Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 18.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема на пътечката - мечканови Отговор на мнението
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано25.01.10 16:08



попитах и в един друг клуб, но мисля че и тук бих могла да получа също компетентен отговор.

то е ясно че мъжете сте по-силни от жените, но това значи ли че една жена не би могла да се справи по-добре от вас в някои неща.

какво прави един мъж когато види мечка на пътечка? и това дали може да го направи и една жена?



Моля за делови отговор. Благодаря.

усмихни се :)

Тема При мечка на пътечка трябва данови [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано25.01.10 16:18



се легне отстрани на пътечката и човек да се прави на умрял. Докато отмине мечката.

------------

К'во общо има в този случай дали човек е мъж или жена?









Редактирано от A$$A$$lN на 25.01.10 16:21.



Тема Re: При мечка на пътечка трябва данови [re: A$$A$$lN] Отговор на мнението
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано25.01.10 16:25



и аз това искам да разбера. във фирмата не си падат по дискриминациите. но не мога да проумея какво точно в повече от мен може колегата... та избраха него. нито е роднина, нито е с повече стаж, нито... не се сещам с какво може да ме превъзхожда.



усмихни се :)

Тема Re: При мечка на пътечка трябва данови [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано25.01.10 18:08



Не са ядосвай напразно. Колко мацки съм видял да се изгидат с вдигнати крака, ако сядах да се тръшкам, още нямаше да съм спрял....
Всеки си има предимствата, въпросът е дали иска и каква цена е готов да плати, за да ги използва.

Не мога да отрека, че живеем в мъжки свят, който обаче напследък не е точно мъжки.

Но какво като се променят правилата? Или се приспособяваме и ги използваме, или се жалваме от тях.

___________



Тема Мисля че проблема не е в поланови [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.01.10 20:50



Може да имате еднаква квалификация, еднакъв стаж, но различни личностни качества.

Колкото по-нагоре се изкачваш, толкова повече трябва да имаш от тях.

by himbeer


Тема Re: на пътечката - мечканови [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано26.01.10 12:52



вчера бях малко объркана и моля за извинение относно неясния ми въпрос.

налага се да се закупи една машина. исках аз да отида и да участвам в това начинание първо защото говоря добре английски, докато колегата не. и второ защото така трупам опит и ще мога за вбъдеще да съм полезна повечко на фирмата.

фирмата е частна и се дават заплати по постигнати резултати. при нас някак си няма комунизъм. но ръководството реши да отидат двама мъже с преводач (отново мъж). и ми каза че аз не съм избрана понеже не съм наясно как да постъпя ако срещна мечка на пътечка.

не завиждам. ученото си е учено, но само със знания работа не се върши. явно нещо не ми достига и исках да разбера какво е това и как да се науча на него. въпросът е как се тълкува 'мечка на пътечка'.

каква информация остана още да дам?



усмихни се :)

Тема Re: на пътечката - мечка [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано26.01.10 17:10



"мечка на пътечка" се тълкува като "Решението ми е нелогично и сексистко, резултат на собственото ми тесногръдие и комплексарщина, продиктувано е пряко и от това, че снощи не ми стана и отново се изложих пред жена си, и понеже не мога да овладея желанието си да се направя на Много Голямата Работа, но пък не мога да обясня защо така реших, затова ще ръсна някоя нищо-не-значеща глупост, която от висотата ми ще прозвучи като сложна логическа аксиома с дълбинен философски контекст, и това девойче има да се чуууди колко съм умен, пък тя още колко има да рупа зелена трЕва да ме стигне, и ще ми се възхищаааава, и накрая ще се примири, че никоя жена не може да е толко умна като един Мъж, независимо дали му става или не..."



Тема Re: на пътечката - мечканови [re: Tani4ka-2OO8] Отговор на мнението
Автор NQ_7O (free)
Публикувано26.01.10 18:07



Липсва много важна информация:
1. Ти от тези машини разбираш ли?
2. С какво образование сте ти и твоя колега?
Мечка на пътечка значи, че трябва да се взима бързо решение. И не под волята на емоцията. И че трябва да го вземеш, като не разполагаш с всичката информация (незнаеш дали в храста няма друга мечка или вълк). Не всички мъже се справят добре в такова състояние, но ако си минал през казармата си го правил поне стотина пъти това упражнение.
Знаенето/незнаенето на английски има един много малък плюс/минус.
И за да не бъда обвинен в сексизъм, точно днес защитих моя колежка, която е зле с английския, но се справя не зле по материята.
Може и да не отговориш в темата, важното е да си отговориш честно на себе си.



Тема Re: на пътечката - мечканови [re: Vulpes] Отговор на мнението
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано27.01.10 13:15



обяснението е от третия опит да ми се обясни защо колегата отива. истината е че той умее да се пазари. като дойде машината - ще бъде 'моя'



фирмата изнася продукция навън от страната и не си позволява да фирмената култура да е 'абсурдистанска'. не че не става и този фокус. но све пак е доста по-напред с материала...

усмихни се :)

Тема Re: на пътечката - мечканови [re: NQ_7O] Отговор на мнението
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано27.01.10 13:20



да имам и теоритично знание и практично умение по машинките.

аз съм с висше, той е със средно-професионално. но той е и с търговски нюх...

чисто и просто аз не съм от тези дето лесно се предават. знам че има неща които не бих могла да променя, но за другите съм много упорита. имах нужда да си изясня в детайли и израза 'мечка на пътечка' и някои други неща от 'кухнята' на фирмата. също така мисля че човек се учи от грешките си и си заслужава да не се страхува да греши.

усмихни се :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.