Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 17.04.24 
Общества
   >> На село
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ама .. маманови [re: mirror_]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано09.04.12 03:39



Излизам, влизам ..

И не си падам по тесни .. места.



Тема Боре,нови [re: borecom]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано12.05.12 21:58



мислех, че някъде тук има клуб "Градинарство", но не го открих в списъка. Сетих се, че щом имаш лозе, може и да се наясно, затова да питам нещо тук.
То това за мъж работа, ама какво да направи баща ми, че си има само дъщери.

Значи, имам поставена бойна задача да намеря машина за пръскане на лозе, защото нашата, една такава медна, стара, взела че протекла баш сега.
Ходих днес в "Практикер" и какво да ти кажа. Имат 16-литрови, ама от 20 до 180, пък всички ми изглеждат досущ еднакви. Сега се чудя, каква да взема, защото през зимата купих една 5-литрова градинарска на баща ми, а се оказа, че от син камък се задръства.

Тъй сега, на въпроса. Коя точно дупка да гледам или сравнявам и ако са еднакви, по-скъпа или по-евтина да купя, според теб, пък и да стане работата?

П.П. Е на...сега се сещам, че нашата имаше някаква ръчка за помпене отстрани, а при тези не видях такава. Като купувам, трябва да търся механизЪма. И кой да се сети и да им щракне по една снимка, вместо да се обяснява.





Тема Re: Боре,нови [re: mirror_]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано14.05.12 09:45



- това за протокола. Тук също е уместен въпросът.
2. Вземи си от по-евтините. Пластмаса е, при всички случаи е по-кекава от старите медни навремето. Но има решаващо предимство: по-лека е. Ония бяха колкото водата в тях, дори празни. А тия като тара не се усещат.
И естествено, че му вземи 16-литрова, какви са тич цвъчки 5 кила, бла бла.
А съветът ми да вземеш по-евтина е, че тъй или инак след 1-2-3 години ще се скапе някъде и е по-добре да знаеш,ч еси дала 20-30 лв, отколкото 200. БТВ за последната цена или малко отгоре можеш да вземеш гръбна с моторче - там вече говорим за съвсем друго качество на пръскането: прави разтвора на фина мъгла и го мята на 10-15 метра при нужда. теоретично подобрява производителността на труда няколко пъти, д ане говорим за спестения препарат. Ако имаш 1-2 декара за обработка, може да се случи така, че да се изплати за по-малко от един сезон.
Недостатък: НЕ МОЖЕШ да пръскаш с нея тотален хербицид - ще е..ш майката на всичко зелено наоколо :)
и 3. офтопик: Сърби ме езика да кажа, че с две дъщери, при подходяща организация от тяхна страна може да се докара значително количество мъжка работна ръка, нежели 1 или двама синковци, ама предложенията как да стане това не са за тоя клуб



Тема Re: Боре,нови [re: Киро]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано14.05.12 17:41



Ти днес да видиш, как не могат да стигнат до единно мнение, какво да се вземе. Накрая аз ще взема командирското решени и тези дни ще купя точно евтината. 5-литровата я бях купила с идеята, да си пръскат там доматите, уж за по лесно и дано да им свърши работа поне за това. Не знам, колко е голямо лозето. Тези мерки на око, не са ми ясни.

Те го те, след днешната инспекция:





И отделно има доста асми пред къщата. Ей тук снимах малко, на какво дередже са:


Сега да не си помислиш, че имам участие във всичкото това нещо. Виж там дебелата сянка, от където съм снимала.

По точка 3, действително трябва вече да се взимат мерки, защото най-вече липсват пиячи...сериозно.



Тема Re: Боре,нови [re: mirror_]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано14.05.12 22:09



Огледалце, извини за забавата, но бил на село.

Да си кося тревите и сея домати.

Относно пръскачката, тати ти съм го виждал, над десет литрова не земай. Излишно тежат, лозето не е голямо, а пръска и дръвчета - десет литровите са удобни, не тежат, дозирането за препаратите /за10 л/ е удобно за смятане и механизма им за налягане е с помпа, не с ръчка да мааш нон-стоп.

За моите дворове ползвам една 10 литрова от поне дестина години. Моя комшия също моята ползва, от медната му се разкачи гърба. За всичко - син камък. препарати за дръвчетата, за раунъп за тревите и прочие .. .. Поддържат се много лесно, имат резервни части - маркучи, гуми за помпата, уплътнения, накрайници ..

Продават се почти навсякъде, сега цените на Мосю Бриколаж са удачни. Когато я купуваш гледай да е с удължител на пръскателя /оназ пръчка до нея/ нужен е когато се пръскат по-високи дръвчета. Цените им са 50 до 70, 80 лева. По евтино не купувай ..

Ако продължаваш да не се справяш ми драсни бележка, ще я изберем .. даже мога да те улесня .. да зема да я купя и да им я закарам още утре .. без тва требе си поливам туите.



Тема Re: Боре,нови [re: borecom]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.05.12 10:27



Епа, много ти е висока тревата и не се виждаш.



Значи тази пръскачка е "ябълката на раздора", защото комшията имал такава. То комшийското винаго по-убаво, пък аз нека събирам цял консилиум.

Големият литраж не е проблем, защото голямата събира и много и малко. Значи, въпросът седи, как ще се носи, така ли? Ама 10 литра на рамо, във форма на бидон, е неудобно, си мисля. Макар че, знам ли.

Още утре, не им е нужна, защото първото пръскане са го направили, онзи ден, когато е протекло, затова и аз още се туткам.

П.П. В наше село вчера правиха молебен за дъжд и вряха едни големи тенджери в парка. Пак се намери повод да апнат и пийнат, дет се вика.
Сега чакаме. Не бързай да поливаш, че да не се минеш



Тема че образцово лозе и лехи - [re: mirror_]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано16.05.12 03:43



ти си за похвала...

от какво се оплакваш всъщност?
10 литровата е много добра - и не е проблем - удобно се носи...


ЕВРОПРОСТАК

Редактирано от ceлянинъt на 16.05.12 03:44.



Тема Идвамнови [re: Киро]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.05.12 17:01



да обявя, че моята сага приключи с това нещо:



И към него, освен уплътнения и някаква странна малка биличка, има тези неща:



Тази ми се стори опималния вариант, от всички, които намерих като асортимент.
Сега остана да се намери и работна ръка...само



Тема Алооо, кула Бургаснови [re: borecom]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.05.12 17:10



вика Драченберг



Боре, ама този дъжд, каква благодат за тревата ще дойде, а. Ама поне са ти се хванали и доматите покрай нея

П.С. Относно пръскачката, виж по-нагоре, каква купих. Такива, като твоята ги има навсякъде действителна, но последно, малка им идвала.



Тема Ама, въобщенови [re: ceлянинъt]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано21.05.12 17:21



не се оплаквам. Още повече, че аз не съм се навела един път


Ако бях снимала целия заден двор, действително в момента изглежда подреден, като аптечка. Но нали е ясно, че да се постигне такова нещо, трябва да има и постоянна грижа на място и слава Богу, все още има. Всяка есен, когато се прибере всичко, слушам едно и също нещо, как вече последно и се връщали в града, и след два дни - рестооо. Не можели те така да оставят всичко.

И те така. След тях, не знам. Ние, като да не го можем това нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.