Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Не се сърдинови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 16:54



Диагнозата депресия и ПР съм я сложила въз основа на дългите му обстоятелствени разкази, които е писал тук, в този клуб, за себе си, миналото, настоящето, връзките си.

Не е твоя работа да лепиш диагнози на хората нито на шега, нито на сериозно.
Щото чела тя и се изкодошила приятелски.

все на прицел са ти по-слабите и наивниците, дет имат глупостта все още да си разказват тук личните истории.

Глупостта си има цена. Винаги. Цената на личните публични изповеди е - коментар.
А твоите 5 стотинки към тази цена са: психиатрична диагноза и етикет "слаби и наивни". И двете не са комплимент.

Конкретно за обсъжданата вехта история: в друг клуб преди 2 години редовно пишехме аз, главните герои и други потребители. В една интересна тема за съвсем други неща тези двамата се изпонахапаха и си наизвадиха кирливите ризи. Другите пищеши щем, не щем, четем, каквото ни навират в очите. Клубът си стои, темата си стои, достъпна за всички. Няма да давам линк, щото не си клюкарка и пикантерията хич не те интересува. Нищо, че веднга захапа да я предъвкваш.





Тема Re: Не се сърдинови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.19 18:04



Ей ще си умреш от злоба и интригантство.
Писали каквото писали в Споделено, защо трябва да пренасяш клюката тук и да я предъвкваш.
Той си споделя и признава свои слабости , грешки, недостатъци, тъмни страни, тъкмо по предназначението на клуба. Много е критичен към себе си, без самочувствие и твоята грубост и злоба не мога да ги приема .Защо трябва да го хокаш, да го унижаваш и обиждаш.Той бездруго, се чувства нещастен
Ти кога си имала неразумието, безразсъдството да разкажеш за своите тъмни страни? То се иска смелост. А ти си смела само когато тормозиш другите като им изкарваш недостатъците. А твоите недостатъци-мислиш не ги виждаме.



Тема Re: Не се сърдинови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.09.19 18:27



Извинявай, Вида, но аз нямам впечатлението, че той е критичен към себе си, има ниско самочувствие и прочее, тъкмо обратното.

По-скоро говори за себе си с някакви неутрални факти,
според мен, критичността към себе си, е свързана с чувство за вина. Човек, който се чувства виновен, се държи много по-обрано.

Дали е щастлив или нещастен, не мога да преценя по написаното в клуба.

А ти защо нападаш Липари така грубо? В случая, той сам повдигна въпроса, и сам с охота разказа версията си, и съм сигурна, че би отговорил и на свързани с това въпроси, ако има такива.



Тема Re: Не се сърдинови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.19 18:44



Не мисля, че съм груба с Липари. Просто й казах истината за нея-тя е злобна, заядлива, проклета. Вижда в хората само недостатъците им и само това коментира. При положение, че същите тези хора ЗНАЯТ своите пороци и недостатъци, тя да им ги навира в очите-това е злоба.
Да си прочела някъде да е забелязала някое умно изказване и да го подкрепила?
Не, тя забелязва само ако има с какво да се подиграва тук в клуба. В другите клубове не съм я чела. Мернах само една нейна тема-искала нейното мнение да се чува.
Ще се чува-друг път.

Редактирано от vida1929 на 29.09.19 18:46.



Тема Re: Не се сърдинови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 18:46



Той си споделя и признава свои слабости , грешки, недостатъци, тъмни страни, тъкмо по предназначението на клуба.

Ми нали му нищим драмите баш по предназначението на клуба?


Поискал, охотно разказал, правим разбори - получава си вниманието.

Той е звездата, не аз. Фокусирай се там и си раздавай диагнозите.



Тема Re: Не се сърдинови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.19 18:58



Ти не ми казвай какво да правя, къде да се фокусирам, какво да пиша или да не пиша.
Аз по принцип се старая да пиша само по теми свързани с психика, чувства, емоции и други понятия от психологията и психоанализата. Трябва някоя заядливка като теб много да ме е провокирала със злобата си, за да наруша принципа си.



Тема Re: Не се сърдинови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 19:00



А ти защо нападаш Липари така грубо?

За да отклони вниманието от собствените си неадекватни и противоречиви твърдения.
Почне ли Вида с обичайните "простачка, злобарка" и т.н., туй сигурен признак, че пак е сгазила лука очеизвадно и требе да замаже някак.





Тема Re: Не се сърдинови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 19:13



Просто й казах истината за нея-тя е злобна, заядлива, проклета

ТВОЯТА истина за мене, нале?



Между другото, по инфантилност слагаш Нюк в малкото си джобче.
Съвсем идентично излагате своята гледна точка относно отношенията си с някой друг, но при тебе е по-зле, защото си поне на възраст да му бъдеш майка. А той никак не е малък - мъж на 35.

Когато той най-охотно разказа за отношенията си с другата особа, тя през цялото време беше обвиняема, всичките и недостатъци и прегрешения подчертани, а той - горкият потърпевш. Отказва да говори за своето участие в бъркотията, изтъква само нейното. Ти правиш съвсем същото в момента - Липари такава-онакава, отклоняваш умишлено своето участие в галимацията, в която сама ме въвличаш, за да изтъкнеш само моите зли действия.

Това е бягство от отговорност като по учебник.
И - нападението е най-добрата самозащита - пак учебникарско отклоняване на вниманието от твоето собствено поведение.



Тема Re: Не се сърдинови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.19 19:16



Лука май ти си го сгазила, щото само в тази тема имаш поне пет обиди съвсем непровокирани към никове и си за бан.
Не ми се занимава повече.



Тема Re: Не се сърди [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.19 19:20



Да, тук сме все инфантилни, ти си най-умната. Бооже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.