Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос относно породанови  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано24.04.10 17:50



Днес минавайки покрай зоомагазина на Славейков се загледах в котетата на витрината ... първоначално видях гръбчето на едното - британче, таби ... точно като онова от рекламата на Уискас, само малко по-голямо ;) после котето се завъртя и видях, че муцунката му е сплескана, като на персийка. Влязох да попитам каква кръстоска е и момичето крайно нелюбезно ми обясни, че това си е британска късокосместа таби и струва 950 лв ... Не оспорих, защото не съм толкова запозната с породите, но по принцип харесвам британците и никога не съм виждала с такава муцунка ... Та искам да ви питам и такива ли има, или е кръстосана с друга порода ???






Тема Re: Въпрос относно порода [re: angel_sin]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано24.04.10 20:49



измама е да си мислите че в зоомагазин има породисти животни.

с тази уговорка мога да кажа, че съществува порода Екзотична късокосместа, която е по тип персийска котка, но с къса козинка. и при нея съществува разцветката, за която говориш.



Тема Re: Въпрос относно породанови [re: prAsino]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано24.04.10 21:25



ок, това ми е ясно ... не съм тръгнала да си купувам котка изобщо, просто харесвам породата и се зачудих защо тези котета изглеждаха по-различно от това, което съм виждала по снимки и изложби ....
А най-вече се издразних на грубото отношение на момичето в магазина. Все пак цената, която ми каза отговаря на тази, на която се предлагат британски късокосмести от развъдник ....








Тема Re: Въпрос относно породанови [re: angel_sin]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано24.04.10 22:50



еми... принципно това е валидно за почти всички видове котки и кучета... дори от развъдник да е по скъпо, то е несравнимо за качеството което би се получило от развъдник, да не говорим за рисковете като болести и тн.
не знам това което е било там дали е било "грозно" екзотче, или "грозно" британче, но горе долу ти е ясна картинката. тя се е държала така вероятно защото си иптала за "кръстоска" и понеже сама тя не е наясно с тези неща... няма как де ти обясни. наистина до преди години е било позволено кръстосването между британци и персийки, от където британците са получили по закръглената си глава, и по гръглите и едри очи. но това от много време не е позволено.



Тема Re: Въпрос относно породанови [re: prAsino]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано24.04.10 23:07



благодаря, ясно ми е вече ;) котетата си бяха сладури, дано не се застоят много на това място ...







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.