Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: bobby2OO5]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано16.07.11 21:33



На теб ти е назначин скенер за след 10 дни, което означава, че на практика ХТ, може да започне веднага. Виждала съм такива случаии. Доктор Хрисчев е много опитен и може да вземе такова решение.
Вторият вариант е да изчакат онкокомитета - лимфоми, който е всеки понеделник.
Ти каза, че са взели биопсия от лимфен възел на врата, нали? т.е има ТО в ЛВ на врата и мидиастинома.
Костният мозък при ходжкин е малко вероятно да бъде засегнат. Бъде спокойна за това.
Не знам дали в момента доктор Хрисчев, не е в отпуска. Отиди и говори с него. Той ще ти каже..кое след кое следва. Пиши ако знаеш резултата на бета две микроглобулина. Ходжкина е лечимо заболяване. Ще мине...



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор Ру ()
Публикувано16.07.11 21:36



Беше към 11-12 см, никой не го измери точно. "Голяма медиастинална маса" писаха навсякъде. Не се изчисти напълно, нодуларната склероза прави много съединителна тъкан, която понякога остава - така стана и при мен. Наричат се фиброни остатъците, ПЕТ скенера доказа, че са чисти и няма активност в тях. Не се усещат, само на скенер се виждат :)
Един важен съвет - ако си млад или тепърва планираш семейство, много е желателно да замразиш генетичен материал преди началото на лечението. Безплатно е при подобни заболявания. Дава голямо спокойствие. Ако искаш координати на клиника (където аз го направих), кажи.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор mateos ()
Публикувано18.07.11 23:17



Здравейте отново :) С 300 зора записах по-ранна дата за скенер и така утре в 12 трябва да имаме яснота за стадия на болестта - стискайте палци все оше да е само в гръдния кош :)
И аз съм при д-р Хрисчев, симпатяга ми изглежда, дано започнем лечението след като му покажа новия скенер.

Ру, моля те прати ми координати на онази клиника. На мен тъкмо ми се роди моми4енце - на 22 днк сме :) но
човек не знае, може да поискаме и второ след време.

Поздрави и крепко здраве!



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор Ру ()
Публикувано19.07.11 12:21



Това е адресът:

. За хора с онкологични заболявания процедурите по замразяването и съхранението са безплатни. Иди максимално скоро, преди да е започнало лечението - така шансът да има повече активни клетки е много по-голям.
Обикновено не се засяга репродуктивната функция при видовете лечение за ходжкин. Въпреки това е много по-добре да си спокоен, че си си уредил нещата, от колкото месеци наред да гададеш и да се чудиш дали ще ти се размине и на теб.

Happiness is a state of mind.

Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор mateos ()
Публикувано23.07.11 18:09



И така, всички изследвания са готови и в понеделник започвам по схемата BEACOPP. Кажете нещо за самат терапия - може ли да се закусва преди нея или трябва да си на гладно, за да няма драйфане? Става ли ти лошо по време на вливането или по някое време по-късно? Вие как ходете и се връщахте - може ли човек да кара кола или не (предполагам, че не :))
Боледувахте ли много заради намалените защитни сили? Кой ви лекува гриповете - пак ли в онкологията или при джипито?

Пак много въпроси написах :) Поздрави на всички!



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкин [re: mateos]  
Автор Ру ()
Публикувано23.07.11 23:19



Искаш ли Натулан? Имам част от опаковка..
Добре е да закусваш преди вливки - няма да ти прималява толкова и ще понасяш по-леко. Имаш вливки 3 дни, 3-4 дена почивка, после пак вливка. Първия ден вливката е най-дълга и тежка - поне 5-6 часа, запаси се с търпение и материал за четене. И така през 21 дни.
Дали ще ти прилошее зависи от много неща. Недей да очакваш да ти прилошее, защото ще ти прилошее :). Инжектира се лекарство против гадене преди всяка вливка, точно за да няма такива неща.
Не е желателно да караш кола, може да си отпаднал, да ти е цялостно кофти - не знаеш как ще ти подейства. Добре е поне първия цикъл да имаш придружител, който ще е с теб по време на вливките и след това.
За боледуването - забелязах, че по време на химия по-трудно се хваща грип - вирусите измират :). Не само при мен, правих допитване преди време. Лесно се простудяваш, лесно се появяват инфекции, гъбички, тн - лечението се съгласува с хематолога (ако се съгласи да ти обърне внимание) или личния лекар (ако е наясно какви лекарства е добре да дава и какви - не). Избягвай да си около болни хора, ако е неизбежно - носи маска.
Стискам палци да започне леко и да продължи леко! :)

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано24.07.11 10:50



Всеки човек понася различно вливките. Баща ми, например се хранеше по време на химиотерапията. Никога не е усещал някакви странични ефекти. Химията понесе леко, само два пъти имаше ниски левкоцити и веднъж херпес. Не е боледувал по време на ХТ. По отношение на шофирането, много хора шофират, но това според мен е строго индивидуално.
Ще лежиш ли в отделението, първия път? или само ще ходиш на вливки. Премина ли стадирането на лимфома? Какво е нивото на ЛДХ, СУЕ и бета2микроглобулина?



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автор mateos ()
Публикувано24.07.11 13:52



Здравейте и благодаря за отговорите, информацията ще ми е много полезна. По принцип няма да лежа в отделението, само ще вливаме и си отивам. За стадирането никой нищо не иска да каже, но аз си видях резултата от скенера и имам два засегнати лимфни възела в корема, но не са засегнати нелимфни органи, така че изглежда е 3-и стадий.
Поисках си и кръвните изследвания, но казаха, че те са си за тяхна информация и не ми ги дадоха :) Ще питам пак в понеделник :)

PS. Ру, благодаря за Натулана, аз намерих две опаковки, но срокът му изтича през октомври 2011, така че трябва да пия него спешно :)

Редактирано от mateos на 24.07.11 13:54.



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано24.07.11 15:25



Пожелавам ти утре всичко да мине леко и без странични ефекти. Ако имаш въпроси пиши. Ще помагаме с каквото можем. Доктор Хрисчев е много опитен хематолог. Можеш да му се довериш изцяло. Знаеш за соковете от изцедено цвекло помагат много за възстановяване на кръвните клетки при ХТ.



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор Ру ()
Публикувано24.07.11 18:00



Имаш право да знаеш абсолютно всичко за състоянието си, и да направиш копия на всичките си резултати :). Там са го обърнали на диктатура, не им се връзвай. При отказ да ти дадат информация, може да пишеш жалби - иди на сайта на АПОЗ, там има всичко необходимо. Ако не вярват, че трябва да си казват всичко, разпечатвай им "доказателства" и си отстоявай правата.

За Натулана - малко си се презапасил :). И аз бях така миналата година, но една фармацевтка ме открехна, че няма проблем да го пия половин година след срока на годност. Така че довърши и двете опаковки без да се притесняваш, само го дръж в хладилник по жегите.

Happiness is a state of mind.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.