Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Продължавам да пиянови [re: mina68]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.10.12 11:17



Браво,много мъдро.
Напълно съм съгласен с теб.
Ти си най-важната.
Понеже цял живот ни учат че божеството,фирмата,обществото,политиката,все някой друг или нещо са по важни от теб.
Незнам как АА може донякъде да спекулира създателя със божията помощ или божията сила..понеже за да очакваш чудеса,това означава ти да си капитулирал,да си се предал.
Може би е това да не правиш усилия,да не скачш срещу ръжена и да очакваш чудесата,но моят опит и наблюение е,че срещнах много пиещи членове на АА.
Незнам защо,но дори и на сбирки идваха и разказваха хора,как издържали с по месеци и по половин година,а ето днес идват и то миришещи на алкохол,понреже снощи се изтървали и днес от масата направо идват да търсят прошка в АА и да си пооуспокоят гузната сувест.
Признаваха си със ръка на сърце повече от половината,че се дънят и пропиват отново и отново,дори и да се окопитват бързо след това.
Аз който според тях бях малко ненадежден понеже рядко имах време за сбирки от работа и работно време което не пасваше на сбирките,явно май излезнах най-надежния,или едни от по-надежните,в сравнение с много други.
Имаше дори двама които починаха докато ходех в АА.
Разбрахме на срещите,че са се споминали,след дълги години на трезвенност,и накрая алкохола е победил.
Та виждайки всичко това се убедих,че егоизма и бога вътре в теб ще решат проблема,вместо вярата коята явно се оказва недостатъчна.
Винаги са ни учили че сме несъвършенни,незавършени и че сме слаби и от нас нищо не зависи.
Защо ли?
За да сме лесно управляеми и уязвими.
Но и АА да ми кажаъ че не зависило от мен..еми ето 3 години без нито една издънка съм.
Нито веднъж не се издъних когато повярвах във себе си.
Не е голяма реклама да ти разправят членове на АА за ефикасна борба с проблема при които една трета или две трети са имали дузина рецидиви и връщане към бутилката.
Прекалено много локуми,разтягане,много приказки на маса,философстване,съмнение,емоции...но явно недостатъчна практика.
Незнам за бг АА клубовете,но във Норвегия съм бил в Два клуба,положението и в двата беше горе долу еднакво.
Имаше хора с по 15 години трезвенност,без рецидив,но бяха единици.
По скоро преобладваха тези с рецидивите,запоите и ремисиите.
Аз реших,че сам ,от мен си зависи.
Да няма кого после да обвиня за провала си.
Незнам,каквам отново получих голяма помощ във АА,но сам не пия вече трета година.
Само 6 месеца в началото посещавах АА,после продължих сам борбата.
И истината е,че докато много споделях,много и чуствах и много ми тежеше и моята и чуждата споделена мъка и се натоварвах психически покрай АА донякъде.
Имах нужда от спокойствие и време насаме в търсене на практическо и прагматично решение на проблема.
И колкото и иронично да изглежда сега,когато спрях нацяло със АА накрая,от тогава,не съм се и дънел да опитвам и пропивам.
От момента в който разбрах,че аз съм най-важния и семейството ми.
Концентрирах се изцяло в кръга работа-семейство-духовни практики и книги-непиене-АА литература като помагало-себе си!!
И чудото стана,само че не било чудо,а съзнателно програмиране.
И да видите как живота ми тръгна.
Така и не ми остана време във забързаното ежедневие да отскоча до АА да им кажа,три години вече не съм пил и не съм се подвел сам!!
Но един ден дано имам време да ида да им се отчета.
И да им кажа че тези три години не са били години на мъчение и броене на часове и мунути,а на осъзнато спиране и непиене.
24 програма,незнам при някой може и да е действала,при мен някак си така и не ми влезна истински.
Почна ли много да броя часове да стискам зъби и да пресмятам и гледам секундната стрелка,видиш ли как съм устискал великански до утре...значи провала е неминуем.
Аз пък се съсредоточих върху трайния ефект и трайното непиене.
Където часове и дни няма.
Преди живеех ден за ден пиейки,май беше време да спра да броя кога ще видя свободно време скришно да се напия и никой да не разбере.
Те всички знаеха,само не и аз.
Трябваше ми трайна концепция и трайно решение.
А някък си с броене на часове не ми се връзваше.
Понеже така броейки дни и седмици в отказване на цигари,и събиране на парите от цигарите за да се наградя накрая че съм спрял с нова 5.1 канална филипс система,след един месец си взех двд то,а два дена по-късно и пропуших.
И в момента в който захапах фаса,изпуших като змей няколко цигари на един дъх и отидох и си купих 6 бири туборг в кутийки.
Значи броенето при мен води до провал,след като целта е постигната.


Незнам явно аз съм еретик и единствен по рода си,понеже почти не съм чувал някой да е спрял алкохол и цигари спрямо моята система и философия.
Но дори и без да се убеждавам всеки ден че трябва да издържа до утре,не пия и не пуша и то без да имам жажда и абсиненции,както и желание за цигари.
Някъде бях чел,че за да изчезне дразнението,трябва да изчезне дразнителя.
Просто и работещо.
ПОНЕЖЕ И КНИГИ С МНОГО ФИЛОСОФИЯ И ДЕБЕЛИ КАТО БИБЛИЯТА ИЛИ ВОЙНА И МИР ДОРИ НЕ МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ АКО НЕ ОСЪЗНАЕШ ГОРЕСПОМЕНАТОТО,КАКТО И ЕДИНСТВЕННАТА НАЙ-ПРОСТА ИСТИНА В аа ДОКТРИНАТА-НЕ ПОСЯГАЙ КЪМ ПЪРВАТА ЧАША.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Re: Продължавам да пиянови [re: finntroll73]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано08.10.12 13:16



Вчера и нощес - ужасна абстиненция, искаше ши се да умра и да спре това. Така ме тресеше, че чак зъбите ми тракаха, в допълнение към другите екстри. Оцелях май, щом се добрах до компютъра. Втори ден трезвен, дано продължа. Няма накъде да слизам повече, след всичко, което направих. Благодаря ви и се помолете за мен.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.10.12 14:18



Здравей, tasatir,

Чета мненията и се люшка моето аз, от чисто човешкото състрадание към теб и бебето, през трезвото мислене и строгост, и дисциплина, без които не е възможна никаква трезвост, до едно наистина осъзнато незнание, все пак, ти си индивидуалност, има определено много общи неща при алкохолиците, но има и различия, и е необходимо да се намери индивидуален подход към теб, като към отделно и уникално човешко същество, и като мислих, мислих, като че ли решение на проблема е точно това, което ти си предложила, да се помолим за теб, и тогава ще се реши всичко, ключът е там, индивидуалността ти, подхода към теб, стъпките, които ще трябва да предприемеш, действията, които трябва да направиш, всичко ще ти се разкрие само така, това и ще направя сега, ще се моля за теб и за твоето малко детенце и съм убедена, че ще се получи, ще получиш като Дар трезвостта.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор p_s (новак)
Публикувано08.10.12 16:33



Хей момиче, на прав път си, пиши всеки ден тук, аз самата съм само 22дни трезва, издръж абс-а с медикаменти или без и се моли...Залужаваш го, и бебчо го заслужава...
Остани трезва само днес...и така всеки ден..
Късмет и кураж

http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/16465.gif


Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано08.10.12 20:50



( и се помолете за мен.)



Аз се моля за тебе.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: nngv]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано09.10.12 13:13



Благодаря ви, и досега съм трезва.
Обаче още притрепервам понякога (ръцете), нощес и сега преди малко. Това нормално ли е, да не ми остане за цял живот?





Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано09.10.12 13:21



Здравей tasartir,

Много се радвам, че си трезва, ето, нещата се получават.
Съвсем нормално е да потреперват ръцете, на мен ми трепериха не само ръцете, но и всичко ми трепереше, а най-много сърцето ми трепереше, но всичко отминава.
Бъди спокойна, няма да остане за цял живот, ще си отиде, физически ще се оправиш, но те предупреждавам за атаки над психиката ти, болестта е жива и е в теб, и няма да те остави лесно.
Просто бъди готова за това, сигурно питаш как ще и противостоиш ли, ами според мен с активни действия, има къда да четеш и да се информираш, гледам, грамотна си, от теб зависи да действаш !
Продължавай смело.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано09.10.12 15:22



Не ти помагам, защото сме големи хора и вече е хубаво да ни е ясно, че ако сме решили да се самоубиваме, това е наш личен избор. Да въвличаме други хора в това нещо е абсурд. Еле пък да раждаме (жена съм). Може да имаме нужда от дръжка в определен момент, но да се хванем за някое мъниче, дето хал хабер си няма милото, това за мен е престъпление.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: Papell]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано09.10.12 16:22



Съгласна съм, не го отричам.



Тема Re: Продължавам да пия [re: kethen]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано09.10.12 16:24



Благодаря ти. Да, знам за всички капани, мисли и самозаблуди, които следват. Вече 4г се опитвам и се измъквам, с мен работиха и Харакири, и некой, за което съм им страшно благодарна, но досега не се получаваше. Спирах за месец, за седмици, за дни и пак и пак затъвах, лека-полека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.