23



Поддръжката на добрия външен вид, особено при жените, изисква определени усилия. Ако липсва мъж, за когото да се старят, много жени се отпускат, защото просто е по-лесно. Често това се случва и при дългогодишен брак.
Коментарът ми е, че не е хубаво човек да се поддава на мързела. Винаги е по-приятно да се общува с поддържан, свеж и спретнат човек.



Тема Ето това ми е много страннонови [re: Бepeзka!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано28.08.08 11:46



Ако липсва мъж, за когото да се старят, много жени се отпускат, защото просто е по-лесно.


Преди време живеех с едно момиче (тя сега е в началото на 30_те). Веднъж тя ми гледа краката и каzва "Хм, zащо си бръснеш краката, като нямаш приятел)



Сега тя е омъжена и има малко дете. Виждаме се рядко, zащото живее в съседния малък град, но когато се видим, не съм zабеляzала да е неподдържана. Добре че е така А може би да се е иzдокарала zаради мен


Но наистина го има тоzи феномен....сигурно е мърzела, както каzваш или пък кой zнае какво......от годините и хормоните, zнам ли...

by himbeer


Тема Re: "Не ми пука как изглеждам!"нови [re: Бepeзka!]  
Автор ДPaka ()
Публикувано28.08.08 12:03



Виждала съм да се поотпускат и жени получили изведнъж високо признание...т.е. някакво самозабравяне - и така и така съм номер 1.
А също така жени със занижено чувство за себеуважение.



Тема Ами и аз така казвам....нови [re: morska valna]  
Автор Cвeтлo yтpo/Mpaчнa нoщ (двулика)
Публикувано28.08.08 12:06



"Не ми пука как изглеждам".., но винаги подбирам цветовете да си отиват.... , както и да отиват горе-долу на фигурата ми, за да няма такива изцепки.... и винаги си реша косата...

Друг е въприсът, че ако тормозиш съседите си рано сутрин, като им звънкаш по звънците - няма защо да ги критикуваш, че стават рошави.. и са облечени по халат ... Мен лично сутрин никой не може да ме накара да се облека- обичам вкъщи да ми е удобно и да си седя с розовя халат пред компютъра... :) (с него изглеждам страхотно естествено , защото розово ми отива).. и ако някой ми звънка- има да го псувам да ум, докато търча по халат да му отварям.. или... докато си навличам с мрънкане домашните дрехи....

-------



Тема Re: Ето това ми е много страннонови [re: himbeer]  
Автор ДPaka ()
Публикувано28.08.08 12:18



Но наистина го има тоzи феномен....сигурно е мърzела, както каzваш или пък кой zнае какво......от годините и хормоните, zнам ли...


Искам да ти кажа,че за една уважаваща себе си жена годините и хормоните само действат стимулиращо, защото и без това природните дадености са намалели

, така че трябва да им се помогне.
Желанието да искаш да изглеждаш добре, според мен е неподвластно на външни влияния, ако ти е останала поне малко любов към себе си...другото наистина е мързел и оправдания.



Тема Re: Ами и аз така казвам....нови [re: Cвeтлo yтpo/Mpaчнa н]  
Автор ДPaka ()
Публикувано28.08.08 12:27



Въпросът не е в халата...
Когато държиш на визията си ти подбираш дрехите независимо за къде става въпрос - за работа,екскурзия,селски туризъм или в къщи.
Да,като поостареят някои дрехи,но са удобни ги оставям за в къщи,или за на село, но никога не си оставям дрехи с които вече не изглеждам достатъчно добре

. Колкото до халатчетата и пижамките...ами просто не бих си купила артикули,с които не изглеждам поне сладка



Тема Re: "Не ми пука как изглеждам!"нови [re: morska valna]  
Автор esti ()
Публикувано28.08.08 12:54



Според мен няма да е зле да се "погледнат" през очите на естетиката

Ами те това правят - гледат през очите, но на собствената си естетика.
Въпрос на вкус и усещане.
Преди години една позната се беше облякла с лилава блуза, зелена пола и червени обувки.
Когато и казахме, че не изглежда добре, тя съвсем простичко и естествено ни заяви" "Вие нямате вкус".


Та така...



Тема Re: "Не ми пука как изглеждам!"нови [re: morska valna]  
Автор sweety! (young lady)
Публикувано28.08.08 13:09



остави това....ама освен, че собствената им естетика я няма и хигиената е нулева...отврат..какво им става на хората та спряха да се къпят...нямам думи просто

да не говорим за това що е то парфюм/тоалетна вода и има ли то почва у нас?!

Всичко е суета!

Тема водата [re: sweety!]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано28.08.08 13:34



пари струва



Е, не толкова, колкото един добър парфюм или тоалетна вода, но все пак..

Иначе да, "хигиена нулева, все едно си бил с Албена Вулева"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.