Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нямам кърма!нови  
Автор nevermore (непознат )
Публикувано13.02.04 20:57



Пускам това като отделна тема, за да се опитам да споделя колко ми е мъчно от факта, че кърмата ми намалява от ден на ден. Вече сме на месец, а още на втората седмица докторът установи, че детето не си дояжда - беше под теглото си на изписването (под 3 кг.), ядеше си юмручетата между храненията, а после започна да става апатична и да спи по много - до 8 - 10 часа наведнъж. И докторът каза: "детето трябва да поема минимум по 60 грама на хранене, независимо по какъв начин, иначе на системи!". И аз започнах да дохранвам с Фризолак - отначало по 30 грама. Тя започна да суче по-енергично, но от това кърмата ми не се увеличи и се принудих да увелича добавката. Веднъж пробвах да се изцедя и със зверски усилия за 35 минути успях да събера към 40 грама общо от двете гърди. Упорито предлагам и двете гърди на всяко хранене - по 10 - 15 минути всяка, а после бъркам добавка - колкото изпие. Какво ли не ядох, каво ли не пих - не помага. Мисля, че поема около 30 - 40 грама от мен на всяко хранене, останолото е изкуствено. Хубавото е, че детето не се отбива и всеки път суче лакомо, а после пищи от глад докато приготвя добавката. Сърцето ми се къса! Опитвам се да се примиря, че просто при мен нещата стоят така и не мога да ги променя, но ми е много трудно. Моля, кажете ми, че не съм единствена - има ли някой, при когото кърмата да е спряла толкова рано и как се справихте с факта? Чувствам се адски непълноценна като майка, но смятям да продължа да се боря, докато има и 5 грама кърма, която да й дам.



Тема Re: Нямам кърма! [re: nevermore]  
Автор gioia (новак)
Публикувано13.02.04 21:18



Точно така! Няма да спираш!И 10 грама да има, ще даваш!
И на мен много ми беше намаляла към 2м. направо си чувствах празни гърдите и ми идеше да ги изстискам като мокро пране само и само да пуснат. Беба пищеше, аз бутах зърното. Почнах да пия лактогенен чай на Хип и да се тъпча с всички там неща за кърмачки (ядки, боза, плодове, мляко...), станах пак 100 кила. Но след време се нормализираха нещата. И вечно тези съмнения.... А за кърма, даже, повече от храна, трябва по-чивка. Гледай да подремваш! Много е важно. И не се отчайвай, де! В крайна сметка колко бебоци не са опитали и толкова от маминото мляко, пък, я, какви са здрави и хубави ... Аз поне така се успокоявах и ето ни вече на 3м и половина. Пък докъдето стигне....





Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.02.04 21:21



това че не можеш да изцедиш повече от 30 гр. нищо не означава.
има майки тук, които никога не са могли да изцедят, а си кърмят децата и след навършена годинка.

пусни бележка на Anna_DAnna_D.ако наистина си готова на всичко да кърмиш детето си тя е човека с добър опит. най-общо казано може да ти се наложи в продължение на 1 седмица да слагаш малката дори на всеки 20 мин. на гърда.

а от мен следния съвет Ricinus Communis 5 CH (хомеопатично лекарство). Смучеш по 3 гранулки 3 пъти дневно 30 мин. преди или след храна. Имай пред вид че дейстието запова след около 5-6 приема на лекарството. за да има ефект обаче докато пиеш рицинус не трябва да ядеш и да пиеш следните неща:
кафе, какао (под никаква форма), шоколад, черен чай, мента под никаква форма дори и в паста за зъби (вземи се детска паста за зъби), подправки със силна миризма (мащерка, джоджен, и т.н.) камфор. май това е основното. изглежда сложно, но не е.

и разбира се много често стимулиране на гърдите, т.е. често сукане, особено нощем - м/у 3 и 8 ч. сутринта. забрави за добавката.

кураж. успех.

П.П. имам копирана една статия превеждана от ЕТ. много е ценна. ако те интересува пусни ми бележка ще ти я пратя.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано13.02.04 21:34



Milichka,razbiram,che iskash da ya karmish,no ako ne mojesh i nyamash karma,prosto ya hransi s izkustveno mlyako.Tova ne znachi ,che si po-malko mayka.Mayki sme,zashtoto si otdavame vremeto,lyubovta i zdraveto za tyah,a ne zashtoto prosto sme gi rodili.V USA,kadeto sam,vsichki okolo men sa hraneni izkustevno-i kakvo ,da ne sa umreli,ya vij kakva ogromna nacia sa.Ne che amerikancite sa neshto ,koeto obicham da davam za primer,no iskam da ti kaja,che vse pak ima reshenie v sluchaya i vmesto da imash chuvstvo za vina,prosto napravi nay-dobroto za tvoeto dete.Az znam,che dori edno hranene na den da imash s karma,pak e polezno.I poznavam dosta hora,na koito karmata im e spryala rano,mejdu koito i sestra mi-oshte na 2 ta sedmica.
Hayde,uspokoy se,che bez spokoystvie nyam karma i gore glavata!
I mnogo celuvki po ymruchetata na malkoto bebche!

Natalie 05.01.2004



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: danii]  
Автор summer ()
Публикувано13.02.04 21:53



Съгласна съм с danii. За увеличаване на кърмата е най-важно честото кърмене. Само да добавя, че на страницата



в раздела за бебетата и подраздела за кърменето също ги има статиите които ЕТ е превела.

Редактирано от summer на 13.02.04 22:13.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: danii]  
Автор nevermore (непознат )
Публикувано13.02.04 21:59



Как да пусна бележка на Anna_D - никога на съм пускала бележки до сега, а и този линк май не работи?



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор eti ((но не Йети))
Публикувано13.02.04 22:06



Не се случва само на теб!
Вчера в училището за бременни едната лекарка сподели точно това, че когато родила преди 4 год. имала кърма само за месец.

А на други се случва поради болест или др. да не могат да кърмят.
Всички имаме желание, но природата си решава...

Стреми се към най-високата достъпна цел, но не прави безмислени усилия!


Тема Re: за бележкатанови [re: nevermore]  
Автор eti ((но не Йети))
Публикувано13.02.04 22:10



Горе от синята лента избери "Остави бележка" и ще ти се появи съответния екран!

Успех и на двете ви!

Стреми се към най-високата достъпна цел, но не прави безмислени усилия!


Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.02.04 22:11



виж горе синята лента

Клубове | Дирене | Профил | Остави бележка | Бележки | Кой е тук | Въпроси | Списък | ИЗХОД

Натискаш Остави бележка -> пишеш на Anna_D. Тя ще ти отговори.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: summer]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.02.04 22:13



браво на mamma винаги се грижи ценните неща да са качени в сайта.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор evredika (непознат )
Публикувано13.02.04 22:31



Не се натоварвай излишно.Сигурна съм ,че си 100% майка.Пази нервите за по нататък!За успокоение ще ти кажа,че моя приятелка нито ден не е кърмила бебето си.Детето е вече на о/о 4г. и почти не е боледувало. Моето го кърмих до 5 м. ,а той се скъсва да боледува.Стана почти на 2г. и през 3-4 дни е болен. Целувки от нас и горе главата!!!



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано13.02.04 22:41



Ама недей така - разбира се че не си непълноценна майка! Избий си ги тия мисли от главата, колкото си по-напрегната и нервна, толкова по-лошо ще е.
Другите майчета са ти дали добри съвети , опитай - при мен се получи,но все пак не си превръщай кърменето във фикс идея - не при всеки се получава.
Радвай си се на бебка



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: danii]  
Автор honey13 ()
Публикувано13.02.04 22:42



Аз смучех 15 мин. преди ВСЯКО кърмене по 5 гранулки Рицинус 5 СН. И при мене нямаше много кърма в началото, но с това хомеопатично средство я кърмих мойта хубавица до 11,5 месеца и накрая я отбих, щото трябваше да пия разни лекарства. Съвсем сериозно ти го препоръчвам!



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор nevermore (непознат )
Публикувано14.02.04 10:18



Благодаря на всички за милите думи - сега съм малко по-спокойна.
Нещо, за което не знам дали да се радвам - сутринта след кърменето Линда изпи само 20 грама добавка, а в 9 часа - около 40. Обикновено преди изпиваше по 60 Дали няма някаква подобрение? В четвъртък сме на консултация и ще помоля да направя пробно кърмене.
Lie mdu yе пробвам да се свържа с Anna_D.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: nevermore]  
Автор gulbenur (новак)
Публикувано14.02.04 11:38



Здравей!
И аз в момента съм на кръстопът (моето бебче днес става точно на 40 дни) и от 2-3 дни след обяд плаче веднага след хранене, прави все едни такива движения като да захапва да суче и аз стигам до извода, че кърмата започна да не и стига. Пък и аз усещам гърдите си малко празнички, не е като преди. не съм и давала още добавка, колебая се, защото пък досега наддавахме добре, нямаме други признаци на недохранване и не знам какво да правя.
Аз не съм си изцеждала гърдите, защото по принцип детето ми е малко плачливо от самото начало и честно казано нямах дори време за това, пък и нямах чувство на напрегнатост в гърдите.
И друго - ние спряхме още след края на първия месец храненето в 12.00 часа, но тя сама си го отказа. Може би също спомогна за намаляване на кърмата, знам ли. Снощи реших да започна да я кърмя и в 12.00, но заспахме към 10.30 и се събудих чак към 3.30 часа и тя толкова сладко си спинкаше и ядохме чак към 5.30 часа, тогава се събуди и разплака на глад.
Така, че не си само ти - и аз много се притеснявам и се чудя какво да правя. успокояват ме моите близки, че нищо фатално няма да стане ако хапва изкуствено мляко, но аз малко съм гузничка..... Но пък вместо да гладува и да се измъчваме излишно... ще видим. Пък може и да се оправят нещата.



Тема Re: Нямам кърма!нови [re: gulbenur]  
Автор klamerche (само Варна)
Публикувано14.02.04 12:43



Ох, тази тема ми е болезнено позната. Вики вече е на 4 месеца и досега на няколко пъти се опита да се отбие. Знам, че децата около 40 ден, 3 и 6 месец преминават през кризи и отказват да сучат, защото това са периоди на усилен ръстеж и нуждата им от мляко се увеличава. Ако успеете да преминете през тях, би трябвало кърмата ти да се регулира. Аз пиех също какво ли не - лактогонни чайове, мляко, мн. течности и др., пих и хомеопатичните гранули, но така и не разбрах кое ми помага, защото след десетина кошмарни дни положението се поуспокоява и малката започва да суче. Грешно е да я дохранваш с изкуствено мляко. По-добре е да я слагаш по-често на гърдата и така да стимулираш производството на мляко. Важно е и да суче вечер. А за цеденето - аз също не мога да изцеждам вече почти нищо - 5 - 10мг. са голямо постижение, но това не е показател че нямам кърма. Само се успокой и се въоръжи с нерви и търпение, защото кърменето не е лесна работа. Мен така ме бяха подгонили нервите, че само плачех и се надявах кърмата ми да се засили, а това е противопоказно. Трябва да си спокойна, да почиваш повече и най-важното да не се отчайваш, защото и да спреш да кърмиш малкото ангелче няма да си по-малко майка... Напротив! Ти винаги ще си най-добрата майчица за твоето детенце. Успех в кърменето и да нацелуваш малкото ангелче!

Вики 04/10/03


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.