Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема въпрос -евентуално съжителствонови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.06.11 18:24



Като как ще изглежда евентуално съжителство между кастрирана женска котка и некастриран мъжкар? И двете котета са в зряла възраст и до сега не са съжителствали с други котета.

Ще трябва временно да се пренеса в къща с мъжкар. Лори не е кастрирана, не й давам и хапчета. Отдавна обмислям стъпката "кастриране" и все не ми стиска да го направя. Но сега като трябва да живеем с друго коте неизвестно колко време ... А не искам да се запложда. Не и с коте, което не е персийче. Ако я кастрирам дали няма да се карат, ще се разберат ли да е мирна къщата?!

Можете ли да дадете някакъв съвет?

Клуба нещо позамрял ми се вижда ... Надявам се на включване все пак, че направо в чудо се виждам и не знам как да постъпя ... Нова работа, нов дом ще търся, в нов град ще живея, а и за Лори се тревожа как ще стане работата ...



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано01.07.11 22:33



нашата девойка е кастрирана и съжителства с некастриран малчо на 10 месеца, който от известно време насам си я "опъва" редовно ... нищо не мога да направя по въпроса - качва и се, а тя го бие, той продължава и така .. Ако поне единия не е кастриран просто не виждам начин да предотвратиш заплождане, освен ако не ги гледаш в отделни стаи, което според мен е мъчение за всички ...

Редактирано от angel_sin на 01.07.11 22:33.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.11 09:27



Екна, защо не кастрирате мъжкия (ако разбира се стопанинът се съгласи)? Това поне със сигурност ще гарантира, че няма да я изнасилва (както в случая с котките на Ангел_Син), ще е по-малко агресивен и няма да маркира територия. А и Лори ще може някой ден пак да роди...





Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: angel_sin]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.11 09:29



Това си е брутално изнасилване и котето се мъчи и страда...

Защо го допускате?



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Aмpитa]  
Автор angel_sin ()
Публикувано02.07.11 10:42



защото е на 10 месеца и до сега беше малък за операция, защото в момента сме в ремонт и трите котки са затворени в една стая заедно с нас и защото съм бременна в 7-ми месец и не бих могла да върша всичко едновременно ... като мине ремонта ще го кастрираме, ще е достатъчно голям вече и ще се възстановява на чистичко, в момента елементарна хигиена нямаме. Та за това го допускаме, определено не ми е кеф да гледам как се качва на другата котка





Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.07.11 17:38



Доста комплицирано и стресиращо би било такова съжителство. Ако ще се кастрира женската, разумно е и мъжкият да бъде кастриран. А хапчета не бих употребявала изобщо- те носят доказани рискове.




Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано02.07.11 18:58



Освен кастриране съществуват и други методи за предпазване от забременяване, например ампули. Не съм запознат в детайли с този метод (защото не ми е до главата), но си е алтернатива. Нашия вет ми е казвал, че срока на действие е 18 месеца. Относно съжителството, ако има възможност да са отделени няма да имате никакви проблеми. Мисля, че това не е невъзможно, все пак имате персийка, едва ли я пускате да скита из махлата. Разбира се, ще се наложи да се съобразявате постоянно с нея, но вие навярно така или иначе го правите. По-лошото ще е с "домакина", като усети присъствието на женска котка, ще направи всичко възможно да я заинтригува, а котараците използват за тази цел само един единствен начин.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.11 20:48



Мъжкият е на домакините. Не бих могла да искам да го кастрират заради Лори.

Междувременно аз се пренастроих. Ще избегна съжителството. Като премислих твърде сложно ми се видя това съжителство и не само между котките. Ще си пътувам докато намеря квартира и толкоз.

Лошото е, че по цял ден до късно вечер ще й липсвам и после ще се цупи. Но няма да е съвсем сама - от време на време ходи на гости у леля ми по общата ни тераса.

Все пак ви благодаря, че се включихте.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано03.07.11 11:42



Това за терасата е много кофти. Кофтито е, че е много опасно. Има даже име - котка-парашутист, което за съжаление, не показва ужаса който преживяват (или НЕпреживяват) домашните ни любимци и техните стопани. В почти всички форуми за котки има поне една тема как да си ОБЕЗОПАСИМ прозорците, балконите и терасите. Има също и много теми на хора, преживяли този ужас (не знаещи или просто отлагащи). Едно от най-простите решения е просто да опънете мрежа (на целия изход на терасата), тя не се вижда от далече и не грози, например на ТРИКСИ -

.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.07.11 12:04



Хм ... Като беше малка не я пускахме. Но вече трета година смята терасата като част от територията си, както и съседното жилище, с което терасата не е разделена, а обща. Когато не я пускам се сърди и дращи. Няма висок парапет, на който да се качва, защото оградата не е градена, а е от метал. Не би могла да се промуши според мен, а и си е страхлива и се пази. Например, дори да е разгонена ако се промъкне на стълбите не слиза надолу само души и се ослушва и се връща обратно, колкото и да е чудно. Имало е случаи, в които вратата е била отворена без да разберем и тя си е вкъщи.

На горе не мога да опъна мрежа, защото няма за какво да я закача - няма навес или таван. На трети, последен етаж съм.

Все още ли мислиш, че е необходимо да предприема нещо?

Отивам пак да огледам за риск да се промуши ... мдаа, особено като е разгонена и е отслабнала може да премине. Хм, ще ми трябват към 15 м. мрежа.

Благодаря ти за съвета. Ще попрочета по форумите още малко за да се самоубедя



Редактирано от Ekna на 03.07.11 12:08.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано03.07.11 20:46



Не ми е любим тоя форум ама айде, от мен да мине -

.
Ние сме в къща, но въпреки това на всички отварящи се прозорци съм сложил рамки с двойна мрежа - от вътре метална рабицова мрежа, от вън комарник. Преди това просто прозорците не се отваряха под какъвто и да е повод. Освен това са много опасни прозорците които се отварят отгоре, на буква V, там котката може да се заклещи много сериозно.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Luchezara ()
Публикувано05.07.11 21:29



Аз съм си сложила кашпи с цветя от външната страна на балкона, по цялата му дължина. Така той става наистина много широк и не виждам някакъв проблем за котетата.


А в долната част на прозорците има по три метални пръчки, забити в стената. Явно, за да е безопасно за децата. Това помага много добре и за котетата.






Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Luchezara]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано06.07.11 07:59



Явно не схващате сериозноста на нещата. Разбира се, котките са ловки животни и може цял живот да се катерят по тънки первази (или по широки) без нищо да им стане...НО! да разчитате на това си е чиста проба игра на руска рулетка с живота на любимите животни. Има МНОГО, ама наистина много случаи на паднали котки, които ако случайно са оцелели на момента, са получили ужасни травми, които в много от случаите пак водят до нещастен край, но след дълго мъчително боледуване. Лично аз съм виждал няколко такива случаи, но ще ви разкажа само два. Преди две години котка пада от перваза на прозореца от третия етаж. Котката е на 5 години и цял живот е стояла там. На пръв поглед и е нямало нищо, но в последствие се оказва, че е получила травма на черния дроб. Умира след 6 месеца, в ужасно състояние, само кожа и кости. Преди 4 дена, при нашия вет имаше красива трицветна персийска котка. Паднала от 5-ия етаж. Котката получаваше постоянно силни конвулсии. Умрала е след 2 дена мъки. Няма да ви "плаша" повече, лично на мен да пиша за тези случаи ми е много неприятно, те са ми постоянно пред очите. Аз не живея в блок, живея на 1 етаж, в едноетажна къща, но ако живеех нямаше да дам на котките си да припарят до балкон или прозорец, ако не са затворени НАЦЯЛО с подходяща, достатъчно здрава мрежа.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителство [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.07.11 19:22



Мтакаа до тук добре Продължавам в същата тема, макар сега въпроса ми да е друг:
Как, бога ми, да предпазя гарнитурата на хазяина, чиито облегалки и табуретки са кожени, от на Лорката ноктетата

Цяла седмица живея там вече без нея и ще ми се скъса сърцето, а не знам какво да правя Хубаво ще й купя драскалки-катерушки, но дали ще прояви някакъв интерес е един тлъст въпрос Вече ми изглежда така сякаш, сега или някой ден при изнасянето ми, но непременно ще се наложи да претапицирам диванот Кажете, моля, вършат ли работа онези спрейове за отблъскване и привличане? Имам такъв в къщи, но така и не го използвах системно за да разбера За изтръгване на нокти и дума да не става - това е диващина и зверщина! Но какво да правя



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор angel_sin ()
Публикувано17.07.11 09:48



мислиш ли, че кожата ще я привлича да драска ?? т.е. не знам за каква кожа става дума, но моите драскат само върху грапави повърхности, натурални такива .. примерно гладка кожа не би ги заинтересувала.
За спрея не знам какво да ти кажа - майка беше взела такъв за тяхната котка, но не помогна особено

аз нямам опит ..



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: angel_sin]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.07.11 10:35



Ами всъщност струва ми се, че биват привлечени от естествената кожа, която все пак си има друга миризма. Тази едва ли е естествена, но пък е най-удобното място, защото е на вертикално изправената облегалка. Лори у нас също си драска на грапави повърхности, но не знам дали е защото са грапави или защото са удобни за нея. Като й купих навремето драскалка за под Лори й отдели нулево внимание, също и на мишката (която беше колкото нея). Но тези неща не бяха застопорени и не бяха вертикални. Сега харесах тази:


Мисля на драскулката да й зашия парче разръфан плат от стария диван, който си ползва за тази цел и да й я оставя в къщи за да видя дали ще свикне с нея.

И си мисля, че ще трябва да купя някакви кувертюри ...



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор angel_sin ()
Публикувано17.07.11 15:49



кувертюрите са добра идея, както и чесалката .. ние имаме голяма такава, на два етажа и се ползва активно. До сега ползваха и старите мебели, които никога не сме пазили, а сега ще ги сменяме и съм силно притеснена какво ще се случи с новите. . особено както харесваме само такива дамаски, които те биха драскали с удоволствие





Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: angel_sin]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано17.07.11 21:23



Тя моята работа стана като "на всяко гърне меродия"...
Ето ви "личен опит" относно драскането. Първо, котките изпитват патологично влечение към всички кожени мебели. Ние нямаме нито един, без да броим моя компютърен стол, но той отдавна е "разкрасен" до неузнаваемост. Да се разчита, че котките ще си точат ноктите на някаква скъпа и "супер ефикасна" драскалка е меко казано наивно. Ще се драска и тук и там. Когато ние се нанесохме в сегашната квартира заявихме, че от гледна точка "оцеляване" трябва да махнем някои мебели, което и направихме. Част от нашите мебели са тапицирани с дамаска специално разработена да не се драска, котките се опитват да драскат, но следи не остават. Значи, можете да махнете кожените мебели или да ги покриете с калъфки от недраскаща се материя. Освен това аз редовно (всъщност като се замисля, не чак толкова редовно) режа ноктите на котките. За целта съм си купил специална гилотинка на Беафар. Рязането е абсолютно безболезнено и лесно, котките не чувстват дискомфорт с подрязани нокти. Разбира се има си тънкост - не трябва да се стига живеца, но за това теми бол. Когато ноктите са подрязани котките не драскат толкова когато "острят нокти". И накрая една "хитринка" - ако искаме котката да не ходи на определено място трябва да поставим шумящ найлон или целофан.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.11 22:46



Няма лошо да си мерудия

Даваш ценни инфо и съвети! Изобщо не бях чувала, че има недраскащи материи.

Още не съм си решила проблема и ми е много мъчно за нея. В почивните дни се прибирам и така се умилявам, че чак ми се реве - играта започва от вратата, а после ляга и дава коремче за галене и мъърка, мъърка .... Ужасно ми липсва и вече почти бях готова да си я взема и да става квото ще. Ама и нашите ме спират да не бързам, а и ти потвърди съмненията ми, че кожата ще е любимото място. Ми ще поръчвам калъфи, тва е! Нема друг начин. В понеделник се прибирам в квартирата, въоръжена с рулетка и ще ги поръчвам. Ама къде ще ги търся тези недраскащите не нам. Бе то като са калъфи да си ги драска, нъл така

Имам си клещичка за нокти и вече съм й свикнала да я ползвам, но и аз като тебе не ги режа много редовно. Само като видя, че белезите по ръката ми са много (сигурно си спомняш, че лекува ръката ми - онази руската книга дето ми я каза си я изчетох с огромен интерес)

Това за найлончето също не го знаех, но то не е нужното ми генерално решение. Все пак е добре човек да го има в предвид.

Аз само със себе си ви занимавам... Ми вашите чавенца как са



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано24.07.11 14:26



"Първо, котките изпитват патологично влечение към всички кожени мебели..."
Людмиле, тогава моето вкъщи не е котка

. Нащата Тоти изпитва нулев интерес към кожените ни мебели. Нито веднъж не е точила нокти на тях . Досега за нея интерес представлява един стар фотъойл и една табуретка от преди "първата световна" от най обикновенна дамаска и затова не ги изхвърлям, но кожените..не ги пипа. Може би, от котка до котка има разлика. А към драскалката...също нулево внимание, на нея само спи зимно време до парното . А при нас, найлоните са ни слабост, такава игра пада....



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: la_gata_negra]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано25.07.11 00:45



И аз да се изкажа за кожените мебели - слава Богу наш Лео само се пробва леко в началото на кожените мебели, но явно усети какъв ужас би било ако ги съсипе и... сам престана, просто се отказа... сякаш разбра колко не искаме да го прави...

Драска едно малко фотьойлче от изкуствена кожа, но за него не ми пука особено... Важното е, че не закача естествената кожа. Драска и на много други места, но не и на драскалките, които му осигурих...

Наскоро донесох от вилата едно парче дърво от лоза и го фиксирах здраво на балкона...там драска с удоволствие.. почти със същото удоволствие както на истинско лозово стъбло.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Живoтинka]  
Автор Муцка (мърррморана)
Публикувано25.07.11 11:34



Хехе, това с дръвцето и ние сме го пробвали

Бях донесла на Бебо едно пънче от село. Такова дупене падаше там, но си драскаше с кеф Нашият диван е с дамаска, която имитира кожа. Бебо се пробва един-два пъти да се наточи на нея, но не му хареса и вече няма никакъв интерес. Пък и хубавото й е, че дори и да си забие нокътя, не остават следи. Само че не помня, как се казваше дамаската



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано28.07.11 18:11



Драскането си е строго индивидуално - където им е кеф на котьовците, там точат нокти. Бароко си ги точи трета година на един стар диван. Тапицирахме го отгоре с ленена тъкан, пак си дращи по двете облегалки. Мъж ми му направи пънче - нула внимание. Инак драска по краката на столовете и по касите на вратите.
Котката на моя приятелка пък й беше съсипала кожените дивани и фотьойли.
Подкрепям Людмил за найлона, доколкото е средство за разсейване. Лошото е, ако котката го разкъсва и дъвче, каквато беля прави моя котан. И после повръща.
Няма ли вариант да се кастрира котарака на хазяина?



Тема А някой пробвал ли е тованови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано20.08.11 18:51








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.