Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 19.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема малко въпросченови  
АвторNemo ;) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 10:33



Привет !!!!
Първо искам да изкажа благодарноста си на модераторите ;))) Клубчето се оказа доста полезно за мен като начинаещ акварист (все още на степен теоритична подготовка ) .
Та .... Ситуацията е следната ,възнамерявам в 60 л. аквариум да отглеждам по чифт гупи,хелери,молинезии (все пак трябва да се започне с нещо елементарно ) и евентуално трихогастер .Само дето капака на аквариума така е направен че прилепва плътно кум горните ръбове ,от две части е като
едната е подвижна ( отваря се при хранене ) .Чудя се дали да го вдигна на няколко см. или аерацията и филтрацията компенсират недостига на кислород от повърхноста ...



Тема Re: малко въпросченови [re: Nemo ;)]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано03.02.04 10:47



Аерацията е излишна при всички случаи. Така или иначе няма да пълниш аквариума до горния ръб, а ще оставиш 3-4 см. до капака. Освен това не може да няма дупки в ъгълчетата, през които да минават кабели и т. н. Това е напълно достатъчно.
Иначе капакът си е задължителен - докато ми беше счупен капакът на моя аквариум и преди да ми направят нов, на седмица се изпаряваха два прътста вода.
Според мен подоборът на рибки е подходящ за начинаещ, само гледай да не се задържаш дълго на тях.



Тема Re: малко въпросченови [re: Boby_]  
АвторNemo :) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 11:08



Ясно !!!
Има си 2 дупки в краищата .
Мерси човек , а можеш ли да ми препоръчаш и някакви подходяшти растения
в тоя ред на мисли ...
Благодаря !



Тема Re: малко въпросченови [re: Nemo :)]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано03.02.04 11:40



Сори, приятел, ама аз хич не съм по растенията - гледам малавийски цихлиди, а те не траят такова нещо в аквариума си.
Иначе мога да ти кажа, че не е зле отначало да си вземеш бързорастящи растения (разни валиснерии, кабомби, лимнофили и т. н.), после полека да ги разкараш и да минеш на по-бавнорастящи вкореняващи се (криптокорини - те са доста видове, ехинодоруси, анубиаси).



Тема Re: малко въпросченови [re: Boby_]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 17:42



За растенията....

Едва ли можеш да сбъркаш фатално - трудните за отглеждане са скъпи, така, че ако не се изхвърляш с парите няма да има проблеми. Изборът ти зависи главно от светлината, която смяташ да им осигуриш. Всички растения обичат добрата осветеност, но някои си растат чудесно и пр по-слаба.

Кажи какви са ти лампите и колко вата, ще ти дадем съвет.



Тема Re: малко въпросченови [re: Longanlon]  
АвторNemo;) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 19:26



Е не мисля че има кой знае какво значение .С цената определено не мисля да се изхвъплям ,просто на първо време ще избера нещо дет се вика "на тъмно "
пък ако тръгне ,тръгне
благодаря !!!



Тема Re: малко въпросченови [re: Nemo;)]  
Автор77 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 20:16



видът лампа е от голямо значение,защото светят в различни спектри.и трябва да избереш подходяща за аквариумни растения.препоръчвам ти SYLVANIA GRO LUX



Тема Re: малко въпросче [re: 77]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано04.02.04 09:11



Aqua Star (пак на Sylvania) също не са лоши, а комбинация между Gro Lux и Aqua Star е направо перфекта.



Тема Re: малко въпросченови [re: Boby_]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано04.02.04 10:15



Не са лоши тия лампи, но не са нещо особено за растенията. По скоро добре изглеждат рибите.
Иначе из Европа ползват HAGEN.





Тема Re: малко въпросченови [re: Nemo ;)]  
Авторжep4e (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 22:07



как да разбера за skalriq 4e e majki ili jenski?
ot kakva vazrast triabva da gi vzema za odglejdane i na kakva vazrast shte ima malki ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.