Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ваксина за 3 вида ракнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано23.05.11 08:11





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Светът се бори---нови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано23.05.11 08:14





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Някой има ли тази книганови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.05.11 04:26



тук има лечение с рецепти, например с бучиниш - онкологични заболявания







Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 21.06.11 00:21.



Тема Интересни статии [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.05.11 04:40









Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.05.11 11:11



"Американски учени са установили, че пластирите против люлеене в плавателните средства помагат за справянето със страничните ефекти от химиотерапията. И най-вече с гаденето и повръщането. Те съдържат вещество, наречено гранистерон, което се абсорбира в кръвта през кожата и блокира серотониновите рецептори в мозъка. Резултатът е по-малко виене на свят и успокояване на стомаха. Ефектът от един пластир продължава до 5 дни."

Калояна, може ли да провериш за какви точно пластири става въпрос (със съдържание на гранистерон), продават ли се свободно, каква е цената им и дали се използват от хора, които са на химиотерапия. Може би в аптеките ще дадат тази информация или пък по американските форуми...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано24.05.11 13:52



Оказва се, че Китрил съдържа това вещество гранистерон


Вероятно пластирите са по-евтини.



Тема Re: Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.05.11 17:48












лепенки














лекарства против рак



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.05.11 20:10



Калояна, мила, много ти благодаря за труда и всеотдайността да търсиш и поместваш изключително важна и интересна информация. За съжаление, обаче, не всички знаят английски, а автоматичният превод понякога повече обърква, отколкото помага.
Затова ако не те затруднявам, мога ли да помоля да отговориш простичко, кратко и на БЪЛГАРСКИ на въпросите, които поставих. Честна дума, нямам време да чета по 10-15 сайта, независимо че сигурно съдържат много полезна информация. Просто имам нужда (както вероятно и други тук) да получа кратък и конкретен отговор.
Благодаря ти още веднъж!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано25.05.11 05:38



Джул, аз не съм медицинско лице и немога да се ангажирам с медицински термини, защото аз мога да изтълкувам нещо по мой си начин, пък то да бъде с друго значение, грешката тогава си е за моя сметка, Аз също използвам автоматичен преводач, но когато съвсем зацикля търся помощта на синът ми Вярно е, че е трудно, но аз също с дни чета, лутам се и долу-горе се справям, но за себе си Тук има много критични и педантични хора които се хващат за сламката и забелязвам, че коригират, критикуват тези които са отделили от времето си(вместо да им благодарят ) и се опитват да помогнат, за това не се ангажирам с каквото и да било във форума за превод Нали знаеш, че тук влизат и много хора които не са регистрирани и такива които тайно четат, някой се заяждат и по добре да не дърпам дявола за опашката



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Пластири срещу гаденето при химиотерапиянови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.05.11 12:21



Знам, Калояна, но конкретният въпрос беше дали тези лепенки се продават свободно и колко струват. Нищо повече. Добре е да има 1-2 кратки изречения за отговор, когато е възможно, разбира се! Иначе е чудесно, че предлагаш сайтове, защото хората, които могат, ще четат и ще търсят.



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.