Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За моята бременност и кърмененови [re: finntroll73]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано05.10.12 19:57



Финтрол, прав си, ужасно е, съгласна съм с всяка твоя дума... няма свято, има само алкохол.... гузна съм, ужасена....



Тема Re: За моята бременност и кърмененови [re: tasartir]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.10.12 11:11



Веднага спри да кърмиш и намери близък роднина, който да живее у вас и да се грижи за бебето!

Адаптирани млека, колкото щеш. През кърмата ти малкото засмуква алкохол, чувство за вина и маааалко протеини - в бебешките млека има протеини, но не и алкохол и отрови. Това, че се е родило с правилния брой пръсти, далеч не му подсигурява устойчива имунна система, психика, нервна система. Пиячката си е пиячка, но бебето трябва да е подсигурено с по-добра защита, за да оцелее.

Хващам се за главата, докато те чета - аз съм пушач и обичам да си попийвам, но като родих и кърмех, нито чаша бира, нито едно дръп от цигарка, нито кафе преди кърмене, нито дори ядове и притеснения преди кърмене ми бяха позволени.
ВСИЧКО ОТИВА В КЪРМАТА, МОМИЧЕ!

Подсигури детето си, докато не е станало късно, с оптимална защита за здравето му, пък после се оправяй със зависимостите си. Така, както я караш, ще го убиеш.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: kethen]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.10.12 11:35



Какво да кажа,просто ме остави без дъх,наистина ли за алкохолика няма нищо свято???

За пиещия алкохолик наистина няма нищо свято. Знам го от собствен опит.
Чувството за вина, което изпитва tasrtir в момента, тежи върху нея като планина. Най-лесният начин това жестоко чувство за вина да се намали е да пие отново, за да го заглуши.
Затова да вменяваш на пиещ алкохолик чувство за вина е все едно да му наливаш чаша с алкохол.

ПП Традиционното мислене на неалкохолика приема, че бременност, бебе, кърмене, малко дете, би трябвало да спрат от алкохолика от пиенето. Да, ама не.
Това е ужасяващата жестокост на алкохолизма. tasrtir продължава да пие, не защото е лоша майка, а защото е болна от алкохолизъм.
Затова аз не мога да я упрекна, че продължава да пие.
Ако мога да я упрекна за нещо, то е че не залови с абсолютно цялата си възможна сила като удавник за сламка за програмата на АА. А ако тази програма не и пасва (все пак има и алкохолици, които не могат да приемат програмата на АА) тогава да се залови като удавник за сламка за някакво друго лечение.

И ако тук традиционното мислене би казало - направи го заради бебето и другото си по-голямо дете, АА казват направи го за себе си. То се видя, че дори бременност и кърмене не може да те мотивира.



Редактирано от nekoi на 06.10.12 11:52.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: nekoi]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано06.10.12 16:59



Некой, благодаря ти. Виждам, че разбираш. Не се оправдавам с това. Но наистина за алкохолния мозък няма нищо свято. Съжалявам за което. И не знам къде е изходът! Плаша се, че няма за мен... не искам, а сили ли недостигат или какво... защо едни се измъкват, едни умират, други се гърчат в агония....



Тема Re: Продължавам да пия [re: tasartir]  
Автор mina68 ()
Публикувано06.10.12 22:04



" още не си се предала "

tasartir , чета темата ти отначало, но нямах какво да кажа, което да ти помогне.И сега не знам,дали писаното от мен е нещо ново и важно за теб,но реших да рискувам.


Първата ми мисъл след прочитане на последния ти постинг бе :още не си се предала.
Само това изречение исках да ти пиша, но после почувствувах необходимост да дам някои пояснения и да споделя tuk определени мои мисли, които възникнаха след прочитането на темата ти.
Малко добронамерена критика от моя страна - не се замисляй за другите -кой е изплувал и кой е потънал.Занимавай се ЕДИНСТВЕНО със себе си.Стани егоист.Алкохолиците са често добри по душа и алтруисти.Добре се огледай сред най-близките си и сложИ край на тези процеси и поведенчески модели, които не ти допадат, или дори са в твоя вреда.Научи се да бъдеш ТИ най-важната, следвай своя собствен интерес и го отстоявай ако трябва и с битка.Дори и детето ти да е на второ място.Защо ли? Защото за да му е добре на детето, трябва да ти е добре на теб.
Не случайно в самолетите пише: в случай на авария, майките задължително слагат първо на себе си кислородната маска и тогава на детето.Това го разказвам по спомен,чела съм го някъде.
ТИ, Ти и само Ти единствено си важна.А за ТЕБ най-важното е да не пиеш.Всичко друго - семейство, здраве, любов, успехи, пари е също важно, но най-важното е да не пиеш.
Завършвам с последната си мисъл по отношение на твоята ситуация-

"ти още не си достигнала своето дъно".

Горещо ти желая скорошно избавление.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: mina68]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано06.10.12 23:37



Тя дава живот.
Дреме ми какво прави със себе си. Тя дава живот на друг.
В случая ще застана зад Алиса.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: mina68]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано07.10.12 00:45



"ти още не си достигнала своето дъно".


От лошото винаги има по лошо.
Хубав пост,истина е.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: Papell]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано07.10.12 00:53



Не искам да стигна дъното и да копая в него още надолу...

Папел, не съм тя. Тасартир съм. Примерно. Разбирам ти негативния постинг, но не ми помагаш. Иначе си прав. И ти благодаря.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.10.12 09:26



Какво бебешко мляко купи на детето от аптеката? NAN никак не е лошо, ако бебето ти не се окаже алергично към лактоза. Но и хипоалергенните са добри.

Хайде, вместо мрън-мрън, първа стъпчица на разумна мама със здрави инстинкти - бебето да се храни пълноценно и здравословно.





Тема Re: Продължавам да пиянови [re: nekoi]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.10.12 10:08



Мисля че си напълно прав.
Преди години борейки се във АА и сам със себе си,как веднъж завинаги да преодолея това да не посягам изобщо към алкохол,във многото опити да спра и всеки път издънка ,един ден си зададох въпроса-Наистина само заради другите лки го правя?
Заради жена,дете,семейство и работа ли го правя?Заради срама към близките ми и приятелите ли ми?
И разсъждавайки така ден след ден,дойдох до убеждението,че аз най-много го заслужавам.
Няма нищо лошо да изкупваш вина и поведението ти към близките с промяна и непиене,но ти самия най си го заслужаваш непиенето.
Понеже се чуствувах ужасно и си втълпявах всеки ден че заради всички около мен съм длъжен да спра,за да не ги наранявам,за да имам семейство,за да не ме изгонят от работа(понеже ходех пиян на работа,още от сутринта),заради още много най-различни фактори също го правих заради нещо друго и някой друг.
Но ми просветна че покрай мазаохизми ми ,има и нещо друго,не бях отчел това,че като човешко същество и аз заслужавам непиене.
Понеже риска да се издъня в непиене заради околните беше голям.
Понеже по време на пиенето ми,другите можеха да ходят на майната си,така поне мислех преди да тръгна по АА срещи и да заработя сериозно изцяло върху себе си в всички възможни аспекти.
Риска беше голям,и аз с времето осъзнах,че няма нужда да бъда толкова голям садист към себе си,та аз най-много от всички заслужавах непиене.
Понеже можеше да дойде ден в който никой от близките ми и семейството да не до мен,и тогава какво?
Нямаше да има заради кого да не пия.
Но ако бях се изтървал още само един път след многото прошки на жена ми,въпреки явното и желание да се изнасям и да се развеждаме,ако бях се напил още един единствен път,и вече наистина щеше да изхвърля дрехи и куфари през балкона.
Бяха назрели дотам нещата,че може би щеше да звънне и на полиция за да ме изкарат начаса навън.
Понеже ми се виждаше чудовищно да се разделим и да ги загубя.
Осъзнавах че съм до гуша в лайна,но твърдо знаех,че без тях ,ако отидех на квартира,щях да умра от пиене и самосъжаление,със сигурност.
Но жена ми не ме искаше вече,бях успял почти да убия всичките и чуства към мен.
С дни съм ревал в мисли за семейство дете и колко неща съм пропуснал покрай алкохола и криенето ми за да пия.
Поставих си ултиматум,че една бутилка не е по -силна от мен.
Преценявах шансовете и лека полека свиквах с мисълта докато вече не пиех,че не губя нищо,а само печеля.
Че семейството ми заслужава добър баща и мъж,не-алкохолик,или поне непиещ алкохолик,понеже това няма как да променя,алкохолния ген.
Който при мен е силен,и баща и дядо-неговият баща където му нося трите имена,все манекени на винпром,.
Дядо ми след една ужасна катастрофа с мотор,и след 12 дни в кома,спря цжигарите и пиеше от време на време,а накрая,само по чашка ,две веднъж,дваж в месеца.
Но баща ми си отиде и с алкохолизма и с двата пакета цигари на ден в джоба-в гроба!!
Това ли предлагах и аз на семейството ми?
Живота на баща ми който вътрешно ненавиждах и осъждах,но копирах вече едно към едно.
Оставаше ми само и аз да не се прибирам с дни като него в къщи и да тръгна по любовници и щяхме да сме едно към едно!
Но жена ми за радост,не е като майка ми,каквато беше тя,да търпи.
И това нещо наклони везните,за да осъзная,че трябва аз да поставя новото начало,от 2 поколения алкохолици,по бащина линия.
Евала на дядо ми,осъзнал беше грешките донякъде и беше взел мерки,понеже по време на комата,баба ми е била 12 дена до него до леглото му,а не любовницата която е возил на мотора си,докато е карал кьор китюк пиян и се е блъснал с нея на мотора.
Баба ми трябва да е била светица да му прости тоя срам и резил.
Понеже беше лекар,завеждаш физиотерапия,създадена от него в болницата ,също така и участъков лекар,обслужваш 6,7 села в околията.
Беше и часовникар-любител и цялата околия гопознаваше.
След тоя срам,вече не е бил същия,трябвало е да се промени,все пак баша ми и ма още двама братя и една сестра.
Жената явно си е преценила шансовете ако се разведат,как ще е с 4 деца сама на една заплата.
Аз все пак за първи път от три поколения насам,за първи път след дядо насам ,аз съм човека който единствен е спрял и цигари и алкохол тотално и напълно.
Понеже дядо ми все пак се изпускаше на моменти и се караха с баба ми по нощите,че пак е довлякъл колегите си от певческия хор,или някой лекари или клиенти за часовници да осъмват по нощите.
Всестранноразвити бяха и дядо ми и баща ми,ама и в пиенето за жалост.
Аз може и да не съм всестранноразвит,но поне успявам с непиенето.
Дано да е завинаги.
Понеже друга алтернатива нямам.
Знам колко бързо се връщаш на изходна позиция.
Сполай ви и дано нямате и вие друга алтернатива освен непиене.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.