Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кари се разделя със стопаните синови  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.05.09 11:21



Това е Кари. Тя е на 1,5 годинки. Кастрирана, редовно ваксинирана и обезпаразитена. Стопаните й я осиновиха преди година когато бе съвсем малко коте. Надценили възможностите си, сега те й търсят нови стопани. Опитвам се и аз да помогна, макар че в този сезон котетата над месец са обречени. Причината поради която се разделят с Кари е, че се местят в нов апартамент и имат още едно коте на възрастта на Кари. Кари е лакома, а другарчето й не. В новото жилище двете котета не могат да се разделят и затова, за да не гладува другарчето, Кари трябва да се махне. Иначе изяждала всичката храна и не оставяла за другарчето си. Напук на това, че казват, че Кари била непривързана и дори тъпичка, аз мисля иначе.

Аз съм виждала Кари на живо няколко пъти - гарантирам, че това е едно прелестно създание. Ако сред вас има желащ да осинови Кари, като има предвид нейния огромен недостатък - лакомията й, може да ми пише, за да го свържа с хората.





Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: denii]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано29.05.09 11:34



след като си прибера прасето до седмица-две и свикне с новото вкъщи, съм решила да го обзаведа и с другарче, и предпочитам да не е бебе, че оня сбъркания със стоте си кила, като нищо ще му причини нещо. Обаче двама доказано лакоми в гарсониера - ще се счупят от бой



Редактирано от gamina на 29.05.09 11:40.

Редактирано от gamina на 29.05.09 11:41.



Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано14.10.09 12:15



Кари все още търси дом.
Линк към обявята и снимките на "стопаните" й -





Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: denii]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано15.10.09 01:41



Никой ли не я иска?





Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.01.10 20:09



Кари все още търси дом, а от скоро и другата котка на хората. Още един призив към всички мераклии за коте - мислете в преспектива. Котките живеят по 15 години. Не е приятно за котето и никак лесно да се търси нов дом на пораснало коте, независимо дали е породисто или не.

Редактирано от denii на 06.01.10 20:09.



Тема Re: Кари се разделя със стопаните си [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.01.10 20:18



Това е и Изи - аз бях нейна задомителка. Тя е на май вече около 2 или 3 години, ще се напъна да се сетя по-късно. Кастрирана и ваксинирана. За разлика от Кари, Изи е по-спокойна, уравновесена.







Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: denii]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано13.01.10 11:23



Какво да ти кажа?
Причината, която изтъкна да не искат първото коте ми се стори доста ... измислена.
Това, че не искат и второто коте затвърди мнението ми за хората.
На мен ми "счупиха" телефоните около Коледа и преди Нова година, търсещи коте /предимно за подарък/. В момента, в който им казвах рождената дата на Малък Зузи - 30.07.2009 г., се дръпваха. Бил голям и нямало да се привърже към тях. Глупости!
Как да обясниш на хората, че голямо животно /над годинка/ се гледа много по-лесно и прави по-малко бели?
Късмет на котаните!



Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: ssiberia]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.01.10 13:31



Aбсолютно вярно. Котетата над година, че и две, три не само че се гледат много по-лесно ами са и по-добри за компания. Те са израстнали вече детските бурни игри, по-гальовни са, а за привързването - всяко същество се привързва. Но това сме си българите. На запад защо се осиновяват всякакви, а тука ние все с големите претенции и комплекси.



Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: ssiberia]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано13.01.10 22:57



По-глупаво оправдание от това да откажеш да вземеш коте не съм чувала. Да твърдиш, че 6-месечен котарак е голям и нямало да се привърже към новия си дом е меко казано смехотворно. Ако бях на тяхно място, с удоволствие щях да приема котарака, нищо, че мъжките котки не ми харесват кой знае колко, стига да имам възможност.



Тема Re: Кари се разделя със стопаните синови [re: ssiberia]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано15.01.10 08:44



Нашето коте вече би трябвало да е на пет месеца и половина (ако ветеринарът е определил точно на колко е било като го занесохме в началото)...

Сега е много по-луда и прави повече бели, защото вече може и да скача по-нависоко...

Опитва се да имитира голямата и да отваря врати (все още неуспешно)...

Възприемам я като коте, а не като голяма котка...Но разбирам и другата гледна точка, хората искат малко, сладко топченце, което да отгледат от мъничко и да му се радват. Не всички са такива алтруисти като вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.