Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Абе я да питамнови  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.10.19 13:05



Напоследък доста често взеха да ме обземат панически атаки по време на работа и то без видима причина (учестено дишане, чуство, че ще се задуша и всеобземаща ме паника, че работата се трупа а аз няма да мога да се справя). Последният път се разкрещях на брата, който ми се пада и началник - ей така почти без провокация - просто ми друсна още една поръчка не че тези дето ми висят в плана са малко. Всичкото това само по време на работа. Одъртявам ли, на работа ли вече не нося - нямам идея?!


Та кво мислите за това.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.10.19 13:10



одъртяваш и вече не ти се бачка толкова.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.10.19 13:17



Бе то наистина вече ми идва в повече - истината е че искам да си повече време в къщи и да се занимавам с неангажиращи неща.

Пък и се задържах цели 20 години в тази печатница - може би е дошло време да разнообразя. Предишната беше 10 години... изобщо като се наместя на някое работно място - трудно променям ама май наистина е дошло време да сменя работната обстановка.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.10.19 13:23



На всичкото отгоре си имам млада колежка - щерката на снаха ми - обучих я и вече доста работа отмята - ама като гледам с каква лекота работи направо ми се ще да съм на нейните години





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.10.19 13:29



вземи си 1 година отпуска



Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано13.10.19 13:40



В предната тема рече, че имаш натрупана умора.
Промяната, ако я търсиш...
...най-лесно би станала не като разнообразиш дейността, а като намалиш задачките. Щом има кой да те замества - вземай по-дълго отпуск или намали разботното си време.

Макар, че денонощието си е доста време, ето:
8 часа сън...
8 часа работа
8 часа за глезотийки...

:)



Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.10.19 14:32



Това не ми прилича на ПА,
а на по-силно изживяно притеснение за нещо реално (че няма да се справиш с работата и т.н.).

Според мен, просто намали темпото, поне за известно време,
или излез в отпуска. Възрастта по принцип има значение, но ти не си толкова стар.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.10.19 04:40



1 година отпуска дори да поискам няма кой да ми даде. По-вероятно е да си намаля работното време до половин ден. Това е което е реално постижимо. Друго е просто да напусна и да разнообразя. Ама кво разнообразие ще е това - идея си нямам. Благодаря ти.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: T a n y a]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.10.19 04:44



8 часа сън би било хубаво да ми стигат ама не - нямам идея защо може да са хормони може нещо друго. Стигат ми напълно не по-малко от 10 часа.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.10.19 04:46



Абе знам, че 51 не е кой знае колко ама всеки знае него си. Липари добре го е казала и то си е напълно така - просто искам да го давам по-лежерно и да не се зоря толкова. Едно време носех на работа сега вече ми е трудно.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Rosemary ()
Публикувано14.10.19 09:03



Хм. Странно. Щом брат ти ти е началник, не виждам причина да те обзема паника.
На 51 ли си? Мислех те за по-млад, около 30-те. На 51 вече уморота си казва думата.

......................................................

Редактирано от Rosemary на 14.10.19 09:04.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: Rosemary]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.10.19 16:54



Брат ми ми се пада началник. Той е основателя на фирмата, обичам си го и да е жив и здрав, ама начините ни на работа са съвършено различни и отвреме навреме забравям, че ми е шеф и го отнася, друг път аз го отнеса... Крещим си взаимно доста често, като никой не си слага на сърце това, което крещим и до 5 мин вече се шегуваме.



Със снахата, която също ми се пада шеф имам чудесни взаимоотношения - с нея си крещим доста по-рядко и пак до 5 минути след това вече се шегуваме. Изобщо - странни хора сме в странна печатница - пълна със шуробаджанащина



Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано14.10.19 20:07



май наистина е дошло време да сменя работната обстановка.
това е и моето мнение

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.10.19 21:00



Да живее шуробаджинащината ура

Ще крещите, ами, как няма да крещите, то в печатницата голям шум



Тема Re: Абе я да питамнови [re: Israel Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.19 04:09



Абе да ти кажа - не е лесно след 20 години на едно място с близки хора. Говорих с тях вчера - просто ще я карам по-спокойно.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: dama spatia]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.19 04:10



Оня откачен печатар - като напъне машината - основите на къщата се тресат





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.10.19 20:44







Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.10.19 04:36



Ами така де човекът обича хеви метъл





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.10.19 07:42



Аххааа, ясно. Хеви метъла е виновен





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.10.19 08:03



Свестен тип - се казва в такъв случай



Тема Re: Абе я да питамнови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.10.19 08:16



Ами да - само дето е леко шантав иначе и той работи тук сред тази шуробаджанащина вече около 17 години - ще рече че и той е шуробаджанак без да е роднина.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано16.10.19 08:21



Последният път се разкрещях на брата, който ми се пада и началник - ей така почти без провокация ...
Одъртявам ли, на работа ли вече не нося - нямам идея?!



еми брат ти има фирма и работници, семейство, жена и дъщеря, а ти нямаш нищо - нормално е да те е яд че си се оставил животът да минава край тебе - иска ти се да опънеш племенницата, ама вече си дърт и тя не ти обръща внимание



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.19 16:14



еми брат ти има фирма и работници,..........................
Това нормален човек не може да го напише дори и на шега.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.10.19 16:34



Ти нормален ли си?!



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.10.19 18:14



иска ти се да опънеш племенницата, ама вече си дърт и тя не ти обръща внимание

Модераторът да ти отправи предупреждение, че фърчиш при още една подобна простотия.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано16.10.19 18:37



На всичкото отгоре си имам млада колежка - щерката на снаха ми

първо:
младата колежка е без кръвна връзка, както е е видно от "щерката на снаха ми"

второ:
какво според тебе желае един нормален мъж при вида на една млада жена?



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.10.19 18:41



?!





Тема Re: Абе я да питамнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано16.10.19 19:26



Даркито откачи





Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.10.19 19:38



В отговор на:

какво според тебе желае един нормален мъж при вида на една млада жена?



чак гнусно предположение
а, спри се
ако на теб ти става наред при вида на щерките на твои роднини, не предполагай за другите и не приемай, че това е нормалното мъжко поведение
противно е да продължиш да го отстояваш това



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.10.19 19:47



второ:
какво според тебе желае един нормален мъж при вида на една млада жена?


Знам какво желае ненормален мъж от член на семейството, с който може и да няма кръвна връзка. Нормален мъж би се отвратил, ако му намекват, че е нормално да точи лиги по некръвни племенници, снахи и подобни.

Но специално Освободения не го забърквай в дебелашки шеги със сексуални мераци, нито му натяквай за бездетност. Поради медицински причини.

И сега, както предупреди Албена, че изхвърча заради една дума, щото с хора с диагноза не бивало да се подиграва човек, така предупреди и себе си като се подиграваш на Освободения със заболяването му и още по-лошо - със семейството му.

Знаеш правилата, когато трябва да се правиш на модератор за другите.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.19 21:19



На всичкото отгоре си имам млада колежка - щерката на снаха ми
първо:
младата колежка е без кръвна връзка, както е е видно от "щерката на снаха ми"

второ:
какво според тебе желае един нормален мъж при вида на една млада жена?


Преди години казах на една приятелка нещо подобно, а именно: вече ми е лесно, имам си нова млада колежка : дъщеря ми

Добре, че не съм го казала тук





Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.10.19 21:27



щото с хора с диагноза не бивало да се подиграва човек, така предупреди и себе си като се подиграваш на Освободения със заболяването му и още по-лошо - със семейството му.
Никой не е длъжен да знае за нечии заболявания. Всеки обаче е длъжен да спазва елементарно уважение към всеки и в това се включва нещо много простичко: това, че някой не е създал семейство не го прави по-малко човек, още повече, че никой не знае защо така се е случило.
Аз лично смятам, че за тази си изцепка дарки трябва да си почине от клубовете.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.10.19 22:50



Освободеният неведнъж е споменавал тук диагнозата си.
Това първо.
Второ, основният контингент в този клуб не е от суперздрави хора.
Трето, модераторът е длъжен да чете постингите на подопечните си и гастрольори, най-малкото, за да не допуска подобни гаври. Щом го прави за обичайните мрънкалници, да се прави на идиот и да злоупотребява със стар клубар като Освободения, е направо умишлено.



Тема Re: Абе я да питам [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.10.19 06:25



Ами аз се отвратих до дъното на душата си и смятам да си взема почивка от дира за неопределен период. Има неща, които подминавам с обичайното си добро чуство, това просто не мога. Излишно е дори да ми иска извинение - щото няма да му дам. Просто има неща, които не мога да преглътна лесно. Понеже го тресна тук като от последна инстанция, без дори да ме познава обмислях да го съдя за клевета, но и това отпадна щото е толкова мерзавско, че никакви пари не биха го поправили.

Надявам се времето да поправи нещата при мен и да се сещам без гняв и омерзение за това изказване.





Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 08:00



Виж сега, пич, първо извинявай, изобщо не съм искал да те обиждам, но разбирам реакцията ти. Тази ти реакция на обиждане и отдръпване обаче няма да ти помогне с паник атаките, което предполагам, е твоята цел.

Второ, тук е клуб психоанализа, психоанализата е основана от Фройд, който пръв открива наличието на подтиснати сексуални желания дълбоко в подсъзнанието и ролята им за психологическите проблеми на хората. Cкандализираното общество не е искало да приеме неговите идеи и се е съдрало да го критикува, което обаче не пречи той да е прав.

Има разлика между подсъзнателно желание, съзнателно желание и осъществено желание. Виж теорията на Юнг за сянката - всички имаме подсъзнателни желания, от които се страхуваме и срамуваме и които не изкаме да виждаме, но те не изчезват от това че ние се правим че ги няма, ами започват постоянно да ни ръчкат да ги забележим и приемем като част от себе си, като ръчкането много често се изразява с безпричинни изблици на гняв и паник атаки. Тези подтиснати желания Юнг нарича "сянка", защото те са винаги с нас и ни следват навсякъде, но ние не можем да ги видим.

Не знаех че си имал диагноза и нямам идея каква е тя, но на подсъзнанието не му пука за диагнози и реални физически възможности - може да си се родил без крака, подсъзнанието ти пак ще иска да тичаш, щото то не се води по логика и рационални съображения. И това че имаш подсъзнателни желания не е означава че си лош или побъркан - всички хора имат подсъзнателни желания и всеки човек има "сянка", която го следва по петите.

Не е казано че ако осъзнаеш желанието си, то трябва задължително да го осъществиш, напротив, след осъзнаването му, вече можеш да подходиш разумно и да си кажеш аз желая това, но избирам да направя друго нещо.

Важно е да осъзнаеш желанието, защото когато желанието е осъзнато, имаш избор, а когато е неосъзнато и подтиснато - имаш панк атаки и си нон стоп раздразнителен и се чувстваш неудовлетворен от живота и крещиш и се обиждаш без повод.

Лечението е да осъзнаеш желанията си, които си изтикал в сянката си, и да ги приемеш като твои и да престанеш да се срамуваш и страхуваш от тях.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 08:46



Нормален мъж би се отвратил, ако му намекват, че е нормално да точи лиги по некръвни племенници, снахи и подобни.

Нормалният мъж/жена има съзнателно табу към кръвни и близки роднини, но подсъзнателните желания не могат да се контролират.

За подсъзнанието няма ненормално и неморално - всеки има подсъзнателни желания. Прочети за едип и електра - това са нормални желания у всеки човек. Съзнателните желания са съвсем друго нещо, вземи се образовай преди да се пищиш кат ощипана възмутена и огорчена гражданка и да смесваш едното с другото както ти падне.

Човекът има паник атаки и тези паник атаки си имат конкретна причина и неговото подсъзнание прекрасно знае причината им и постоянно му я навира в очите, не случайно той на всяко споменаване на брат си, уточнява че брат му му е и шеф, и напълно неслучайно той без никаква логическа връзка спомена за младата колежка, която той обучавал напоследък, а пък паник атаките му и те се появили напоследък - да сравняваш моето изказване, за което има аргументи и което макар и болезнено, има шанс да е от полза, с това на албена, която просто изръси поредната си тотална неадекватност, е некоректно и е само в името на скандала.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.10.19 09:22



Моля те, просто игнорирай този клуб.

Чекиджи Дарксайд мародерства тук, но в други клубове е редови смотаняк.
Не му се вързвай, той толкова си може.

Стига дееее, в 40-50 и в Споделено, където има доволно клубари, които те познават лично, никой няма да си позволи такава лайнарщина безнаказано.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.10.19 09:33



Не затъвай още по-дълбоко в лайната, ако имаш и капчица себеуважение.
Противно е дори за гледане.

Първо, второ, трето, ма не знаех, ма предполагах, предпочитах, пък то - представи си.

Вече и аз си задавам въпроса защо долна психически неуравновесена особа като тебе се е натегнала да модераторства тук И КАКВИ ЧЕКИИ ЛЪСКА.

ПФУ!!!





Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 09:31



никой няма да си позволи такава лайнарщина безнаказано.

Казах, образовай се преди да фърляш лайната, комплексът на едип/електра съществува у всеки човек - едип е убил баща си и се е оженил за майка си (при електра дъщерята иска да убие майка си и да се ожени за баща си).



Знам че живееш единствено за скандала, но в случая нямаш никакво основание да се правиш на щипана госпойца, всичко което пиша е точно по тематиката на клуба и по повдигнатия от пича проблем.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 09:37



казах ти да прочетеш за едиповия комплекс и сянката преди лицемерно да се отвращаваш и повръщаш от отвратеност, чекиджийство и лайнарщина - все твои думи



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.10.19 09:55



Не ми се обяснявай.

Твърде дълго, още от ГЗС, въпреки очеизвадните ти побърканящини, все се мъчех да вникна и в твоята гледна точка. Колкото повече ме заливаше с помия и с обвинения, толкова повече се мъчех да те разбера и да се самосезирам къде съм сбъркала. За да те оправдая.

От десетилетие поне Освободеният пише и споделя в този клуб. И да сереш гнусно на главата на човек, когото изобщо не си чел нито като съклубар, нито като МОДЕРАТОР - нещо повече, да чекиджийстваш най-нахално над него и семейството му ей така, за начесване на извратени красти - те прави пълна измет - и като клубар, и като модератор.


Ай сиктир, боклук!



Банни ме оттук, че да се приключва.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.10.19 10:04



Абе психар извратен: еби си майката - буквално.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.10.19 10:26



Той може да пише глупости, но и ти не си стока. Половината клуб напусна, откакто си тук, разполагаш се удобно и плюеш отрова на воля. Тъй че ако те банне, няма да е голяма загуба - даже напротив. Направете си един клуб с освободения и се обичайте там колкото искате.



Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 11:25



Твърде дълго, още от ГЗС, въпреки очеизвадните ти побърканящини ...

... за начесване на извратени красти - те прави пълна измет


егати и логиката, значи аз нямам право да обиждам* освободения, защото той бил дългогодишен клубар и имал диагноза, а ти мене имаш пълното право на воля и напоително да ме обиждаш, въпреки че според твоите думи аз също съм дългогодишен клубар и също имам според тебе очеизвадна диагноза ...

... че и да те банна искаш, та и жертвен великомъченически венец да си закичиш чак




------------------------
*обидата не е обективна, а е само в твоята глава, както ясно написах, нито съм имал за цел да го обидя, извиних му се за неволното причиняване на негативни емоции (мислех го че ше разбере какво му пиша по така написания начин, сгрешил съм, случва се човек да сгреши) нито пък желанията могат да бъдат обидни сами по себе си, твоето извратено тълкувание е което ги прави обидни в твоята глава



Тема Ненови [re: osvoboden pich]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.10.19 14:01



се връзвай! Какво ли не съм чувала и чела за себе си и какво от това? НЯМА такъв авторитет, освен Всевишния, който да ми дава оценки и наклон.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Абе я да питамнови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.10.19 14:02



Твърде дълго, още от ГЗС

Там беше още по-зле даже.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Абе я да питамнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.10.19 14:25



Твърде дълго, още от ГЗС

Там беше още по-зле даже.


за съжаление ти сега изглеждаш много по-зле от тогава



Тема Анови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.10.19 14:28



да съм ти искала мнението?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 16:33



За да мога по-лесно да се отърва от помията, която метна по мой адрес и още ми държи влага и сигурно дълго време ще ме държи.

Този клуб няма за цел да психо-терапевтира хора. Когато влизам тук - влизам (вече влизах) само заради споделянето и приятелските съвети. Имам познати терапевти и ако реша ще се обърна към тях. Но ти реши да ме подложиш на насилствена психо-анализа - без дори да съм я поискал, като по този начин изля трудно заличима помия при това без да си терапевт.
Точно така, както не знаеш, че обитавам 10 годишно тяло - естествено вече състарено - няма как да знаеш и следното:

"а ти нямаш нищо - нормално е да те е яд че си се оставил животът да минава край тебе - иска ти се да опънеш племенницата, ама вече си дърт и тя не ти обръща внимание"

Животът си ми е хубав - не се оплаквам имам си всичко необходимо, за да живея така, както искам. За теб ако е нормално да опъваш близки некръвни роднини - при мен най-близките са свещено нещо.... но ти няма как да го знаеш това нали... затова реши просто да пльоснеш помията директно - без никой да те е молил.

А после оправданията ти, че това бил клуб за психоанализа:
Второ, тук е клуб психоанализа, психоанализата е основана от Фройд, който пръв открива наличието на подтиснати сексуални желания дълбоко в подсъзнанието и ролята им за психологическите проблеми на хората. Cкандализираното общество не е искало да приеме неговите идеи и се е съдрало да го критикува, което обаче не пречи той да е прав.

Тук направо изби рибата и затова ще ти повторя:
ТИ НЕ СИ ПСИХОТЕРАПЕВТ. Може да си любител, може просто да се интересуваш, но ТИ - НЕ СИ ПСИХОТЕРАПЕВТ и аз не съм те избирал за да ме терапевтираш. Терапията трябва да е очи в очи а не в клуб като този.

Надявам се сега най-после да разбереш каква свинщина свърши.





Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.10.19 16:44



Благодаря че внесе яснота в ситуацията.
Нямах идея за проблема ти, вярвах че пиша на обикновен 50 годишен мъж.
Разбирам че съм ти нанесъл дълбока обида, моля за извинение.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 16:51



Това не ми е проблем - живея вече 51 години в това тяло и се чуствам напълно нормално и то без никакво лечение от 14-годишна възраст та досега. Но, както и да е. Не мога да те извиня - може би след известно време - да, но сега не мога.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 16:55



И най-лошото е че идва от човек от който не очаквам такова нещо. С който си имахме лаф дето се вика.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 17:01



Надявам се с това да ти върна поне малко от моето гадно чуство.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.10.19 17:05



всеки човек е обикновен 50-годишен, след като не го познаваш.
Ужасното на клубовете е, че много хора заливат с помията си ей така, за някакъв собствен кеф или защото смятат себе си за велики и знаещи.

Отвратителна постъпка, за която просто трябва да се завреш на кучето в гъза и затраеш малко



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.10.19 17:11



Пич, не си заслужава изобщо да му обяснаваш. Това че имаш проблем, че аз имам проблем, че друг има...не е извинение за никого.

Хе-хе, сега се сещам, че Гъркинята може да получи нобелова награда, защото категорично заяви, че аз и Нут сме с псориазис, защото нямаме брак със сегашните си партньори. Обявено е, че който открие причината за това заболяване ще получи нобеловата награда.

Ама кво пък, нито отговорих тогава, нито го взех навътре. Това са хора с проблеми, които прехвърлят на другите. На едната ръка се броят хората, които не са обидили и наругали някого тук. Но пък така си каляваме нервите и се извисяваме, тук са нашите учители))

Остави хората да си плуват в злобата и собствения гняв, а ние п ък ще си пишем за нашите си работи





Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 17:14



Баш сега не мога. Трябва ми някакво време... не искам да пиша в подобно настроение - никой не е длъжен да ме търпи.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.10.19 17:31



Много по-отвратителна е твоята на алиса постъпка да си траете и да гледате сеир 3 дена, какво ви пречеше да ми напишете една бележка, така и така, той не е такъв какъвто си мислиш, та да разбера какво съм причинил с думите си и да знам за какво да му поискам извинение, вместо да ме гледате как продължавам без да искам да го наранявам поради незнанието си - дано да сте останали доволни от спектакъла на мой и негов гръб!



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.10.19 17:38



Най-отвратителното е, че ти продължаваш да търсиш вина във всички, но не и в себе си. Казах ти, че няма значение дали човекът е болен, дали има проблем, той е ЧОВЕК, и твоята констататация и отвратителна априори.

Аз първа взех отношение по темата и ти казах, че това не е нормално. Писах тогава, когато съм го прочела. Писах и друго, че не знаех за проблема за Пича.
Аз го приемам като човек и това е, нищо повече. Едва на на по-късенп етап разбрах от Лиса за неговия проблем, но това изобщо не е важно.

Ако ти делиш хората на болни, здрави, бедни, богати.... аз не ги деля. И отношението ми е като към хора.

Ти продължаваш да смяташ себе си за жертва и още повече затъваш в лайната си.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано18.10.19 17:43



Най-отвратителното е, че ти продължаваш да търсиш вина във всички, но не и в себе си.

Уви. Права си.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.10.19 18:00



Абе моля ти се, обяснява ми се в неговата тема - майтап било, мислел, че нормален мъж носи на майтап като го бъзнеш, че искал да опъва племенницата си.

Тоя дори не проумява какви ги ниже, как не си е изял боя някъде!



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.10.19 18:29



да си траете и да гледате сеир 3 дена, какво ви пречеше да ми напишете една бележка

Защото ще си отнемат възможността да те орезилят публично.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.10.19 19:15



Към всички.
Хващам се за последния постинг, за да ви кажа: прочетох всичко, и да ви питам: все още ли смятате, че клубът няма нужда от правила за спазване на нетикет от всички към всички??? без изключения?
Предлагам да се придържаме към общи теми по тематиката на клуба, да избягваме да споделяме лични проблеми и също така да избягваме да коментираме лични проблеми, защото явно нямаме културата и езика да правим това – като включвам и себе си в това число.
Използвам случая да се извиня на всички, които съм обидила с мои коментари.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:06



Дори да бе написано на обикновен 50-годишен мъж бе нелепо и просташко.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:11



Да, ако беше спрял след първата реакция, ок.
Но така се напъваше да се аргументира, че стана още по-грозно.
А аз също нямах представа за диагноза, но не съм сляпа колко пошло е дори само да предположиш за някого...



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:14



Народна мъдрост:
Никой (и Господ) не може да ти направи това, което сам си направиш.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:22



Пусни 1 тема: Я, да питам
И напиши вътре, че имаш някакъв проблем,
като Дарк Сайд ти обясни, че в теб живее примерно гей или педофил, прегърни го и му благодари горещо.
Тогава би разбрал.
Сега ти е лесно да си солидарен.
Липсата на дискриминация е не да му обясняват на бележки кой кой е и какъв е, а да се отнася по начин, който не би бил обиден независимо кой си и какъв си.
Така, че не е зле самият той да си поговори със себе си, а не да обвинява другите, че не го били уведомили.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: vida1929]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано18.10.19 20:22



Oбщуването си е социлано умение, на което хората се учим цял живот. :)

От моята камбанария - умишлено не бих искала да настъпя никого.
Недай си боже с ток, или думи като стрели към ахилесова пета.
Ако неволно го направя - съм склонна да се извиня на мига.

Не казвам - че е нещо универсално, просто това е моят начин на хигиена в общуването. :)



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.10.19 20:32



да, съгласен съм, нелепо и просташко беше, наистина не знам какво ме прихвана, та го изръсих, щото изобщо нито мисля, нито пък говоря по този начин, взимам си бележка и повече няма да правя така



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:45



Но напоследък си непоносим.
Не аналогично, че обиденият е виновен, че се бил обидил...
А наистина непоносим. Затова реагирам.
Положителното е не толкова да се съгласиш, а да си ме разбрал в смисъла, който вложих.





Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.10.19 20:54



Вярвам ти. Защото ти си самокритичен.
Между впрочем и аз си взимам бележка от тази тема. Даже отдавна съм си взела, ако
забелязвате.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.19 20:57



Да. Има разлика при теб.
Ти си знаеш на какво се дължи и дали не е друго. Човек трябва да е достатъчно откровен със себе си.





Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.10.19 21:12



Какви са тези догадки ? Нито ме познаваш, нито можеш да си сигурна. Със сигурност можеш да говориш само за себе си.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.10.19 21:57



Явно пишеш без да четеш. Опитай пак



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.10.19 22:54



Аз се срамувам от думите си, срамувам се от това, което казах, чувствам се виновен че реагирах по този начин и съжалявам за постъпката си.
Извинявай.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.19 06:25



Това е едно добро начало.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.10.19 15:35



Последният път се разкрещях на брата, който ми се пада и началник - ей така почти без провокация

... и си се извинил на брат си за крясъците., нали? :)



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.19 16:42



Простено да ти е.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: T a n y a]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.19 16:43



Не се извиняваме - това са обикновени дрязги между братя и те са от детските години та до сега.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.10.19 17:30



Простено да ти е.

Умееш да прощаваш. Ще олекне на сърцето и душата и на двама ви, здравословно е.
Пък и слагаш края на тази олелия, в която всеки каза на всеки по нещо гадно, и сложи край на неприязнения тон в темата и клуба.
Олекна и на мен . Радвам се.
Сега, ще ме попиташ ли пак какво разбирам под добър тон!? Отговарям ти: Тази тема беше олицетворение на обратното-неспазването му.



Тема Re: Да внеса малко яснотанови [re: osvoboden pich]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано19.10.19 17:54



Ясно, калпазани. :))



Тема Re: Абе я да питамнови [re: DarkSide]  
Автор pettexxxxxa-237137 (шейх на халифат)
Публикувано23.10.19 15:46



Има разлика между подсъзнателно желание, съзнателно желание и осъществено желание. Виж теорията на Юнг за сянката - всички имаме подсъзнателни желания, от които се страхуваме и срамуваме и които не изкаме да виждаме, но те не изчезват от това че ние се правим че ги няма, ами започват постоянно да ни ръчкат да ги забележим и приемем като част от себе си, като ръчкането много често се изразява с безпричинни изблици на гняв и паник атаки. Тези подтиснати желания Юнг нарича "сянка", защото те са винаги с нас и ни следват навсякъде, но ние не можем да ги видим.

А влитащите мисли, наши ли са ? аз смятам не всичките.

Отказвам да съм отговорен за мислите които спирам по средата.

И защо по ангелите ми се влачи тоз ник, аз съм Гластър.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.