Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема първичен карцином на черен дробнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 21:25



От три месеца следя темите в клуба.Страх ме е да разкажа/за сега/, за това само ще ви помоля за съвет. На 18 06 07 е направена операция на първичен тумор в черния дроб на майка ми.Не е изчистен изцяло ,защото има много кисти и разсейки по него.Все още не знам дали ще ни предложат химио или ще вдигнат ръце.
Изчетох някои от темите и искам да започна Герсон терапията,но не съм сигурна може ли да се прави при този вид рак.С какво и как да я храня като дроба хем е болен,хем изрязан.Да не споменавам огромния разрез от операцията. Моля,помогнете ми! Aко не тук това е адреса ми:
e-mail rumi.folk@abv.bg



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: Aз]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 12:13



Знам , че прогнозата не е добра,но не искам да се предавам .Имам нужда от помощта ви... Откривам много малко информация или просто пропускам нещо.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор angelova67 (новак)
Публикувано24.06.07 12:43



Руми, влез в справочника на темите. Там има информация за карцином- дифернциран или не и за рак на черния дроб. Не мисли за прогнозата - тук сме много с "няма лечение". Няма вълшебна отвара. Много важно е да засилите имунната система. Има много алтернативи в справочника-императорското плодче /лиций/е подходящо за черен дроб. Взимай се в ръце и почвайте! И пиши как се развиват нещата. И много кураж!
Успех от сърце!



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: angelova67]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 13:27



Още при първите съмнения за рак ви открих и успях да си направя схема на добавките.Нямам голяма финансова възможност за това се доверихме на Натанал,герисан,лиций.Тя си избра една гъба,която образува нещо като руския кефир и си я пие и нея.Още пие различни сокове,отвари и чайчета от билки които са за подсилване на организма.Почти изцяло и спрях месото.Тя,милата такова здравословно хранене не е имала от години,така че мисля малко повлияхме на имунната и система.
Сега исках съвет от вас дали ще може да приложа Герсон терапията и как да я захраня след системите ,като ще я изпишат в понеделник.
Лекуващият и лекар е в непрекъснати операции,а когато татко е успял да говори с него , му казал че нищо не може да се направи.
Сега отивам при нея,а после ще пиша пак.
Моля ,дайте ми съвет.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано13.07.07 19:09



Руми, разкажи ми какво стана с вас, как сте. Моята майка също има много разсейки в черния дроб, но преди два дена и беше първата химиотерапия, няма сили в момента, казва, че се чувства доста отпаднала, но тя също пие най-различни сокчета , яде супички , пие алое, котешки нокът, рибено масло, витамин С, и незнам още какво, сега и купих Герисан, за да подсилиме малко имунната система, че хемоглобина й е нисичък, има ниско кръвно, учестен пулс, много ме притеснява това, че от време на време не може да си поеме въздух, доколкото знам, това е от черния дроб. На нея първичния тумор е на дебелото черво, което се оказа , че не е отстранен, има го при новия скенер се вижда ту-формация на дебелото черво и незнам и аз какво да правиме, дали нова операция ще трябва... Пиши ми , ще ти бъда благодарна! Успех и късмет!



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: бoбъp]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 21:33



На 19 юни направиха на майка ми лапаротомия...,демек я срязаха през целия корем.То си е операция,ние поне така му казваме , макар че май нищо не са могли да направят.
За добро или зло, хирурга и казал ,че е направил всичко което е зависело от него ,и тя го разбра погрешно. Химиотерапия не може да се приложи.
Тя милата се подложи на толкова мъки и реши че първичния огромен тумор е изрязан...Знам мнението на повечето болни за истината,но просто не можахме да я кажем след това.
Сега сме на вилата и давам алое,лиций,бял трън-чай,козе мляко,сирене/малко/ и суроватка от него. Тя сама спря натанала докато пие алоето. Още правим и от познатите сокове.
От 15 дена е на традамол стада50 ,по едно или две хапчета -според болките.
От онкологията ги изписаха 4x1,но тя не иска да и се спи постоянно и...така.
Боли я понякога раната и дроба,но тя се надява много.....Опитва се и става да се разхожда по няколко пъти на ден.
Иска да отиде на контролен преглед,но аз не знам къде да я заведа и как ще реагира на резултата.
Ах тези лъжи....та било то и да дадем сили и смисъл да се борят близките ни....
Не знам какво още да направя.!



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано15.07.07 23:00



Много е трудно ,знам но моето мнение е да и кажете както се казва ,първо да подготвиш почвата ,а после на час по лъжичка ,на място ще пеценяш кога и колко да кажеш,контролните прегледи се правят при лекаря който я е оперирал,можете предварително да разговаряте с него и да му кажете ,че за момента тя незнае нищо ,или доколко знае така ще се избегнат нежеланите коментари.Но трябва да и се каже, а това вие ще прецените,как и докъде.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: Юлия 48]  
Автор бoбъp (непознат )
Публикувано16.07.07 11:55



Аз смятам, че трябва да й кажете, но не цялата истина, трябва да знае , че положението е много сериозно, но че има надежда да се излекува. Трябва да има сили и надежда да се бори, това е най-важното - духа! А щом сте на вилата, тя там ще се чувства добре, а и козето мляко също много помага, моята майка също го пие, витамин С и рибено масло всеки ден взима, алое и та пие, купила съм и билки, но казва, че много горчат и не иска да си прави чайове от тях, котешки нокът, сега ще и взема и прополис. Аз мисля, че от тези химиотерапии се чувстват по-зле, пък дали помагат, незнам... Това е засега от мен! Пожелавам ви много здраве и късмет!



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: бoбъp]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:09



За разлика от баща ми и сестра ми,които смятат че трябва само да и казват как се оправя,аз не го правя.Говорили сме няколко пъти от операцията и съм и казвала,че все още е на кантар:Хирурзите са направили каквото са могли,химиото е нож с две остриета и всичко зависи от организма и.Че ако успеем да засилим имунната система ,тя ще се бори с раковите клетки.За воля и желание за живот няма нужда да я подтиквам-тя го има и за нас.
Взех дестилирана вода за кофеиновите клизми,но там няма условия да ги прави за сега.Но тези пудри за прочистване на червата така и не открих аналог в БГ.
Суроватката като че и помага за очистването,което за мен е много важно



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 12:17



Вярно е, суроватката е изключително важна. За пръв път научих това от една книга на Айрола.
А за дестилираната вода - нали знаеш, че е полезно и да се пие? П. Димков предлага схема за лечение на рак с нея. Бях я поместила тук.





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:25



jull,откъде да намеря дестилирана вода за пиене?Тази в супермаркетите е за акумулатори и не е достатъчно чиста.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: Pyми]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 12:32



Продава се в аптеките. Най-скъпата е 5 лв за 5 л. Но ми казаха, че в аптечните складове и големите супермаркети (или хипермаркети) като "Билла", "Метро" и т. н. я има на доста по-ниски цени. Може би най-напред ще купите от най-близката аптека, а междувременно да потърсите на по-приемлива цена.





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано16.07.07 13:00



ако някой е пил дистилирана вода искам да питам какъв вкус има-
Баща ми донесе на майка от един завод където работи но мама не иска да пие защото има гаден вкус.такъв ли е вкуса на дистилираната вода или тази която ми е донесал не е чиста.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: kattt_1]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 13:09



Пила съм - съвсем неутрален вкус и в никакъв случай неприятен. Купете от аптеката и сравнете. Не трябва да се рискувате с вода за пиене от други източници, освен от изрично разрешените. А такива гаранции могат да дадат единствено в аптеките и големите магазини, където контролът би трябвало да е на ниво.





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: kattt_1]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 13:31



Пила съм я преди време.Няма абсолютно никакъв вкус и това я прави' ''гадна''.Просто няма нищо общо с представите ни за вода.



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: kattt_1]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.07.07 13:32



На мен не ми харесваше на вкус дестилираната вода. Майка ми я правеше, защото имаше дестилатор в работата. Кат, опитайте да намерите от друго място.

Джул, от къде може да се купи суроватка?



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: little_rabbit]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 13:53



Най-добре е да се търси от производители на бяло саламурено сирене. Иначе я има включена в състава на хранителните добавки на разни фирми, но аз бих използвала натуралната!





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано16.07.07 14:38



защо от производители на сирене



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: kattt_1]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 14:41



Кatt,суроватката е водата,която се отцежда при направата на сирене.Ние купуваме козе мляко и от него правя сирене,извара и суроватката.



Тема Re: първичен карцином на черен дроб [re: pyми]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 14:56



А трудно ли се правят? Чела съм рецепти, но все пак ти имаш опит...





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 15:10



О,станала съм спец!


То ми идва м/у правенето на сокове и следенето за вземане на хранителните добавки.
Щом аз мога-значи е лесно!



Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 15:15



Когато си в настроение, би ли ни образовала (но по най-лесния начин!)





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 15:32



Още сега,че и без това се застоях много на компа, а мъжете в къщи ме чакат с нетърпение от две седмици да изпълня редовните си задължения.
Млякото,ако не е току-що издоено/топличко/ се сварява и охлажда .На всеки литър се капват по 3-4 капки/с капкомер/ от маята...НО В ОТДЕЛНА ЧАШКА с щипка сол и малко вода. В чашата се сипва и малко от млякото за да се разтвори маята.При непрекъснато бъркане се изсипва в съда/тенджера с капак/ и се увива в нещо за затопляне/старото ми кожухче/.
След 2-3 часа/примерно/ се отделя малко вода на повърхността./Ако се забавиш и повече/Прехвърляш с черпак внимателно в друг съд с марля и цедиш като за сух таратор.Когато се поотцеди/още час-два/ го притискаш м/у две дъски с тежест отгоре и под наклон!Спре ли да капе-значи е готово.
Не очаквай промишлени количества,но е много полезно и се яде неосолено.

Дано да ви се чете толкова дълго....късмет на всички ни





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: pyми]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.07.07 15:37



Благодаря! И последно - а това, което "капе" не е ли суроватка?! Къде я разхищаваш така!





Тема Re: първичен карцином на черен дробнови [re: *jull**]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 16:19



Събирам я и в бутилки в хладилника!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.