Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 20.04.24 
Общества
   >> На село
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Жегаааааа...!нови  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.07.12 10:23



Ангелинка на преден план и останалите са изплезили език:))





Направо не мога да ги мисля на 40 градуса(в метеоклетка на 2 метра над земята, стандартно мерене, при земята е поне 45!) с тия кожухчета:

(съжалявам за качеството, правена е по залез с/у слънцето)



Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: Киро]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано28.07.12 09:54



... ами направИ им един плитък басейн - да се мокрят само до кълките и да не се удавят, сложи им сенник - да си почиват на сянка под него, а може и една лятна люлка със сенник - да си се люлят, ... ще бъдат супер щастливи кокошчици.
Моята зълва си ги е кръстила: Б.Борисов (за 06.08 сега - по повод РД ще го обезглавят, че оставил кокошките без перушини), Т.Дончева, Е.Масларова, Ц.Цачева, М.Манолова, ... и още 3-4, но им забравих имената. Кучето им е Ц.Цветанов.



Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: Бзмпмин]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано28.07.12 20:22



Имат си всичко(засега няколко съда и да - опитват се да се представят за патици), навеси, сенки, дървета, стаи 3-4 броя - всички, където прабаби и дядовци и обикновени баби и дядовци навремето са гледали крави, кози, сега е само кокоше царство)
Мога 200 да разселя, но ще ги свият мангалите и ще ме е яд. Сега за 30-ина не, че няма да ме е яд пак, ама не чак толко :)

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: Киро]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано29.07.12 23:12



Хубаво е да се хапват домашно гледани животинчета, но ако има кой да ги гледа и да се грижи постоянно и навреме за тях. Не може животинчетата да чакат да си изпиеш кафето и след това да ги нахраниш и напоиш, ... не е за всеки тази работа. Но, удоволствията се заплащат.
А за бройките - 200 вече е промишлено и по-скоро за търговия, а 20-30 за една по-голяма фамилия за една година, ... предполагам, че есента си ги заколвате всичките, а на пролет си вземате нови пиленца, ... и така всяка година.
Има много евтини фалшиви камери - монтирай си на фасадата до входната врата да се вижда все едно, че е истинска, .... за заблуждение на циганите.



Тема Re: Жегаааааа...! [re: Бзмпмин]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано30.07.12 10:01



Камера, циган не лови, еле нощеска - абсурд. Те са от друга мая и си имат правила. Влиза по тъмно кат змей ..



От наще съселски съм чувал следното вярване: кат извадят зъба бате, ще порасте нов. Или .. салца ще ям, ма таз раота мноо тежка /косене примерно/ не барам. А кат се фане, коси половин час и седне и почне се пазари: тез двайс лева са нищо бате, дай още , наклонен е терена .. е къФ да е датайба?!?

Иначе, миналата седмица, без следа /освен едни счупени слънчеви очила/ и шум ми отнесоха 150 кила огромна чугунена вана с надпис на дъното 'сделано в СССР', дет я точех за лятна баня. Никой нищо не видял ни чул, а тва требе се носи от поне 4 каяци, да се товари, да се транспортира ..



Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: Киро]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано30.07.12 10:07



Петела е врЪхтЪ, напет, гледам ги е свъртял и при жега край него си.

Ко нещо е добре натакована кокошка .. ей .. щастлива май бе.

Скача ли да кълве ?



Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: borecom]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.07.12 15:47



Мен - не. Но комшийката дето им хвърля храна през седмицата се опитва да опъне. Затова чакам Светлин(тоя вдясно, дето мяза на Феймъс Граус) да поотрасне, както и имам един черен юноша, за да му тегля ножа. Но без петел е опасно - много дребни хищници особено денем имат страха на такова голямо говедо, 7-8 кила.

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: Киро]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано30.07.12 16:15



Ооо, петел си требе, особено уважавам налитащите .. ако ще и на комшийка да е.



А кви петли имаше навремето .. еехх, а не скача и не налита, веднага със зеле ..



Тема Re: Жегаааааа...!нови [re: borecom]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.07.12 17:31



За тази работа с ваната, Боре, щом няма и следа, значи е изнесена по въздуха.

Надписът 'сделано в СССР', дава ключа на загадката. Само някои извънземни, са го засекли от космоса и са помислили ваната за капсула от руски космически кораб. Прибрали са я и сега гадаят технологията



Редактирано от mirror_ на 30.07.12 17:35.



Тема Бе, не сме хора Мирка ..нови [re: mirror_]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано31.07.12 11:04



.. увредихме се .. толкоз дребни станахме, махни.

За туй фраснах и параклиса, затворих го, то свещи ли не крадоха, стотинки ли .. дарове, а немА един фитил на кандилото кой да напрай. Наместо да е нещо хубаво, средище за хора .. то само проблеми ми докара ..

А ваната вярно извънземна бе, на поне 30 годин и не бе мръднала, а си бе и спомен от бащин дом. Зарад нея ми щукна лятна баня на двора да случа.
Ако я зел някой боклук да я ползва иди-доди, ми са нарязали тва хубу нещо за .. по 45 стотинки на кило. Мама им ..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.