Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лечение на рак [re: megolina75]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано30.05.11 01:08



Заяждат се, защото лекува алтернативно и много евтино, той отдавна е на прицел от конвенционалната медицина. Всеки който дръзне да лекува по евтин и достъпен начин - бива преследван, съден и всичко каквото се сетите. А защо не се осъдят всички останали лекари които причиняват смърт от безразличие, незнание, безхаберие, безотговорност, незаинтересованост, грешки, алчност, корумпираност... когато съдим един, трябва да съдим и всички останали щом е причинил смърт, ама едните са с превилегия, а другите - не. Зависи който те покровителства и на чии Господ служиш. Нищо ново под небето. В щатите всички които работят с алтернативи са преследвани, всички са лежали в затворите, всички....

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Още за вит. Днови [re: whitelilly]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано30.05.11 01:20







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Лечение на ракнови [re: whitelilly]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано30.05.11 10:09



С това, че не е излекувал заболяването на хора, които са могли да бъдат излекувани с конвенционална медицина. В Италия законите са доста строги в това отношение. Да не говорим, че хората, които го съдят са семействата на починалите пациенти.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Редактирано от megolina75 на 30.05.11 10:28.



Тема Re: Лечение на ракнови [re: Kaлoянa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано30.05.11 10:16



Калояна, напълно съм съгласна с теб, че всички трябва да бъдат третирани по един и същи начин, независимо дали става въпрос за алтернативна или конвенционална медицина. Но също така смятам, че думичките "лекува рак" трябва да се използват малко по-пестеливо, защото в последно време всеки е тръгнал да лекува рак. Уважавам безкрайно много един куп алтернативни лечения, доказали своята ефективност. И също така уважавам хора, които казват "Не мога да гарантирам. Мога да опитам." Звучи вече по друг начин, нали? Да не говорим, че центровете с добра репутация имат и хора, преминали през техните лечения и с които можеш да разговаряш. След това вече знаейки всички плюсове и минуси да вземеш решение. Според мен така е правилно. А "Не се притеснявай, ще те излекувам" ми звучи несериозно.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: Още за вит. Днови [re: Kaлoянa]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано30.05.11 11:41



при мен се установи намален /от реф. 20-70 аз имах само 4/ вит.Д през семпември-10г , както винаги случайно...

млечните храни не мога да приемам-панкреаса ми не ги понася от няколко години, имам фотоалергия от слънцето, насилвам се да ям риба, която не обичам, ям храни, които може да понесе червото ми и стомаха, приемам добавка-ленено масло на капсули, различни чайове
наблюдавам и приемам вит.Д3 на капки вече всичките тези месеци, но наличието му в моето скъпо тяло расте, но много бавно, все още е под долната граница ...
колко струва изследването на вит.Д не мога да кажа, защото заедно с него се изследват и други специфични показатели,
следя ги в две лаборатории в София- BODIMED и HEPA BIOLAB, и в двете струва скъпо и не е по касата, защото не мога да получа направление, а и дали са включени по касата също не знам...

всичките тези цитирани бг сайтове отдавна ги прочетох, както и руските
интересува ме как по света се третира този въпрос, но за съжаление моят англ. е на ниво разговорен...



... butterfly effect ...

Тема Re: Още за вит. Днови [re: LlDl_ru]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано31.05.11 01:12



Лиди, тук фамилния лекар определя каква доза да пие човек, но обикновено се прави ударна доза първия месец, и после поддържаща. За всеки човек е различно, незнам какво да те посъветвам. Изгледай тези филмчета



и всички други които са на страницата, ако неможеш от първия път да разбереш нещо, гледай ги по няколко пъти, сигурна съм, че ще разбереш основните неща

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Още за вит. Днови [re: LlDl_ru]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано31.05.11 10:49



Лиди, дефицита на витамин Д3 има значение за няколко вида рак /това поне виждам като резултати от проучването, за което Калояна е пуснала линк/. Между тях най-усилено се говори за рак на простатата , рак на дебелото черво /доктора обяснява, че при химиотерапия за този вид рак има убедителни доказателства, че намалява нивото на витамин Д3 и може да достигне много ниски стойности/, пациенти с трансплантиран костен мозък, връзката между остеопорозата и витамин Д3. Както можеш за се досетиш разделят хората на групи и започват тестовете с витамин Д3 като суплемент. При рак на простатата, дори и тези които са получили по-високи дози /не повече от 2000 единици, 1000 единици са 0.25 мг./ не са имали някакви странични ефекти. Заключението е, че при пациенти с тези видове рак, които са заложени в проучването /предстои да излезнат резултати за рак на гърдата и рак на белия дроб, както и за пациенти с рак на простатата, при които единственото лечение е витамин Д3, като хранителна добавка/ се наблюдава намаляване на количеството витамин Д3, което дава основание да се мисли, че неговото увеличаване може да доведе до по-добри резултати, както и да намали токсичните ефекти от стандартното лечение /химио и лъчетерапия/. Ще погледна дали има отделна тема за витамин Д и ще се поровя малко повече за конкретни клинични изследвания!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: Още за вит. Днови [re: megolina75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.05.11 14:55



Предлагам да отворите отделна тема за Вит. D и да пренесете информацията там. Мисля, че си заслужава.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Още за вит. Днови [re: megolina75]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано31.05.11 18:26



БЛАГОДАРЯ, megolina75 !

по препоръката на Джулчето

направих отделна тема за толкова важния Витамин Д



... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 31.05.11 18:27.



Тема Re: Още за вит. Днови [re: LlDl_ru]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано31.05.11 19:48



Няма за какво :) Тези дни ще седна на спокойствие да изчета и изслушам какво има в темичката и ще се разровя дали няма нещо по-новичко!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.