Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема въпрос -евентуално съжителствонови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.06.11 18:24



Като как ще изглежда евентуално съжителство между кастрирана женска котка и некастриран мъжкар? И двете котета са в зряла възраст и до сега не са съжителствали с други котета.

Ще трябва временно да се пренеса в къща с мъжкар. Лори не е кастрирана, не й давам и хапчета. Отдавна обмислям стъпката "кастриране" и все не ми стиска да го направя. Но сега като трябва да живеем с друго коте неизвестно колко време ... А не искам да се запложда. Не и с коте, което не е персийче. Ако я кастрирам дали няма да се карат, ще се разберат ли да е мирна къщата?!

Можете ли да дадете някакъв съвет?

Клуба нещо позамрял ми се вижда ... Надявам се на включване все пак, че направо в чудо се виждам и не знам как да постъпя ... Нова работа, нов дом ще търся, в нов град ще живея, а и за Лори се тревожа как ще стане работата ...



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано01.07.11 22:33



нашата девойка е кастрирана и съжителства с некастриран малчо на 10 месеца, който от известно време насам си я "опъва" редовно ... нищо не мога да направя по въпроса - качва и се, а тя го бие, той продължава и така .. Ако поне единия не е кастриран просто не виждам начин да предотвратиш заплождане, освен ако не ги гледаш в отделни стаи, което според мен е мъчение за всички ...

Редактирано от angel_sin на 01.07.11 22:33.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.11 09:27



Екна, защо не кастрирате мъжкия (ако разбира се стопанинът се съгласи)? Това поне със сигурност ще гарантира, че няма да я изнасилва (както в случая с котките на Ангел_Син), ще е по-малко агресивен и няма да маркира територия. А и Лори ще може някой ден пак да роди...





Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: angel_sin]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.07.11 09:29



Това си е брутално изнасилване и котето се мъчи и страда...

Защо го допускате?



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Aмpитa]  
Автор angel_sin ()
Публикувано02.07.11 10:42



защото е на 10 месеца и до сега беше малък за операция, защото в момента сме в ремонт и трите котки са затворени в една стая заедно с нас и защото съм бременна в 7-ми месец и не бих могла да върша всичко едновременно ... като мине ремонта ще го кастрираме, ще е достатъчно голям вече и ще се възстановява на чистичко, в момента елементарна хигиена нямаме. Та за това го допускаме, определено не ми е кеф да гледам как се качва на другата котка





Тема Re: въпрос -евентуално съжителство [re: Ekna]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.07.11 17:38



Доста комплицирано и стресиращо би било такова съжителство. Ако ще се кастрира женската, разумно е и мъжкият да бъде кастриран. А хапчета не бих употребявала изобщо- те носят доказани рискове.




Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано02.07.11 18:58



Освен кастриране съществуват и други методи за предпазване от забременяване, например ампули. Не съм запознат в детайли с този метод (защото не ми е до главата), но си е алтернатива. Нашия вет ми е казвал, че срока на действие е 18 месеца. Относно съжителството, ако има възможност да са отделени няма да имате никакви проблеми. Мисля, че това не е невъзможно, все пак имате персийка, едва ли я пускате да скита из махлата. Разбира се, ще се наложи да се съобразявате постоянно с нея, но вие навярно така или иначе го правите. По-лошото ще е с "домакина", като усети присъствието на женска котка, ще направи всичко възможно да я заинтригува, а котараците използват за тази цел само един единствен начин.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.11 20:48



Мъжкият е на домакините. Не бих могла да искам да го кастрират заради Лори.

Междувременно аз се пренастроих. Ще избегна съжителството. Като премислих твърде сложно ми се видя това съжителство и не само между котките. Ще си пътувам докато намеря квартира и толкоз.

Лошото е, че по цял ден до късно вечер ще й липсвам и после ще се цупи. Но няма да е съвсем сама - от време на време ходи на гости у леля ми по общата ни тераса.

Все пак ви благодаря, че се включихте.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Ekna]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано03.07.11 11:42



Това за терасата е много кофти. Кофтито е, че е много опасно. Има даже име - котка-парашутист, което за съжаление, не показва ужаса който преживяват (или НЕпреживяват) домашните ни любимци и техните стопани. В почти всички форуми за котки има поне една тема как да си ОБЕЗОПАСИМ прозорците, балконите и терасите. Има също и много теми на хора, преживяли този ужас (не знаещи или просто отлагащи). Едно от най-простите решения е просто да опънете мрежа (на целия изход на терасата), тя не се вижда от далече и не грози, например на ТРИКСИ -

.



Тема Re: въпрос -евентуално съжителствонови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.07.11 12:04



Хм ... Като беше малка не я пускахме. Но вече трета година смята терасата като част от територията си, както и съседното жилище, с което терасата не е разделена, а обща. Когато не я пускам се сърди и дращи. Няма висок парапет, на който да се качва, защото оградата не е градена, а е от метал. Не би могла да се промуши според мен, а и си е страхлива и се пази. Например, дори да е разгонена ако се промъкне на стълбите не слиза надолу само души и се ослушва и се връща обратно, колкото и да е чудно. Имало е случаи, в които вратата е била отворена без да разберем и тя си е вкъщи.

На горе не мога да опъна мрежа, защото няма за какво да я закача - няма навес или таван. На трети, последен етаж съм.

Все още ли мислиш, че е необходимо да предприема нещо?

Отивам пак да огледам за риск да се промуши ... мдаа, особено като е разгонена и е отслабнала може да премине. Хм, ще ми трябват към 15 м. мрежа.

Благодаря ти за съвета. Ще попрочета по форумите още малко за да се самоубедя



Редактирано от Ekna на 03.07.11 12:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.