Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как избрахте имената на Вашите любимци ?  
Автор la_gata_negra (una gata loca)
Публикувано27.08.09 23:01



Преди много години си взехме първата ни котка. Красавица тя, черна с бели ботушки и бял нагръдник. Тя се казваше Негра, заради цвета си. Моят син, тогава 2 годишен, много я обичаше (и тормозеше

). Когато не я виждаше наоколо, той непрекъснато повтаряше – Къде е Тотето?. Беше много сладък . Така стана че, в нашето семейство, този прост въпрос , се превърна в нещо като нарицателно за котките . Когато, преди 3 години, си взехме нашата принцеса, първата седмица беше безименна, горката, не можехме да достигнем съгласие относно името й. През същото време, всички (включително и аз) когато се криеше някъде малката, задавахме въпроса – Къде е Тотето? . Когато отидохме за първата ваксина и направихме паспорта й, вета ме попита – Как се казва котката? И аз, след кратък размисъл, отговорих - Тотка. Сега й викаме Тоти, Тоте…Тотенце… Много хора се смеят, като ме питат името на нашата писана и аз им кажа, че тя се казва Тотка. Но за мен, това име е нещо специално, защото тя е Тотето ни.
А Вие как избрахте имената на Вашите писани и писанчовци?

Редактирано от la_gata_negra на 27.08.09 23:40.



Тема Re: Как избрахте името на Вашите любимци?нови [re: la_gata_negra]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.08.09 23:33



ех, че хубава темичка


за съжаление ние нямаме такава интересна и сантиментална история с кръщаването ... Като си взех първия котак нямах идея как искам да се казва, за това го кръстих на едно момче от университета, което ми беше много симпатично и интересно И така стана Наньо, и може би след месец-два изобщо не се сещах за човека, на който е кръстен, а името си стана само негово (на котьо) ... С втората котка сменихме две имена - първо като си я взехме я кеъстихме Миси .... две-три седмици след това баща ми ни беше на гости и започна да и вика Мая и така си остана На родителите ми пък котката докато живя при мен беше Туфи, защото беше такова топче, като туфичка. Мама обаче я прекръсти на Кики и смятам, че и отива повече
А първия ни котак на вилата преди 20-на години беше кръстен на татко - Ачката

Като цяло много ме радват котаци със звучни, български имена. Мъж ми постоянно измисля нови и нови имена на Нанката, които смята, че особено му подхождат - като Страхил, Петко, Спас и т.н. Аз пък напоследък му викам Бобо.






Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано28.08.09 07:45



Да почна и аз така - Преди много години при нас се засели котка от съседите. Тя роди при нас 4 котета, две от тях останаха като наши. Това са Ози (или Озо-Мафиозо, заради скандалджийския му нрав) и Шепи (заради огромния размер на лапите му). За огромно съжаление, Ози изчезна тази пролет. Шепи, който е доста голям, не само на лапи е тартора на улицата. Въпреки това е много миролюбив и успява да се наложи най-вече респектирайки с големия си размер.
Шейла или галено Шуша е кръстена съгласно персийския си произход. Интересно е, че първо беше Шуша, а в последствие, по него се появи Шейла.
Софи (която в момента ми мърка в ухото) първо трябваше да бъде Shamise, което на древноегипедски означава Първородна. В Русия, в последния момент загубили листчето и съобразно познанията си за България я кръстили Sophia's Sky.
Радис, отначало беше Редиска (от руски - репичка), заради рижия си цвят като малък. Аз помолих да му сменим името, защото на български първо е женско, второ е тъпо. Казаха, че не може. В край на краищата се оказа че е Радис, пак за репичка става дума, но е доста по-звучно.
Ако се чудите как да си кръстите котката, може да "питате гугъл", например cat names ще ви даде доста приличен резултат.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано28.08.09 09:31



Много странно, че не помня, как точно избрахме името на старата ни котка

Казваше се Меги, но защо не помня, бях още малка и ми се губи този момент. Но още помня как се събираше в шепата ми, голяма сладурана беше и много приличаше на Бебо, само дето беше по-възпитана А пък Бебо го взех като беше само на 1 месец, беше толкова малък и докато му измисля име, му викахме бебе и то така си остана, никое друго име не му пасна по-добре, въпреки, че сега си има безброй имена като Мишо, Бебо Пух, Плюш, Беборани, Чудовище (това е от на мъжа ми)



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано28.08.09 10:32



За Мошо съм писала вече. Първоначално той се казваше Мачо, но поради навика му да се разхожда важен, да гледа тайнствено и подозрително, да го срещаш там, където не си го очаквал, т.е. да се пласира някъде без да забележиш и да наблюдава много внимателно какво се случва от удобна позиция, беше провъзгласен за израелски разузнавач от Мосад и по тази причина стана на Моше, или по-точно, като за мъжка котка - Мошо. Другото му партизанско име беше Мекичкия.
Фани и Зизи получиха имената си според характерите и държанието си в първите дни вкъщи. Мъжът ми настоя Фани да се казва така, защото беше една такава мацена котка, а Зизето го измислих аз, защото исках да е звучно име и да отива на хлапашкия й характер и вид (модерна котка с къса, но яка опашка).
Сега вече имат още много имена. Фани е наследила Мека-Мекичка, а Зизето, освен многото си имена е нашата граничарска котка Балкан, нашия страж с малко грубовати обноски, но с много нежна душа. За нея се пее песента "пристига хубавата Зизи", която "с вълшебен глас пленява сърцата" (докато се разгонваше през седмица-две - яко пленяваше сърцата с вълшебен глас).
Фани пък е Моя-Моя, това е от нейния навик да идва и да си точи ноктите върху дънките ти, като те гледа право в очите - един признак за собственост върху теб. Един вид - ти си мой-мой. И затова е Моя-моя.
Всички тези неща, като се замисля, ни нареждат достойно сред хората, наречени "лудите коткари", така запленени от котките, че не могат да живеят без тях.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано28.08.09 10:48



У нас кръстница е дъщеря ми. Навремето, като взехме Пеги (дъщеря ми нямаше още 7), тя взе от баба си Църковния календар за да избере на котето име - за да си има имен ден

И така - кръсти я Пелагия! В началото ми звучеше ужасно, но с времето името така й пасна, че никое друго не би могло да й подхожда повече
Когато взехме Арчи - пак тя го кръсти. Каза, че той е благородник и следователно трябва да носи благородническо име - и така стана сър Арчър И на него много му отива - той просто е над нещата, живее си в някакъв негов свят, изтънчен и своенравен
А Монката си дойде с името. Като го видях и първата мисъл, която ми мина беше - Това е моето коте Мони! Но не би! Колкото повече растеше, толкова повече заприличваше на лъвче, така че дъщеря ми реши да го прекръсти леко - и така стана котарак с величественото име Тутанкамон!!! И честно, много му подхожда. И на галено пак си е Мони





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор denny (ChocoMonster)
Публикувано28.08.09 11:53



Разкошна тема!



През годините вкъщи сме имали много котки, но не съм участвала в избора на имената на всичките. Първите, които официално кръстих, са тези, които имаме сега - Гелето и Джеси. Гелето първо беше Ейнджъл, после беше Ангел, накрая аз заявих, че на Ангелите у нашенско им викат Геле. Джеси е кръстен на разбйника Джеси Джеймс, в чиято биография се бях разровила доста упорито по онова време и бях решила, че ако имам котка или куче, ще ги кръстя на него. Та така се сдобиха с тия имена.

Some people live just to love,
but I just love to live


Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор martyr (m3lk0r)
Публикувано28.08.09 13:35



Беля -> Белладжийка -> Белла.

Един приятел после вика "Това не е ли много странно име за антрацитено черна котка?"

Хахаха. Да пита флората в хола



Не, не ме интересува, че знаеш!

Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано03.09.09 16:36



Домашният звяр трябваше да се казва Мушу, като дракончето от Мулан, но решихме да го побългарим и стана Мишо. Избрахме му името и след това се оказа, че и първата му стопанка го е кръстила така, без въобще да сме разменяли и дум с нея по въпроса.

Та си дойде именит, така да се каже.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано04.09.09 03:10



Моята се казва Точка защото когато беше с размерите на самоходно кебапче беше цялата черна с равномерна мрежа от оранжеви точки. Разбира се когато порастна се размазаха, така че официално е записана във вет паспоррта си като Точка, но тя много повече отговаря на Тотка, Тоткелс или само на Тото, така че в момента по-често е наричана Тотка от колкото Точка.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано04.09.09 07:41



Тотка - вишистката. Що ли не се сещам, да си ни показвал снимки.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.09.09 22:24



Изрових сума сайтове и чаках нещо да ми светне, ама ъ-ъ. Накрая мъж ми предложи Лора. Обаче някой каза, че било фатално име (Лора на Яворов, Лора Палмър

) и за това минахме на Лорейн. Да ама се оказа сложно за произнасяне та сега си е просто Лори.

Така и не ми дойде нещо, както казват "то само ще си дойде". Е, наистина е като пиратка с това черно на оченцето, ама хич не ми се искаше да й викам Радка ... - Пиратка.

Иначе като всяко друго обичано коте и нашата сменя често прякорите, като да кажем Маминазлатнасладкамалкакотинка, Сладичкамалкамуцунканакака, Душичкамалкасладкапухена, Бонбончепухеносладко, Прешъссс, МаауМаау и прочие



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Ekna]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано05.09.09 17:48



Поздрави за темата- чудесна е!

Нашата писанка сама дойде при нас преди 7 години...Беше едно мъничко и много умничко беличко топченце, появило се пред портата от страната на Чудесата - затова получи веднага името си Алиса

После порасна и стана една хитруша Лиса-Алиса, с лекота нейния фаворит - мъжа ми- я прекръсти на Лисьо-Письо, а сега е само Лисьо
Ей я , горе на аватарката ми

***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: LlDl_ru]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано05.09.09 22:24







Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано06.09.09 08:46



Първия ни котарак кръстих Топси - на шимпанзето Топси от едноименния фантастичен разказ на Любен Дилов. Той беше истински каталог на всякакви звуци, настроения и скокове. За съжаление не живя много - почина на 4.5 години от камъни в уретрата - нещо, с което конските доктори през 1981 г. не се справяха.
Следващите котки ги кръщаваха родителите ми, главно по външни белези - Тайгър, Риси, Пипа (не знам, защо?), Блеки, Рошко. От братско-сестринската любов на Тайгър и Пипа се роди черен котак (то много се раждаха, но този си оставихме, другите подарявахме), на когото майка ми викаше пак Топси, а аз го кръстих Урко - от приликата на муцунката му с тази на генерала на маймуните от "Планетата на маймуните".
По-нататък е Чоки - отново от фантастичен разказ на Уиндъм.

Сегашната ми котка я донесе дъщеря ми и я кръсти Каси - на R&B-певицата. Така си е записана и в паспорта. Само че сега аз и викам Каси, а жена ми и дъщеря ми - Котка.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 06.09.09 08:47.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.09.09 14:08



Когато намерих Коко и Сузи те бяха на 1 месец, аз бях на 18 години, вятър ме вее на бял кон. Бях на морето, на почивка при роднини. Котетата бяха прилежно опаковни в кашон и оставени на една поляна. Децата ги замъкнаха в селото около хотела. Реших да ги върна там откъдето са ги взели, за да ги намери майка им. Като видях поляната лошо ми стана. На края на селото, близо до магистралата, с едно магаре пасящо там. Оставих кашона, отворих го и се отдалечих. Котетата пищяха, изпълзяха и се разщъкаха все така пищейки. Оставих ги няколко часа и вечерта се върнах точно за да видя едното коте завряно до копитото на магарето, а другото пред него. Магарето точно се навеждаше да го подуши или захапе когато се приближих, сложих си ги в кашона и ги прибрах в хотела. Сложихме ги в двора, вечер ги прибирах в един кашон вътре. Сблъсках се с невероятна съпротива от страна на всички. Никой не ги искаше там, а още повече никой нямаше да ми позволи да ги взема с мен. Само един мой приятел Калоян ме подкрепяше и казваше "Нужна е само обич, с всичко друго можеш да се справиш". Та Коко е кръстен на него. Взех си ги в Търново нищо че ми предстоше местене в София на квартира със съквартирантка. И с нея се борихме. Та, това е историята на Коко.

Сузи бе кръстена на една героиня от филм, Сиси дойде от Сивушка, че много дълго ми идваше да крещя по нея. Джак го кръсти бившата му бъдеща стопанка на нейния починал котарак Джак, Рижко си е рижо, Тоби дойде от торпедо, котките на брат ми Малчо и Бебе-то- Малчо като го намерих бе толкова малък и смешен, че просто друго име не можеше да му се даде, а бебето е кръстен така, защото и до ден днешен той се държи като абсолютно бебе.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Людмил Ц]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано07.09.09 03:43



а, показвал съм, ето








Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Polkovnika (скитник)
Публикувано16.09.09 15:54



Едната ми котка е беличка, украсена с няколко шарени петна по гърба и главата и когато беше малка я кръстихме Соня. Но Соня порасна, стана едно огромно котище и започнахме да я наричаме... е, Бидоня... После остана само Доня... В момента отговаря и на Соня, и на Доня...
За другото ми коте в началото някои членове на семейството(които рядко бяха имали допир с котки) бяха твърдо убедени, че е мъжко. Така му дойде и първото име - Котьо. Котьо растеше чудесно, много бързо и го кръстихме единодушно Котоошу - на българския сумист, съкратено Кото. Кото тук, Кото там, един ден порасна и се оказа, ами... че е женски.. [smeq se Така е записана и в паспорта





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Polkovnika]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано17.09.09 10:01



В някои села от делиормана котките нарочно се кръщават с имена от дргия пол за здраве.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Бaлkaнcka (Бяла птица)
Публикувано17.09.09 14:51



Аз лесно давам имена - просто ми се случва да разраждам две котки - едната на Герговден , другата на Лазаровден. Да, ама в последствие сегашния и първороден Лазар се прекръсти на Мърчочко, защото всеки път като го гушна започва да мърка. А първата ми котка я прибрах от улицата , започна да му пада козината и го кръстихме Пльошко, брат ми му казваше Борис - накрая докторите казаха, че е хемафродит. Ама от този хемафродит се сдобихме със сумати котило

Има и още други котки дошли и осиновени от нас - на всяка котка наистина името си идва само, или от характера й, или по други причини.

Редактирано от Бaлkaнcka на 17.09.09 14:52.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано25.09.09 18:42



Страхотна тема! Роко е първата котка, която гледам в къщи, дойде безименен на два месеца и кръстник му стана мъж ми. Аз го доукрасих на Бароко, щото ми е един такъв разкошен с тая бяла козина, като му се ядосаме, му викаме Роксън бандита, а когато го мързи или се глези е Бароко бей (защото е турски ангорец). По-забавни са обаче котките в двора на майка ми - Саддам, Хитлер, Осама, Рижо Ирландеца, Глезла и доайенката на племето и най-големия му позор - една пъстрокожа хитруша на име Врабчоядка. На нея кръстник й стана синът ми, бил е сигурно на 4 годинки, когато я видя да изяжда едно мъничко врабче, и, естествено, я намрази до смърт. Сега Врабчоядка е сигурно към 17 г. - рекорд за улична котка.
Ето го и Бароко бей:





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Altijd]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано25.09.09 19:12



Прекрасен е! Да ти е жив и здрав.
Много ми харесват и имената на другите котки.





Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: la_gata_negra]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 00:06



Нашето сиамско откачалче се казва Шминки. Дойде от Тинки-Уинки=>Тинки-Минки и накрая Шминки.

Името и пасва идеално - Шминки е също толкова ненормална и луда колкото и името - абсолютна маймуна
Интересното е, че когато я повикаме отговаря с мяукане независимо от вариантите, с които я наричаме - Шмин, Шминкуни, Шминкел, Шминчо и т.н.

Редактирано от i__n__a на 26.09.09 00:18.



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: Altijd]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.09.09 10:11



Страхотен Бей си имате

Да ви е жив и здрав, много целувки от нас. Той май е с различни очи, много интересно



Тема Re: Белите котки с различни очи ...нови [re: Altijd]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано26.09.09 11:41



Невероятно!
В първия момент реших, че е котката на моя позната. Бяла, със зелено и синьо око.
Твоят е котарак?
Тази окраска вероятно е в резултат на смесването на породи. Някой знае ли?
Миналата година й търсиха съпруг. Избрали си от интернет бял персиец. Родиха се две котета: бяло с две сини очи /глухо/ и шарено /черно и бяло/, което наследи големите очи и късото, чипо носле на персиеца.



Тема Белланови [re: martyr]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 16:25



На този твой приятел може да му кажеш, че Белла (bella) означава хубава (ит.)

Чудесно име и за бяла и за черна котка



Тема Re: Как избрахте имената на Вашите любимци ?нови [re: ckитoмa]  
Автор i__n__a ()
Публикувано26.09.09 20:25



Предишната ми котка се казваше Миша. Кръстих я така, защото като я взех беше малка като мишка.



Тема Re: Белите котки с различни очи ...нови [re: ssiberia]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано29.09.09 18:44



Бароко е чистокръвен ангорец, поне това установих след няколко консултации и немалко четене на книжки за котки. Има типичната голяма яка и потури на задните крака. В миналото разноцветните очи са били много ценени, но сега са ги обявили за някаква генетична слабост.
Благодаря за милите отзиви за бея, едно голямо мяу от негово име

. В края на лятото се беше напънал да става татко, обаче и ние със "сватята" нещо омотахме породите - нейната беше костенуркова персийка и така и не бутна на бат' Роко. Ако някой има по-дашна дама, Роко е насреща - за Бургас и региона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.