Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано27.08.09 23:01



Преди много години си взехме първата ни котка. Красавица тя, черна с бели ботушки и бял нагръдник. Тя се казваше Негра, заради цвета си. Моят син, тогава 2 годишен, много я обичаше (и тормозеше

). Когато не я виждаше наоколо, той непрекъснато повтаряше – Къде е Тотето?. Беше много сладък . Така стана че, в нашето семейство, този прост въпрос , се превърна в нещо като нарицателно за котките . Когато, преди 3 години, си взехме нашата принцеса, първата седмица беше безименна, горката, не можехме да достигнем съгласие относно името й. През същото време, всички (включително и аз) когато се криеше някъде малката, задавахме въпроса – Къде е Тотето? . Когато отидохме за първата ваксина и направихме паспорта й, вета ме попита – Как се казва котката? И аз, след кратък размисъл, отговорих - Тотка. Сега й викаме Тоти, Тоте…Тотенце… Много хора се смеят, като ме питат името на нашата писана и аз им кажа, че тя се казва Тотка. Но за мен, това име е нещо специално, защото тя е Тотето ни.
А Вие как избрахте имената на Вашите писани и писанчовци?

Редактирано от la_gata_negra на 27.08.09 23:40.



Тема Re: Как избрахте името на Вашите любимци?нови [re: la_gata_negra]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.08.09 23:33



ех, че хубава темичка


за съжаление ние нямаме такава интересна и сантиментална история с кръщаването ... Като си взех първия котак нямах идея как искам да се казва, за това го кръстих на едно момче от университета, което ми беше много симпатично и интересно И така стана Наньо, и може би след месец-два изобщо не се сещах за човека, на който е кръстен, а името си стана само негово (на котьо) ... С втората котка сменихме две имена - първо като си я взехме я кеъстихме Миси .... две-три седмици след това баща ми ни беше на гости и започна да и вика Мая и така си остана На родителите ми пък котката докато живя при мен беше Туфи, защото беше такова топче, като туфичка. Мама обаче я прекръсти на Кики и смятам, че и отива повече
А първия ни котак на вилата преди 20-на години беше кръстен на татко - Ачката

Като цяло много ме радват котаци със звучни, български имена. Мъж ми постоянно измисля нови и нови имена на Нанката, които смята, че особено му подхождат - като Страхил, Петко, Спас и т.н. Аз пък напоследък му викам Бобо.






Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано28.08.09 07:45



Да почна и аз така - Преди много години при нас се засели котка от съседите. Тя роди при нас 4 котета, две от тях останаха като наши. Това са Ози (или Озо-Мафиозо, заради скандалджийския му нрав) и Шепи (заради огромния размер на лапите му). За огромно съжаление, Ози изчезна тази пролет. Шепи, който е доста голям, не само на лапи е тартора на улицата. Въпреки това е много миролюбив и успява да се наложи най-вече респектирайки с големия си размер.
Шейла или галено Шуша е кръстена съгласно персийския си произход. Интересно е, че първо беше Шуша, а в последствие, по него се появи Шейла.
Софи (която в момента ми мърка в ухото) първо трябваше да бъде Shamise, което на древноегипедски означава Първородна. В Русия, в последния момент загубили листчето и съобразно познанията си за България я кръстили Sophia's Sky.
Радис, отначало беше Редиска (от руски - репичка), заради рижия си цвят като малък. Аз помолих да му сменим името, защото на български първо е женско, второ е тъпо. Казаха, че не може. В край на краищата се оказа че е Радис, пак за репичка става дума, но е доста по-звучно.
Ако се чудите как да си кръстите котката, може да "питате гугъл", например cat names ще ви даде доста приличен резултат.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано28.08.09 09:31



Много странно, че не помня, как точно избрахме името на старата ни котка

Казваше се Меги, но защо не помня, бях още малка и ми се губи този момент. Но още помня как се събираше в шепата ми, голяма сладурана беше и много приличаше на Бебо, само дето беше по-възпитана А пък Бебо го взех като беше само на 1 месец, беше толкова малък и докато му измисля име, му викахме бебе и то така си остана, никое друго име не му пасна по-добре, въпреки, че сега си има безброй имена като Мишо, Бебо Пух, Плюш, Беборани, Чудовище (това е от на мъжа ми)



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано28.08.09 10:32



За Мошо съм писала вече. Първоначално той се казваше Мачо, но поради навика му да се разхожда важен, да гледа тайнствено и подозрително, да го срещаш там, където не си го очаквал, т.е. да се пласира някъде без да забележиш и да наблюдава много внимателно какво се случва от удобна позиция, беше провъзгласен за израелски разузнавач от Мосад и по тази причина стана на Моше, или по-точно, като за мъжка котка - Мошо. Другото му партизанско име беше Мекичкия.
Фани и Зизи получиха имената си според характерите и държанието си в първите дни вкъщи. Мъжът ми настоя Фани да се казва така, защото беше една такава мацена котка, а Зизето го измислих аз, защото исках да е звучно име и да отива на хлапашкия й характер и вид (модерна котка с къса, но яка опашка).
Сега вече имат още много имена. Фани е наследила Мека-Мекичка, а Зизето, освен многото си имена е нашата граничарска котка Балкан, нашия страж с малко грубовати обноски, но с много нежна душа. За нея се пее песента "пристига хубавата Зизи", която "с вълшебен глас пленява сърцата" (докато се разгонваше през седмица-две - яко пленяваше сърцата с вълшебен глас).
Фани пък е Моя-Моя, това е от нейния навик да идва и да си точи ноктите върху дънките ти, като те гледа право в очите - един признак за собственост върху теб. Един вид - ти си мой-мой. И затова е Моя-моя.
Всички тези неща, като се замисля, ни нареждат достойно сред хората, наречени "лудите коткари", така запленени от котките, че не могат да живеят без тях.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ? [re: la_gata_negra]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано28.08.09 10:48



У нас кръстница е дъщеря ми. Навремето, като взехме Пеги (дъщеря ми нямаше още 7), тя взе от баба си Църковния календар за да избере на котето име - за да си има имен ден

И така - кръсти я Пелагия! В началото ми звучеше ужасно, но с времето името така й пасна, че никое друго не би могло да й подхожда повече
Когато взехме Арчи - пак тя го кръсти. Каза, че той е благородник и следователно трябва да носи благородническо име - и така стана сър Арчър И на него много му отива - той просто е над нещата, живее си в някакъв негов свят, изтънчен и своенравен
А Монката си дойде с името. Като го видях и първата мисъл, която ми мина беше - Това е моето коте Мони! Но не би! Колкото повече растеше, толкова повече заприличваше на лъвче, така че дъщеря ми реши да го прекръсти леко - и така стана котарак с величественото име Тутанкамон!!! И честно, много му подхожда. И на галено пак си е Мони





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано28.08.09 11:53



Разкошна тема!



През годините вкъщи сме имали много котки, но не съм участвала в избора на имената на всичките. Първите, които официално кръстих, са тези, които имаме сега - Гелето и Джеси. Гелето първо беше Ейнджъл, после беше Ангел, накрая аз заявих, че на Ангелите у нашенско им викат Геле. Джеси е кръстен на разбйника Джеси Джеймс, в чиято биография се бях разровила доста упорито по онова време и бях решила, че ако имам котка или куче, ще ги кръстя на него. Та така се сдобиха с тия имена.

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано28.08.09 13:35



Беля -> Белладжийка -> Белла.

Един приятел после вика "Това не е ли много странно име за антрацитено черна котка?"

Хахаха. Да пита флората в хола



Не, не ме интересува, че знаеш!

Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано03.09.09 16:36



Домашният звяр трябваше да се казва Мушу, като дракончето от Мулан, но решихме да го побългарим и стана Мишо. Избрахме му името и след това се оказа, че и първата му стопанка го е кръстила така, без въобще да сме разменяли и дум с нея по въпроса.

Та си дойде именит, така да се каже.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано04.09.09 03:10



Моята се казва Точка защото когато беше с размерите на самоходно кебапче беше цялата черна с равномерна мрежа от оранжеви точки. Разбира се когато порастна се размазаха, така че официално е записана във вет паспоррта си като Точка, но тя много повече отговаря на Тотка, Тоткелс или само на Тото, така че в момента по-често е наричана Тотка от колкото Точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.