Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови  
Автор matiya (непознат )
Публикувано06.10.04 11:01



Zdraveite maicheta imam edin problem i iskam pomosht ako moje niakoia koiato e minala prez sashtia problem da me posavetva.
Znachi sina mi e na 2meseca i polovinai ot okolo 10 dni zabeliazvam niakakvi beli nalepi otstrani ot vatreshnata strana na buzkite v ustata i kato popitah maika mi po telefona tia mi kaza che bilo mlechnica.
Ta vaprosa mi e ako niakoi se e izpravial pred tozi problem tyk v USA da mi kaje kakvo e predpriel kato lechenie i dali triabva da se obarna kam pediatara mu.Kazaha mi da obtrivam buzkite sas soda edin den 2,3 pati i sled tva da maja s nestatin ama tyka mai niama takova lekarstvo a az s kakvo da go maja sled tova ne znam
Predvaritelno vi blagodaria i vi jelaia lek den.

Pozdravi Mariya



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITE [re: matiya]  
Автор ina_k (:-))
Публикувано06.10.04 11:22



Не съм мама в Щатите, а в БГ, затова не мога да ти кажа как се казва лекарството при вас, но със сигурност има такова.
Обаче това за содата ми се струва много драстично. Няма ли да го боли бебчето?



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: ina_k]  
Автор matiya (непознат )
Публикувано06.10.04 11:51



Ami kazvat che ne bolialo prosto bilo nepriatno na vkus,a inache i na mene mi se struvashe dosta presileno ta neznam.Ami shte chakam i po opitnite mami da se izkajat po vaprosa.



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор Biba ()
Публикувано06.10.04 11:54



И аз не съм от USA, но най-добре отиди на лекар да ти изпише подходящото лекарство. Содата е доста вредна, дори за големи хора, а какво остава за двумесечно бебе. На мен тук (Германия) ми изписаха една синя течност (някакъв 5% разтвор на еди-какво си, но не си спомням точно как се казваше) и на вторият ден изчезнаха налепите.
Успех



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор Debora ()
Публикувано06.10.04 16:15



Идете при педиатъра си, гъбичките са упорито заболяване и е най-добре да се започне навременно лечение, със содата си е жива мъка за бебето, ако се прави като трябва.
Не се маже само, а се слага на марля и се натиска сериозно, буквално да ги изстържеш от устните! Ако го правиш бебето ще се съдере от рев, а и не съм убедена, че това е правилният метод, при положение, че има лекарства, с които за няколко дни ще забравите за гъбичките.

За съжаление не съм записала името на лекарството, което са ни предписвали (или може би за момента не го намирам), но нямам спомен да е отказвала да го пие (била е на месец и 10дни когато ги видях).
По спомени, мисля че го пи около 5 или 7 дни, а се изчисти напълно около 15 дни след започването им (или тогава съм забелязала че ги няма повече), и едва тогава е започнала да суче по-добре.

Не мисля, че се продава без рецепта, както и много други тук (в което си се убедила), нещо ми се върти в главата че беше с нистатин действащо в-во, но не съм много сигурна. Ако го намеря ще ти пратя бележка с името му)



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор gugu (член)
Публикувано06.10.04 17:40



Обади се на докторите. И аз така подхождам с недоверие към тукашната медицина, но досега май се оказват прави.
Виж за содата - незнам. По-добре ефикасно, безвредно лекарство мисля



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор magi99 (мамадебелана)
Публикувано06.10.04 18:21



Аз давах на дъщеря ми ДАКТАРИН. Това е гел, с който се маже. На вкус е сладък.



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор kpuckama (усмихната)
Публикувано06.10.04 18:27



Zdravei,
Ne sym ot mamite ot usa, no moga da ti kaja, 4e le4enieto sys soda ne e mnogo jelatelno v na4aloto na 21 vek
Kogato se vyrnahme s moqta dy6terq ot rodilnoto, ustanovih, 4e go imame tozi problem. Polu4ava se glavno ot zastoqlo mlqko v ustnata kuhina. Ne se izrazih mnogo qsno , no vse pak kato syvet ot men - davai vinagi vodi4ka na detence sled kato e qlo mlqko i tozi problem nqma da se poqvi otnovo .
Ina4e za lekarstvoto - maika mi kazva, 4e navremeto bg bebetata sa bili lekuvani s nistatin. V interes na istinata tuk, v bg, vse o6te ima lekari, koito go izpisvat, no li4no az polzvah Daktarin oral gel, koito be6e bez recepta i be6e izkliu4itelno efikasen: s dve namazvaniq gybi4kite iz4eznaha Ne znam dali se prodava v usa, no nai - dobre e da zavede6 detence pri pediatyr.

Моника
15.04.2003


Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор summer ()
Публикувано06.10.04 19:30



Ние не сме имали проблеми с гъбички, но съм в САЩ. Нистатина го има тук разбира се, но за това което на теб ти трябва мисля че трябва рецепта. Има противогъбични препарати без рецепта, ама те не са за в устата на бебенце.



Тема Re: KAM MAMITE OT USA -POMAGAITEнови [re: matiya]  
Автор Krassi (член)
Публикувано06.10.04 19:39



Аз съм в сащ, но дъщеря ми не е имала този проблем. Опитът ми тук покрай двете деца е че имат страхотни лекарства, и аз се чудя защо не заведеш детенце на лекар, за да ти го предпишат? Мисля че знаеш, че в повечето случаи е с рецепта и така или иначе се прибягва до лекар. Леченията по телефона от БГ не са удачни според мен особенно за 2 месечно бебе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.