Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Котка и бебе?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 16:37



Ти Наньо сама ли го подстригваш или се водите на фризьор

? Съвсем 0 номер или примерно 1ви? Със сигурност изглеждат тъпо и сигурно и на тях самите им е тъпо, ама нали е временно ...



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано14.07.09 20:23



Честито! Много се радвам на хубавата новина. И те приветствам, че и през ум не ти минава да се разделяш с Бебо. И щом е така, то значи че ще се справите по най-добрия начин. Който търси намира - нали така? И ти щом търсиш варианти и отговори непременно ще ги намериш...

Аз нямам опит за сподеряне - имам две деца, пораснали вече, но не съм имала котка като бяха бебета. Имала съм котка когато аз самата бях малка и сега, когато моите вече са пораснали.

Но едно нещо мога да кажа със сигурност - бебетата не са толкова крехки колкото често си мислим и със сигурност при едно правилно отглеждане и на бебето и на котето няма да имаш никакъв проблем. Тук е важно да не се забравя и да се отбележи, че трябва да имаш ПОМОЩ И ПОДКРЕПА чисто откъм задължения. Защото всички ние, които сме и майки и котколюбци знаем, че и детето и котето изискват доста грижи... време... Та това е - да ти помагат, ама много...

А Бебо - може да не е женска, която развива майчински инстинкт, но пък като е такава добра душа и ако няма поводи за ревност... ееххх, ще е добър и нежен с малкото човече.

Целуни бъщещия батко Бебо от мен!



Редактирано от Живoтинka на 14.07.09 20:26.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 07:47



нещо като 1-ви номер се получава

Всъщност само веднъж е подстригван по-цялостно, миналата година - водихме го на вет и той с една ножичка го острига по гърба (че се беше сплъстил), а ние вкъщи го дооформихме. Изглеждаше така (снимката е 2-3 седмици след подстрижката):



иска ми се целия да го острижем, но това може да стане само с упойка при вет и това ме спира .. Иначе сега го стрижем само около дупето (ужасно много мрази) и започнах да го реша всеки ден - има ефект, много по-малко косми летят вкъщи.






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 09:36



Хехе, много е сладък, като овчица

И мен ме притеснява упойката, ако ще го подстригваме основно, но пък съм забелязала, че при вета много не шава, така че ако го държим здраво, може и да успеем без упойка. Трябва да се пробва.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Живoтинka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 09:42



Благодаря ти Животинка


Наистина ще трябва помощ, спор няма, затова от сега започвам да прехвърлям някой задължения към Бебо на бъдещия татко, да свикват да се гледат мъжете Много се радвам, че и таткото ме подкрепя, че ако трябваше да се боря и с него за котката, щеше да е доста трудно. Всички до тук ми вдъхнаха кураж, че можем да се справим, няма да сме нито първите, нито единствените и вярвам, че ще успеем.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано15.07.09 10:25



Котките могат да са безсимптомни носители на Microsporum canis. По тази причина принципно е възможно котка да зарази човек без тя самата да има признаци. Обаче, доколкото зная, ваксините не предотвратяват това носителство - те просто създават имунитет на котката срещу няколко вида гъбички, но всъщност, както всяка ваксина, сами по себе си представляват "заразяване" с гъбичките и дори могат да предизвикат симптоми.
Според мен може да се вземе проба от косми във ветеринарна лаборатория, за да се направи тест дали е носител и ако се окаже че е (което е малко вероятно все пак), къпане веднъж седмично с низорал (няколко пъти последователно) ще унищожи гъбите.

Редактирано от Zhimi на 15.07.09 10:26.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 10:57



мда, при вета и ние сме много кротки - всеки път го хвалят колко е добър

ама там го е шубе, докато вкъщи ни разказва играта. Никога няма да забравя как при едно ходене на доктор така се уплаши, че не искаше да ме пуска ... и като го сложих на масата се обърна и протегна лапи да го гушна, невероятно беше, като човече






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 11:48



Ясно. Мерси за информацията. Значи пак ще го мислим този вариант с ваксините. Хич не ми се ще да го дупчем и да се намесваме в имунната му система.
Ами товите сладурани как са, сигурно вече са големи котани? Искаме снимки



Редактирано от Mutzka на 15.07.09 11:51.



Тема Re: Котка и бебе? [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 11:49



Миличкият

И като е така подстриган, по-малко ли се скубе?



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 13:14



о, да, определено.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.