Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема фитоестрогени + тамоксифен?  
Автор feia (непознат )
Публикувано20.12.05 20:52



Може ли някой да ми даде съвет, дали след операция - рак на гърдата и последвало лечение с тамоксифен мога да приемам препарати с фитоестрогени за облекчаване на страничните му ефекти.
В аптеките предлагат няколко вида препарати съдържащи фитоестрогени, но нито лекарите от диспансера, нито аптекарите се ангажират с категорично мнение за свойствата им.
Затова, ако някоя от вас с подобна съдба на моята, ползавала подобен препарат и уверила се в благоприятното му (и безопасно) действие за облекчаване признаците на преждевременния климакс нека сподели тук и ни го препоръча.
Много от нас ще и бъдат благодарни.



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: feia]  
Авторmina (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 18:29



Аз ползвам Соя витал , Феминост, увствам се добре .Помага ми и лекарството Деанксит,което пия от време на време(за нерви е).



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: mina]  
АвторSev_nova (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 20:20



Мина, ще обясниш ли точно действието на Соя витал и Деанксит, моля те!



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: mina]  
Автор feia (непознат )
Публикувано26.12.05 21:22



Благодаря ти за съвета. Чувала съм добри отзиви за Соя витал и Феминост, но не знам дали са подходяши за нашето заболяване. На теб онколог ли ти ги препоръча?



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: feia]  
АвторMИHA (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 18:35



На мен ми ги препоръча онколог и се чувствам добре,когато ги вземам.



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: Sev_nova]  
АвторMИHA (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 18:53



Соята действа като фитоестроген, а Деанксита е дневен транквилант- купува се без рецепта. Той успокоява , но не приспива-вземам го само сутрин (когато ми е много натоварен деня). Изчезват топлите вълни, изпотяването, леко понижава кръвното налягане. В последно време вместо Соя вземам Феминост(по 1 т дневно). Феминост освен соев концентрат съдържа резвератол(извлечен от червено грозде) и цинк-антиоксиданти, калции, вит.Д3 и вит. К.



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: MИHA]  
Автор feia (непознат )
Публикувано28.12.05 20:33



А кой медикамент точно ти предписа? Защото моя онколог, когато го питам какво да вземам за облекчение симптомите от хормоналната терапия вдига рамене и не ми препоръчва нищо.
Преди време си купих препарат "Соя изофлавони" на базата на фитоестрогени. Но не бях сигурна дали е подходящ и го спрях.
Така, че ако споделиш какво взимаш и дали има ефект ще ти бъда благодарна, а не само аз.
Пиши, моля те.



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: feia]  
АвторEcмa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 11:51



Аз съм в същата ситуация. След операцията ми назначиха тамоксифен. От няколко месеца нямам цикъл, зрението ми отслабна, косата ми изтъня и малко напълнях. Това са видимите странични явления. Опитах се да пия една седмица Феминост - комплекс от фитоестрогени и витамин D и калций, но го спрях, защото почувстах подуване и парене в здравата ми гърда . Много съм притеснена.



Тема Re: фитоестрогени + тамоксифен?нови [re: feia]  
Автор vesela.bg (усмивка)
Публикувано30.06.06 15:08



Измъкквам тази тема от архива, защото е интересна и не малко жени имат проблема с ранния климакс. Ще споделя моя опит.
По същия начин на мен ми спря цикъла след започването на Тамоксифена /сега отново имам цикъл след спирането му/.
Съответно полудях от топли вълни - пих какво ли не - Соя витал, Ремифемин, Феминост - без никакъв резултат. Най-добре ми подейства Мелброзия. Пих го доста време. Даже известно време в комбинация с Шлемник байкалски.
Другото, което вземах напоследък и имаше много добър ефект е хомеопатично на френската фирма Бойрон. Изписа ми го хомеопат. Не ви го пиша тук - защото за тези препарати се прави консултация с хомеопат в продължение на 2-3 часа. Разпитва те за всичко, което усещаш, чувстваш, по кое време на денонощието, колко е обилен цикъла и т.н. Затова изписването на хомеопатичен препарат е строго индивидуален.
Фитоестрогените са единствено позволените препарати за преодоляване на страничните усещания на климакса за нас, жените с онкологично заболяване и най-вече рака на гърдата.
Ето и малко по-научна информация:

Женските хормони /естрогени/ действат чрез два вида рецептори - алфа /в матката, влагалището и млечната жлеза/ и бета /в костите, сърдечносъдовата система и мозъка/. Фитоестрогените са растителни субстанции, с подобна на естрогените химична структура. Те могат да се свързват с естрогенните рецептори. В едни случаи те засилват действието на естрогените /антагонистичен ефект/, което се използва за лечение на климактерични оплаквания. В други случаи същите субстанции могат да имат противоположно /антагонистично действие/ - блокират естрогенните рецептори и предпазват от рак. За разлика от естрогенните препарати при фитоестрогените тези два ефекта могат да са различно проявени в различните органи.
Фитоестрогените от групата на изофлавоните /генистеин/ се свързат предимно с бета-рецепторите. ТЕ МОГАТ ДА ПРЕДОВРАТЯТ РАЗРАСТВАНЕТО НА КЛЕТКИ В МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА. Такъв препарат е Мелброзия, който не оказва влияние върху матката и влагалището.
Препаратът Ремифемин е описан като препарат за лечение на климактерични оплаквания без странични действия. Клиничните изследвания не са доказали, че той има общ системен естрогенен ефект. Екстрактът притежава дори естроген - антагонистично действие.
Цефаклиман е екстракт от същото растение /сребърна свещичка/ и въпреки че съдържащите се в него фитоестрогени се свързват с бетта-рецепторите, като противопоказание е посочено рак на млечните жлези. Това ограничение се обяснява с неизясненото действие на екстракта върху растежа на раковите клетки.
Препаратът Менол съдържа изофлавони в екстракт от соя. Фирмата подчертава, че изофлавоните имат установено противотуморно действие по отношение на рака на гърдата и лигавицата на матката.
Менофлавон е изготвен от детелина, съдържа четири изофлавона и най-вече генистеин. Експерименти показват, че генистеина потиска растежа на раковите клетки и пречи на прорастването на тумора.

Това е една статийка от доц. д-р Николай Доганов от "Майчин дом" в рубриката "Докторе кажи" на в. "24 часа".

Нема начин да нема начин!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.